Burun Estetiği

  Burun Estetiği Ankara

  Burun estetiği, yüzün güzelleşmesine yardımcı olurken sağlık sorunlarının da ortadan kaldırılmasını sağlar. Bu nedenle estetik amaçlı olduğu kadar sağlık amacıyla da uygulanan işlemlerden biridir. Burun, yüzümüzde en çok dikkat çeken ve en çok akılda kalan yerdir. Yüzümüzün karakteristik ifadesi üzerindeki etkisi de büyüktür. Bu nedenle burun şeklinden memnun olmayan pek çok kişi, çözümü burun estetiğinde bulmaktadır. Kişinin burun şeklinden memnun olmaması estetik kaygılar yaşamasına ve iletişim sırasında kendini iyi hissetmemesine neden olabilir. Burundaki deformasyon nedeniyle birçok kişi nefes alma sorunları yaşamaktadır. Günümüzde farklı yöntemlerle burun estetiği yapılabilmektedir. Yazımızın devamında bu yöntemleri ele alacak; Ankara burun estetiği fiyatları ve burun estetiği ameliyatından sonra yapılması gerekenler konusunda bilgi vereceğiz. Eğer siz de burun estetiği yaptırmak istiyorsanız kliniğimizle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Burun Estetiği Ankara (Rinoplasti) Nedir?

  Burun estetiği Ankara yani rinoplasti; burundaki estetik ve işlevsel sorunların ortadan kaldırılması için yapılan estetik işlemlerdir. Sadece burnun şeklini değiştirmek ve güzelleşmek amacıyla yapılabileceği gibi soluk almayı engelleyen eğriliklerin giderilmesi için de yapılabilir. Geçmişte burun estetiği ile kemiği çökük, ucu aşırı kalkık ve delikleri büyümüş burun görünümünün elde edilmesi sık görülen bir durumdu. Bu nedenle birçok kişi burun estetiğinin doğal durmadığını düşünmektedir. Fakat günümüzün estetik anlayışında bu burun yapısı yerine yüz ile orantılı ve doğal duran burunlar tercih edilmektedir. Bu nedenle burun estetiğinden çok daha estetik sonuçlar elde edilmektedir.

  Burun Ameliyatı Öncesinde Burun Şeklini Görmek Mümkün mü?

  Günümüzün gelişen teknolojisi cerrahi operasyonlardan daha doğal sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda ameliyat öncesinde de estetiğin sonuçlarını görmeye imkân tanımaktadır. Günümüzde, hastanın fotoğrafını bilgisayara aktararak, burun üzerinde gerekli değişiklikleri yapmak mümkündür. Böylece hastalarımız estetik işlemden önce ameliyat sonuçlarını görebilmekte ve ameliyat kararını gönül rahatlığı ile verebilmektedir.

  Burun Estetiği Ankara Kaç Yaşından İtibaren Yapılır?

  Kemik ve kıkırdak dokuları gelişimini tamamlamadan burun estetiği yapmak sakıncalı olabilir. Bu nedenle ameliyat için kemik ve kıkırdak dokularının gelişimini tamamlamasını bekleriz. Kemik ve kıkırdakların gelişim süresi kişiden kişiye değişebilir. Erkek ve kadınlarda bu süre farklıdır. Genel anlamda söyleyecek olursak kadınlarda 16 yaşlarında; erkeklerde ise 18 yaşlarına doğru kemik ve kıkırdak gelişimi tamamlanır. Genç hastalarımızda, kişinin sosyal ve ruhsal durumu da dikkate alınmalıdır.

  Ankara Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

  Burun estetiği ameliyatında açık ya da kapalı teknik tercih edilebilir. Kapalı yöntemde bütün dikişler burnun içinde kalır. Açık yöntemde ise burun tamamen açılır. Ameliyattan sonra burun ile dudağın birleşim yerinde küçük bir dikiş izi görülür. Çünkü Açık yöntem ile burundaki tüm hasarlı dokulara tam anlamıyla müdahale etmek ve daha kapsamlı estetik işlemleri gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Açık ya da kapalı burun estetiği yöntemlerinin hangisinin uygulanacağına doktor muayenesi sonucunda karar verilir.

  • Burun estetiği genellikle genel anestezi ile yapılan bir işlemdir. Eğer müdahale çok küçük ise lokal anestezi tercih edilebilir.
  • İşlemler 1 – 2 saat sürer.
  • Operasyondan sonra burnun yeni şeklini korumak için plastik alçı ya da tampon kullanılabilir. Tampon ya da alçı kullanmak ameliyatın tekniğine ve doktorun tercihine bağlı bir durumdur. Her ameliyatta tampon kullanılması gerekmez.

