Terleme Tedavisi

  Terleme Tedavisi Ankara

  Terleme; sağlıklı olan her bireyin vücut ısısını dengelemesini sağlayan, normal bir vücut fonksiyonudur. Fakat terleme aşırı hâle geldiğinde günlük hayatı olumsuz etkilemeye başlar. Kişi sürekli kıyafet değiştirmek, ellerini yıkamak zorunda kalabilir. Temizlense bile sürekli kötü kokmaktan endişe edebilir. Aynı zamanda terleme olan bölgede bolca bakteri ürediği için sağlık açısından da tercih edilmeyen bir durumdur. Aşırı terleme, tedavisi de oldukça zor olan bir rahatsızlıktır. Ancak günümüzde botoks ile terleme tedavisinde oldukça etkin sonuçlar alınmaktadır. Terleme tedavisi yaptıran birçok hastamız, tedaviden sonra sosyal yaşamlarında oldukça rahat ettiklerini ifade etmektedir. Terleme tedavisi hakkında tüm merak edilenlere yazımızın devamında yanıt vermeye çalışacağız. Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan konu hakkında detaylı bilgi almak için ise Ankara’daki kliniğimizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

  Aşırı Terleme Nedir?

  Öncelikle aşırı terleme durumunun yaz sıcaklarında terlemekten farklı bir durum olduğunu belirtmekte fayda var. Aşırı terleme yani hiperhidrozis rahatsızlığı olan hastalarımızda vücut için gerekli olandan çok daha fazla ter üretme durumu söz konusudur. Özellikle koltuk altları, avuç içleri, ayak tabanları ve başta meydana gelen aşırı ter, normal ısıdaki bir ortamda bile devam eder. Kişinin kıyafetlerini ıslatacak ya da tokalaşma sorunu yaşatacak boyutlara ulaşabilir. Bu nedenle kişinin sosyal ilişkilerini, iş yaşamını olumsuz etkileyebilir. Özellikle elleri sürekli terleyen kişiler tokalaşmaktan kaçındığı için sosyal anlamda daha çekingen olabilirler. Ayak terlemesi kötü kokuya yol açtığı için sorunlar yaratabilir. Bu gündelik problemleri düşündüğümüzde aşırı terlemenin hastanın sağlığı hem de sosyal hayatı için tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlık olduğunu söyleyebiliriz.

  Aşırı Terleme Neden Olur?

  Aşırı terleme birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bazı kişilerde sadece ırsî yatkınlık nedeniyle aşırı terleme görülebilmektedir.

  • Stres ve panik atak rahatsızlıklarında dönem dönem aşırı terleme problemi oluşabilir.
  • Uyarıcı özelliği olan bazı ilaçlar aşırı terlemeye neden olabilir.
  • Tiroid bezlerinin aşırı çalışması durumunda aşırı terleme çok sık karşılaştığımız bir durumdur. Bu nedenle aşırı terlemenin akla getirdiği ilk rahatsızlıklardan biri hipertiroididir.
  • Böbrek üstü bezleri hastalıkları, kan şeker yüksekliği veya düşüklüğü, şişmanlık, hormonal dengesizlikler de aşırı terlemeye neden olduğu bilinen durumlardır.

  Ayrıca menopoz dönemindeki kadınlardan en sık duyduğumuz şikâyetlerden biri aşırı terlemedir. Geçici etki eden, kolay ve pratik bir uygulama olduğu için botoks ile terleme tedavisi, özellikle menopozlu kadınlar için ideal bir tedavi yöntemi olabilir.

  Botoks ile Aşırı Terleme Tedavisi

  Botoks hem estetik hem de tedavi amacıyla kullanılan bir maddedir. Bu nedenle terleme tedavisinde de sıkça tercih edilmektedir. Uygulaması kolay, ameliyatsız ve etkili bir tedavi olduğu için aşırı terleme sorunu yaşayan birçok kişinin hayatını oldukça kolaylaştırmaktadır. Botoks, ter bezlerine giden sinirsel uyarıları engeller. Böylece aşırı terleme olan bölgedeki ter üretimini azaltır ve kişinin rahat etmesini sağlar.

  Botoks ile Aşırı Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Botoks ile aşırı terleme tedavisi tıpkı diğer botoks uygulamaları gibi enjeksiyon yöntemi ile yapılmaktadır. Genellikle acı hissedilmeyen bir işlemdir. Fakat hassas bölgelere anestezi kremi uygulanabilir. Böylece acı ve ağrı hissi sıfıra indirilmiş olur. Botoks uygulamalarında yanlış doz ve uygulama şekli istenmeyen sonuçlara neden olabilmektedir. Bu nedenle mutlaka steril bir muayenehane ortamında, uzman bir plastik cerrah tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Op. Dr. Ayşe Barutçu, estetik işlemlerdeki deneyimi ile Ankara’daki kliniğimizde birçok hastamıza terleme botoksu işlemini sorunsuz bir şekilde yapmaktadır.

  Ankara Terleme Botoksu Fiyatları

  Eğer aşırı terleme sorunu ile karşı karşıyaysanız ve terleme botoksu yaptırmak istiyorsanız muhakkak terleme botoksu fiyatlarını öğrenmek isteyeceksiniz. Terleme botoksu, Ankara’da birçok klinikte, farklı fiyatlarla yapılan bir işlemdir. Fiyatların belirlenmesinde sadece kliniğin tercihleri değil, kişinin cilt yapısı ve uygulanacak doz miktarı da önemlidir. Eğer vücudun geniş bölgelerine işlem yapılacaksa doz miktarı da artar. Dolayısıyla fiyat artabilir. 2024 terleme botoksu fiyatlarımızı öğrenmek için Ankara’daki kliniğimizle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi