Lazer Epilasyon

  Lazer Epilasyon Ankara

  Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmanın kalıcı ve pratik yollarından biridir. Düzenli olarak vücut kıllarını almak ve aşırı tüylenme ile baş etmek hem rahatsız edici hem de uğraştırıcıdır. Lazer epilasyon, bu soruna pratik bir çözüm getirerek rahatlık sağlamakta ve kişinin vücudu ile barışık olmasına yardımcı olmaktadır. Günümüzde, farklı lazer türleri ile lazer epilasyon yapılabilmektedir. Uzun vadede düşünüldüğünde ağdaya göre ekonomik ve pratik bir alternatif olan lazer epilasyon başta bacaklar, genital bölge ve yüz olmak üzere vücudun birçok bölgesine uygulanabilir. Bu yazıda, “Lazer epilasyon zararlı mıdır?”, “Lazer epilasyon kaç seansta tamamlanır?” gibi sıkça merak edilenlere yanıt vereceğiz. Lazer epilasyon ve hakkında daha fazla bilgi almak için Ankara’daki kliniğimizle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan randevu alabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Nedir?

  Lazer epilasyonu Ankara diğer epilasyon yöntemlerinden ayıran en büyük özellik kalıcı olmasıdır. Epilasyon amacıyla kullanılan özel lazerler, kıl köklerinde bulunan melanini hedef alarak kıl köklerini tahrip eder. Böylece kılların yeniden çıkması engellenmiş olur. Uygulama doğrudan kıl köklerini hedef aldığı için işlem sırasında cildin diğer bölgeleri zarar görmez.

  Lazer Epilasyon Türleri Nelerdir?

  Günümüzde lazer epilasyonda Alexandrite, Diod ve Nd Yag lazer olmak üzere üç farklı lazer türü kullanılmaktadır. IPL ile epilasyon mümkün olsa da bu yöntem tüm cilt dokusuna etki ettiği ve başarı oranı düşük olduğu için pek fazla tercih edilmemektedir.

  1. Alexandrite Lazer: En çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemidir. 755 nm. dalga boyuna sahip olan Alexandrite lazer, işlem sırasında soğutmalı sistem kullanır. Bu nedenle işlem sırasında hissedilen acı hissi oldukça azdır. Lazerden çıkan ışın demeti doğrudan kıl köklerine etki ederek bölgenin istenmeyen kıllardan temizlenmesini sağlar.
  2. Diyot Lazer: Diyot lazer, 810 nm. dalga boyuna sahiptir. Cildin orta tabakalarındaki kalın kıllar üzerinde etkilidir.
  3. Nd Yağ Lazer: 1064 nm. dalga boyuna sahiptir. Nd Yağ lazer çoğunlukla cilt sorunlarının tedavisinde kullanılsa da epilasyonda da oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Cildin daha alt katmanlarına inerek ince tüylere de etki eden Nd Yağ lazer, özellikle koyu ten rengine sahip kişilerde tercih edilmektedir.

  Lazer epilasyonda kullanılan her lazer cildin farklı katmanlarına etki eder. Bu nedenle lazer çeşitlerinin gerekli durumlarda dönüşümlü kullanılması daha başarılı sonuçların alınmasına yardımcı olmaktadır.

  Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

  Lazer epilasyonun en büyük avantajı kalıcı olmasıdır. Ağda ve diğer epilasyon yöntemleri kısa vadede daha pratik ve ekonomik gibi görünse de uzun vadede ciddi zaman ve para kayıplarına neden olur. Lazer epilasyon ile %90 oranında başarılı ve kalıcı sonuçlar elde edilmektedir. Ömür boyu bir daha kıllarınızı almak zorunda olmadığınızı düşündüğünüzde lazer epilasyonun sağladığı rahatlık ortaya çıkmaktadır.

  Lazer Epilasyon Kaç Seans Yapılır?

  Kıl köklerinin bir anda kaybolması mümkün değildir. Çünkü vücuttaki tüm kıl kökleri her zaman aynı büyüme aşamasında olmaz. Bu nedenle uygulamanın seanslar hâlinde tekrar edilmesi gerekir. Her seans arasına ortalama 4 – 8 hafta konur. Bu süre cildin hassasiyetine ve uygulama yapılan bölgeye göre değişebilir. Uygulama yapılan bölge, seans sayısını da etkiler. Kıl köklerinin kalınlığına, yaşa ve kullanılan lazer türüne göre işlemin süresi uzayabilir ya da kısalabilir. Ortalama bir rakam söylemek gerekirse lazer epilasyon 4 ile 10 seans arasında tamamlanır diyebiliriz.

  Kimler Lazer Epilasyon Yaptırabilir?

  İstenmeyen tüyler sadece kadınlar için değil, erkekler için de bir sorun hâline gelebilir. Özellikle sırt ve göğüs bölgesinde ve yanaklarda aşırı tüylenme olması erkekler için rahatsız edici bir durumdur. Bu nedenle, lazer epilasyon cinsiyet fark etmeksizin herkese yapılabilir. Kişinin 18 yaşını geçmiş olması ve ciddi sağlık problemleri olmaması yeterlidir. Lazer epilasyon doğrudan cilde uygulandığı için uygulama sırasında ciltte enfeksiyon olmaması da dikkat edilmesi gereken konulardan biridir.

  Lazer Epilasyon Zararlı mıdır?

  Birçok kişi lazer epilasyon cihazında radyasyon bulunduğuna dair yanlış bilgiye sahiptir. Lazer epilasyon radyasyon içermez. FDA yani Amerikan Gıda ve İlaç Derneği onaylı cihazlar ile uygulama yapılır. Bu nedenle güvenli bir uygulamadır. Lazer epilasyondan sonra uygulama yapılan bölgede kızarıklık görülebilir. Bu beklenen ve zamanla kendiliğinden geçen bir durumdur. Eğer kızarıklık ve yanma hissi çok artarsa soğuk kompres yapılabilir.

  Lazer Epilasyon Can Acıtır mı?

  Lazer epilasyon sırasında hafif yanma ve sinek ısırığına benzer acı hissi olabilir. Bu his genellikle dayanılmaz değildir. Ancak hastamız kendini çok rahatsız hissederse anestezi kremleri uygulandıktan sonra işlem yapılabilir. Böylece acı veya ağrı hissi ortadan kalkar. İşlem rahat ve acısız şekilde tamamlanabilir.

  Lazer Epilasyondan Önce Yapılması Gerekenler:

  Lazer epilasyondan önce kıl köklerinin epilasyon işlemine hazırlanması gerekir. Bu nedenle lazerden en az 1 ay önce kılları ağda gibi yöntemlerle kökünden almamak gerekir. Bunun yerine kıl köklerinin belirginleşmesini sağlamak için jilet kullanmak tavsiye edilir. Cilt bronzlaştığında lazer yaptırmak da zorlaşmaktadır. Bu nedenle lazer epilasyondan önce solaryuma girilmemeli ya da bronzlaşma etkisinin geçmesi beklenmelidir.

  Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları

  Lazer epilasyon, Ankara’daki birçok klinikte yapılan bir işlemdir. Ancak uygulamanın mutlaka doktor kontrolünde yapılması gerekir. Bunun dışında, amatör kişiler tarafından yapılan lazer uygulamalarında istenmeyen cilt deformasyonları oluşabilmektedir. Lazer epilasyon fiyatları ise bölgeden bölgeye değişebilir. Ancak fiyatlarda asıl belirleyici olan seans sayısı, kıl yapısı, kılların yoğunluğu ve kullanılacak lazer türüdür. İstediğiniz bölge için 2020 lazer fiyatlarını öğrenmek için 0532 227 38 78 numaralı telefondan kliniğimize ulaşabilirsiniz. Estetik amaçlı yapılan lazer uygulamaları için ise lazer uygulamaları kategorimizdeki diğer yazıları inceleyebilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi