Sivilce İzi Tedavisi

  Sivilce İzi Tedavisi Ankara

  Sivilce izleri kadın erkek fark etmeksizin, her yaşta bireyde görülebilen cilt kusurlarıdır. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme düzeni ve farklı sebeplere bağlı olarak her yaşta sivilce ve akne oluşumu olabilir. Sivilceler küçük ve hafif seyirli olduğunda genellikle kendiliğinden geçer ve hiçbir iz bırakmaz. Ancak büyük ve derin sivilceler ciltte lekeye benzer izler bırakır ve cildin estetik bütünlüğünü bozarlar. Sivilce lekelerinin tedavisi de tıpkı diğer cilt lekeleri gibi zordur ve kozmetik ürünlerle tedavi her zaman mümkün olmayabilir. Bu durumda, lazer ile sivilce tedavisi yapılabilmekte ve oldukça etkili sonuçlar alınabilmektedir. Lazer ile sivilce izi tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için Op. Dr. Ayşe Barutçu’nun Ankara’daki kliniğine başvurabilirsiniz. Ayrıca “leke tedavisi” yazımızı okuyarak diğer cilt lekelerinin tedavisi hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Sivilce İzlerinin Türleri Nelerdir?

  Sivilce izleri, derinliklerine ve ciltte bıraktığı etkiye göre farklı gruplara ayrılırlar. En sık karşılaştığımız sivilce izleri, “ice pick star”, “boxcar” ve “rolling skar” dediğimiz sivilce izleridir.

  Icepick Skarlar çukur izleri olarak da adlandırılırlar. Dar ve derin görünümlü olan bu izler, cildin yağ tabakasına kadar ulaşabilir ve iğne deliği görünümündedir.

  Boxcar Skarlar ise daha derindir ve lazer ile sivilce izi tedavisinde en iyi sonuçları aldığımız sivilce izi türüdür.

  Rolling Skarlar, yuvarlak yara izlerine benzerler. Cilt yüzeyini yağ tabakasına doğru çeker ve ciltte dalgalı bir görünüm oluştururlar. Rolling skarlar da boxcar ve icepick skarlar gibi lazerle tedavi edilebilirler.

  Bu sivilce izleri dışında “keloid yara izleri” dediğimiz kaşıntılı ve kabarık görünümlü sivilce izleri de olabilmektedir.

  Sivilce İzleri Nasıl Tedavi Edilir?

  Sivilce izlerinin tedavisinde en etkili yöntem lazer uygulamalarıdır. Özellikle yoğun sivilce problemi olan kişilerde ilaç kullanımından sonra ciltte yoğun lekelenme görülebilir. Bu lekeler krem ve ilaç kullanımına rağmen geçmez ve lazer tedavisine ihtiyaç duyulabilir. Sivilce izlerinin tedavisinde en çok kullanılan lazer yöntemleri ise karbon peeling ve fraksiyonel lazer uygulamalarıdır.

  Karbon Peeling ile Sivilce İzi Tedavisi

  Karbon peeling uygulaması, lazer ve özel karbon solüsyonu ile uygulanır. Lazerden önce cilde sürülen karbon solüsyonu, sivilce izlerinin boyanmasını ve lazer ışınlarını daha iyi emilmesini sağlar. Lazer, gözenekleri sıkılaştırır ve sivilce izlerinin tedavi edilmesini sağlar.

  Fraksiyonel Lazer ile Sivilce İzi Tedavisi

  Sivilce izlerinin tedavisinde en etkili yöntemlerden biri de fraksiyonel lazerdir. Cildin alt katmanlarına kadar etki ederek sivilce izlerinin köklerine etki eden fraksiyonel lazer, deride mikro kanallar açar. Bu kanalların onarımı sırasında ciltte kolajen üretimi artar ve onarıcı hücreler aktifleşir. Böylece, cildin yenilenmesi ve sivilce izlerinin de bu yenilenme sürecinde tedavi edilmesi sağlanır.

  Lazer ile Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazer ile sivilce tedavisinde sivilce izlerinin tespit edilmesi ve sivilce izinin türüne uygun lazer uygulamasının seçilmesi çok önemlidir. İşlem genellikle 3 – 4 hafta ara ile 4 – 6 seans olarak uygulanır. Uygulama sırasında acı hissi fazla değildir. Ancak kişinin endişe duyması hâlinde anestezi kremleri ile uygulama yapılabilir. Lazer sonrasında ciltte yanma hissi ve kızarıklık oluşabilir. Bunlar beklenen yan etkilerdir ve birkaç gün içerisinde kendiliğinden yok olur. İyileşme sürecini hızlandırmak için işlem sonrasında soğuk kompres yapılarak cilt rahatlatılabilir. Tüm lazer uygulamalarında olduğu gibi sivilce izlerinin tedavisinde de işlem sonrası güneş kremi kullanımına maksimum özen göstermek gerekir.

  Ankara Sivilce İzi Tedavisi

  Günümüzde lazer uygulamaları oldukça yaygın hâle gelmiştir. Bu nedenle sivilce izi tedavisi de Ankara’daki pek çok klinikte yapılmaktadır. Sivilce izi tedavisinde, doktorun uzmanlığı, uygulanacak seans sayısının ve uygulama şeklinin belirlenmesi oldukça önemlidir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak sivilce izi tedavisi fiyatlarını değerlendirmek gerekir. Her hastada sivilce izlerinin miktarı ve şekli farklıdır. Bu da tedavinin de her hastaya özel olduğu ve sivilce izi fiyatlarının değişkenlik gösterebileceği anlamına gelir. Ankara’da sivilce izi tedavisi fiyatları ve cilt lekelerinin tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak için 0532 227 38 78 numaralı telefondan kliniğimize ulaşabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi