Ops! You don't have any menu or widget in Off-canvas. Please add some menu in Off-canvas menu position or add some widget in Off-canvas widget position for view them here.

Kalça Estetiği

Kalça Estetiği

Özellikle bayanlar için kalça şekli çok önemlidir ve bayanların kimi kalçalarının düz oluşundan kimi yayvan ve büyük oluşundan yakınır. Günümüzde ideal kalça şekil “Brezilya Tipi” denilen yüksek ve dışa doğru çıkık kalçalardır. Kalça bölgesindeki şekil bozuklukları doğuştan olabileceği gibi, kilo alıp vermeye ve yaşlanmaya bağlı olarak da gelişebilir. Böyle durumlarda yapılacak düzeltme işlemlerine hastanın mevcut yapısı ve hastanın isteğine göre karar verilir.

Eğer düz bir kalça yapısı varsa ve çıkıntılı aynı zamanda da dolgun bir şekil düşünülüyorsa, tıpkı göğüs büyütme ameliyatlarında olduğu gibi kalça bölgesine silikon protezler yerleştirilebilir. Bu protezler bu bölgeye özel olarak üretilir, üzerine oturulabilecek kadar dayanıklı ve hissedilmeyecek kadar vücut ile uyumludur. Her iki kalça arasındaki oluktan veya kalçaların alt kıvrımlarından yapılan, ve daha sonra hiç iz bırıkmayan kesilerle anestezi altında hastanın istediği boyut ve şekilde protezler yerleştirilebilir.

Kalçada sarkma ve yayvanlık olan durumlarda ameliyat ile kalça altındaki katlantı ve basen bölgesinden liposuction ile yağ alınıp, kalçanın çıkık durması istenen bölümüne yerleştirilebilir. Bu şekilde basen bölgesinde sellülitler de varsa, onlardan da kurtulunmuş olur.

Kilo alıp vermeye bağlı olarak kalçada sarkma ve fazla deri olan bayanlar için kalça germe işlemleri yapılır. Bu işlemde ameliyat sırasında fazla olan deri alınır, kalça daha dik pozisyona getirilir. Ameliyat izi kalça altı kıvrımda kaldığı için zamanla görünmez hale gelir.

Kalça büyüklüğünden yakınan bayanlara ise liposuction önerilir. Bu yöntem ile büyük kalçaları şekillendirmek ve küçültmek mümkündür.


Thanks!