  Burun Estetiği Ameliyatından Sonrası İyileşme Süreci

  Birçok hastamız burun ameliyatı sonrası iyileşme sürecinden korktuğu için ameliyatı ertelemektedir. “Burun ameliyatı sonrası şişlik ne zaman geçer?”, “Tamamen iyileşme ne zaman olur?” gibi sorular hastalarımızın en sık sorduğu sorular arasındadır. Burun estetiği ameliyatından sonra;

  • İlk 24 saat boyunca yüzde şişlik ve ödem yoğundur.
  • Gözlerin etrafında morarma ve şişlik olur. Bu yan etkiler ameliyattan sonraki 2 – 3 gün artarak devam eder. Sonrasında ise yavaş yavaş azalmaya başlar.
  • Ameliyattan sonraki birkaç gün yoğun burun akması ve sızıntı şeklinde kanama olabilir.
  • Tüm bu etkiler yaklaşık 1 – 2 hafta içerisinde yok olur. Bu süreçte soğuk kompres ve reçete edilen ilaçlar da ağrınızı azaltacaktır. Hastalarımızın çoğu 2 gün içerisinde ayağa kalkıp kendi işlerini halledebilecek hâle gelirler. 1 hafta sonra ise kendilerini fazla yormamak şartı ile işe ve okula dönebilirler.

  *Burun ameliyatından sonra burnun korunması çok önemlidir. Bu nedenle düzenli olarak, doktorun gösterdiği şekilde burun masajı yapmak, ilk 2 ay burnunuzu darbelere karşı korumak çok önemlidir. Aynı zamanda dokularda çökme yaratabileceği için ilk 3 ay gözlük takmak da sakıncalıdır.

  Burun Estetiği Ankara Hakkında Yanlış Bilinenler

  “Burna metrelerce tampon yerleştirilir.”

  Bu, burun estetiği ile ilgili yanlış bir söylemdir. Burun estetiğinde burun hava yollarına müdahale edilmiş ve eğrilikler düzeltilmişse tampon kullanılabilir fakat bu tampon metrelerce uzunlukta değildir.

  “Morluklar aylarca geçmez.”

  Burun estetiğinden birkaç hafta sonra tüm morluklar yok olur.

  “Estetikli burun düşer.”

  Estetik olmasa da yaşlanma ile birlikte burun ucu aşağı inebilir.

  “Burun estetiği kışın yapılmaz.”

  Burun estetiği her mevsim yapılabilir.

  Burun Estetiği Cerrahı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Kusursuz bir burun estetiğinde cerrah seçimi çok önemlidir. Çünkü cerrah, deneyimi ve estetik algısı ile burnu güzelleştirecek ve ameliyatın kusursuz gerçekleşmesini sağlayacak kişidir. Burun estetiğinde cerrah seçerken burun estetiğinin kalıcı bir işlem olduğunu unutmamak gerekir. Bu nedenle doktorun sektördeki deneyimi, kendini bu konuda ne kadar geliştirdiği ve daha önceki ameliyatlarından elde edilen sonuçlar incelenmelidir. Bu bilgiler, doktorun deneyimi, becerisi ve yeterliliği konusunda size fikir verebilir.

  Bunun yanında doktorunuzda iletişim kurabilmeniz de en az deneyim kadar önemlidir. Burun estetiği ameliyatından önce doktor, hastanın istediği burnu değerlendirir. Estetik standartlara göre hastanın isteğini yönlendirir. Bu süreçte sizi etkin bir şekilde dinleyen ve doğru yol gösteren biri olması önemlidir.

  Ankara Burun Estetiği Fiyatları 2024

  Burun estetiği yaptırmaya karar vermek birçok farklı faktörün ele alındığı bir süreçtir. Öncelikle etrafınızdan alacağınız tepkiler ve burnunuzun nasıl görüneceği konusunda endişeleriniz olabilir. Birçok hastamız, iyileşme döneminde kendini depresif hissetmekte ve yeni burnuna alışmakta güçlük çekmektedir. Bu sıkıntılı dönem çabuk sona erer. Çünkü burundaki şişlik inmeye başladıkça burnunuz daha da güzelleşmeye ve yüzünüz asıl ifadesini almaya başlar. Bu süreçte aynada kendinize baktıkça her geçen gün daha güzel hissedeceksiniz. Burun estetiği konusunda hastalarımızın merak ettiği bir diğer konu ise burun estetiği fiyatlarıdır. Eğer burun estetiği olmaya karar verdiyseniz ve fiyatları merak ediyorsanız; Ankara’daki kliniğimizi arayabilir ve bu konuda bilgi alabilirsiniz. 2024 burun estetiği fiyatlarımız hakkında bilgi almak için 0532 227 38 78 numaralı telefondan kliniğimize ulaşabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi