Kılcal Damar Tedavisi

  Kılcal Damar Tedavisi Ankara

  Kılcal damarlar, vücudumuzda bulunan ince damar yapılarıdır. Bazı kişilerde bu damarlar yüzeye oldukça yakın ve belirgindir. Kılcal damarlar, özellikle yüz bölgesinde belirginleştiği zaman rahatsız edici bir görünüme neden olabilir. Kılcal damarların belirgin olması durumu bazen “rozase” ya da “şarap lekesi” dediğimiz şekilde de görülebilir. Birçok cilt kusuru gibi kılcal damarların tedavisi de lazerle mümkündür. Yazımızda, lazerle kılcal damar tedavisi ve kılcal damarların neden oluştuğu ile ilgili merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Eğer, Ankara’da kılcal damar tedavisi yaptırmak istiyorsanız, Op. Dr. Ayşe Barutçu ile iletişime geçebilir ve konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Bilgi ve randevu için: 0532 227 38 78.

  Kılcal Damar Çatlaması Neden Olur?

  Kılcal damarlar, vücudumuzdaki oldukça hassas yapılardan biridir. Bu nedenle kolayca çatlayabilir ve belirginleşebilirler. Bazı kişilerde nedeni belli olmayan sebeplerle meydana gelse de kılcal damar çatlamalarına yol açan bazı faktörleri sıralayacak olursak:

  • Aşırı güneş ışığına maruz kalmak
  • Kortizonlu krem ve ilaçların uzun süreli kullanımı
  • Bazı cilt hastalıklarının varlığı
  • Sıcak ya da soğuk hava değişimleri
  • Stres
  • Yanlış beslenme
  • Aşırı alkol ve sigara kullanımı kılcal damar çatlamasını artırmaktadır diyebiliriz.

  Sık Görülen Kılcal Damar Hastalıkları Nelerdir?

  Kılcal damarların belirgin olması özellikle burun, yanak ve elmacık kemiklerinde sık görülen bir durumdur. Kılcal damar hastalıkları rozase ve şarap lekesi olarak da görülebilir.

  Rozase (Gül Hastalığı): Halk arasında gül hastalığı olarak bilinen rozase, kılcal damarların çoğalıp genişlemesi ve bunun sonucunda cildin üst bölgesinde koyu kızarıklık şeklini almasıyla kendini belli eden hastalıktır. Dışarıdan bakıldığında direkt fark edildiği için kişinin özgüveninin düşmesine neden olabilir. Gül hastalığı da diğer kılcal damar rahatsızlıkları gibi lazerle tedavi edilebilen bir hastalıktır.

  Şarap Lekesi: “Portwine Stain” olarak da bilinen bu rahatsızlık genellikle doğumdan hemen sonra ortaya çıkar. Başlangıçta pembe renkte olan sonradan ise koyu kırmızı ve mor renk alan bu rahatsızlık özellikle yüz bölgesinde olduğunda kişiyi oldukça rahatsız edebilir ve sosyal problemlere neden olabilir. Lazerle tedavi edilebilen bir rahatsızlık olmasına rağmen tedaviden tamamen olumlu sonuç almak her hastada mümkün olmayabilir. Ancak tedavi büyük orana olumlu sonuç vermekte ve kılcal damarların daha az belirgin olmasını sağlamaktadır. Tedavide başarı oranını artırmak için daha fazla seans yapılabilir.

  Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazer ile kılcal damar tedavisi Ankara seanslar hâlinde yapılan bir işlemdir. Cildin tahriş olmadan onarılması için seanslar arasında en az 2 hafta bulunması gerekir. Seans sayısı ve süresi kişiden kişiye değişebilir. Genellikle 3 – 4 seans yeterli olmaktadır. Ancak gül rahatsızlığı ve şarap lekesi olan hastalarda seans sayısı artabilir. Uygulama yaklaşık 5 – 10 dakikada tamamlanan, pratik bir işlemdir. Lazer tedavisi sürecinde hastanın güneş kremi kullanmaya özen göstermesi ve cildi sık sık nemlendirmesi yeni leke oluşumunu engelleyecek ve cilde gerekli bakımın yapılması sağlanacaktır.

  Ankara Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi

  Basit bir problem gibi görünse de kılcal damarların aşırı belirgin olması günlük yaşamı olumsuz etkileyebilir. Özellikle ağ şeklindeki, yoğun damar görünümü kişinin günlük ilişkilerinde rahat iletişim kuramamasına, kendini sürekli çekingen hissetmesine ve aynaya bakmaktan memnun olmamasına neden olabilir. Lazer ile kılcal damar tedavisi bu sorunları büyük oranda ortadan kaldırmaktadır. Yüz, oldukça hassas bir bölge olduğu için cildi tehlikeye atacak uygulamalardan kaçınmak gerekir. Bu nedenle lazer uygulaması mutlaka uzman doktorlar tarafından, steril bir ortamda, hastanın ihtiyacı olan miktarda uygulanmalıdır. Bunlara dikkat edildiği sürece lazer ile kılcal damar tedavisinin cilt için zararlı bir etkisi yoktur. Ankara’da lazer ile kılcal damar tedavisi fiyatlarını öğrenmek için kliniğimizle iletişime geçebilir ve lazer uygulamaları hakkında tüm merak ettiklerinizi danışabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi