Fokus Ultrason (HIFU) Ankara

Fokus Ultrason (HIFU) Ankara

Fokus ultrason Ankara, ses dalgalarının belli bir bölgeye odaklanmasını sağlayan, böylece ısı oluşturarak cildin toparlanmasına ve gençleşmesine yardımcı olan bir işlemdir.

Gelişen teknoloji ile birlikte estetik uygulamalardan da daha yüksek verim alınmaya başlamıştır. Fokus ultrason, tek seansta yoğun etki göstermesiyle bunun en güzel örneğidir. Hücre yenilenmesini hızlandıran, kolajen ve elastin lifleri güçlendiren fokus ultrason; lifting etkisi sayesinde yaşlanmanın olumsuz etkilerine meydan okumanızı sağlar. Kısa sürede, uzun süreli etki sağladığı için de giderek daha fazla tercih edilmektedir. Özellikle 35 yaş üzerindeki bireylerde tercih edilen fokus ultrason aynı zamanda oldukça güvenilir bir işlemdir.

Fokus ultrason hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Ayşe Barutçu’nun Ankara’daki kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Fokus Ultrason (HIFU) Nedir?

Kısaca “HIFU” olarak bilinen fokus ultrason, ses dalgalarını kullanarak, yüzün gerilmesini ve gençleşmesini sağlayan bir ultrason yöntemidir. Fokus ultrasonun en önemli özelliği; cildin farklı katmanlarına etki edebilmesi ve ısı enerjisini tek bir bölgede yoğunlaştırmasıdır. Isı enerjisinin özellikle hasarlı bölgeye odaklanması sayesinde cildin kısa sürede yenilenmesini sağlar. Kolajen bağları güçlendirir ve cildin yeniden esnek yapıya kavuşmasına yardımcı olur.

Fokus ultrason; 2 mm, 3 mm, 4,5 mm ve 6 mm gibi farklı derinliklere etki edebilme özelliğine sahiptir. Bununla birlikte, uygulama sırasında cildin üst katmanları korunur. Bu nedenle cildi aşırı hasardan koruyarak, güvenli bir uygulama sağlar.

Fokus Ultrason Hangi Bölgelere Uygulanır?

Fokus ultrasonun avantajlarından biri de yüzümüzdeki birçok bölgeye uygulanabilmesidir. Fokus ultrason;

  • Göz çevresi
  • Çene ve gıdı bölgesine
  • Yanak bölgelerine uygulanabilir.

Fokus Ultrason (HIFU) Nasıl Uygulanır?

Fokus ultrason; özel, ultrasound başlıklar ile yapılır. Uygulama yapılacak bölge, fokus ultrason cihazı ile yavaşça taranır. Fokus ultrasonun ısı odaklama özelliği sayesinde hasarlı bölgeler ısı enerjisinden en yüksek verimi alır. Böylece ciltteki yenilenme süreci çok daha hızlı bir şekilde başlar. Yaşlanmayla birlikte zayıflayan kolajen ve elastin bağlar güçlenmeye, yeniden dokuları kuvvetlendirmeye başlar. Böylece uygulama sonunda cilt yeniden gergin ve sıkı bir görünüm kazanır.

Fokus Ultrason Acılı Bir İşlem Midir?

Fokus ultrason sırasında hissedilen acı kişiden kişiye değişmektedir. Birçok kişi uygulama sırasında oldukça az miktarda acı hissettiğini ifade eder. Hissedilen acı dayanılmaz değildir. Ancak cilt yapısı hassas ve acı eşiği düşük kişilerde rahatsızlık yaratabilmektedir. Bu nedenle, uygulamanın tüm hastalarımız için konforlu olması adına, anestezik krem uygulaması yapılabilir. Böylece herhangi bir ağrı ya da acı hissi olmadan seans tamamlanır.

Fokus Ultrason Seansları Ne Kadar Sürer?

Fokus ultrasonun en büyük avantajı tek seansta tamamlanmasıdır. Bu nedenle cilt gençleştirme yaptıracak hastalarımızın birçoğu fokus ultrasonu tercih etmektedir. Eğer ciltte ileri derecede deformasyon söz konusu ise, nadir de olsa, ek seanslar yapılması gerekebilir.

Fokus ultrason genellikle 20-30 dakikalık bir işlemdir. Kısa bir sürede tamamlanır. Eğer gıdı ve tüm yüze birlikte uygulanacaksa işlem süresi uzayabilir.

Fokus ultrason uygulamasından sonra en iyi sonuçları görebilmek için dokuların kendini tamamen yenilemesini beklemek gerekir. Bu da yaklaşık 3 aya denk gelir diyebiliriz. Fokus ultrason ile alınan sonuçlar yaklaşık 2 yıl kalıcıdır. Ancak kalıcılık süresi kişiden kişiye değişebilir. Sigara kullanımı, yanlış beslenme ve aşırı mimik kullanımına bağlı olarak bu süre kısalabilir. Eğer kişi yaşam alışkanlıklarına dikkat eder ve sağlıklı bir yaşamı seçerse, kalıcılık süresi de uzayacaktır.

Ankara Fokus Ultrason (HIFU) Fiyatları

Fokus ultrason (HIFU) kısa sürede, yoğun etki göstermesi nedeniyle oldukça avantajlı bir yüz germe yöntemidir. Özellikle 40 yaşından büyük hastalarımızda, kolay ve etkili sonuçlar almak için idealdir. Fokus ultrason fiyatları ise kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenir. Hangi bölgelere uygulama yapılacağı fokus ultrason fiyatlarında belirleyicidir. Bu nedenle Ankara’da fokus ultrason fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilir; fokus ultrason fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi