Yağ Dolgusu

  Yağ Dolgusu Ankara

  Yağ dolgusu, özellikle vücudundaki bölgesel yağlardan rahatsız olan kişiler için birçok yönden fayda sağlayan bir işlemdir. Çünkü yağ dolgusu, kişinin kendi vücudundan alınan yağlar ile yapılır. Böylece hasta hem istenmeyen yağlardan kurtulur hem de vücudunun farklı bölgelerindeki kusurları kapatarak hayalindeki vücuda kavuşabilir. Yağ dolgusu, vücudun birçok farklı bölgesine yapılabilir. Özellikle yüz, bacak, kalça ve meme gibi vücudun daha geniş bölgelerinde sıklıkla tercih ettiğimiz bir işlemdir. Yağ alma işleminin mutlaka uzman bir plastik cerrah tarafından, hastane ortamında yapılması gerekir. Yağ alma işlemi hakkında tüm merak ettikleriniz için Ankara’daki kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan randevu alabilirsiniz.

  Yağ Dolgusu Nedir?

  Yağ dolgusu yani yağ enjeksiyonu yüze ve vücudun diğer pek çok bölgesine uygulanabilen bir dolgu çeşididir. Yağ dolgusu, sentetik dolguların aksine kişinin kendi vücut yağları ile yapılan bir dolgu çeşididir. Bu nedenle öncelikle hastanın vücut yapısı incelenmeli, yağ fazlalığı olan bölgeler belirlenmelidir. Yağ dolgusu, özellikle dış görünüşü nedeniyle sosyal yaşamda sorun yaşayan kişiler için özgüven yükseltici ve psikolojik açıdan rahatlatıcı bir uygulamadır. Vücudun orantılı ve estetik bir görünüm alması, kusurlu olan bölgelerin yağ takviyesi ile doldurulması hastalarımızın kendini daha çok beğenmesini sağlamaktadır.

  Yağ Enjeksiyonu Hangi Bölgelere Yapılır?

  Yağ dolgusu hem yüze hem de vücudun diğer bölgelerine uygulanabilir. Yüz bölgesinde bulunan kırışıklıklar, yağ enjeksiyonu ile giderilebilir. Yüz bölgesinde; burun, ağız köşeleri, alın çizgileri, kaş arası çizgiler, kaz ayakları, göz altı çukurları yağ dolgusu yapılabilen bölgelerdir.

  Bunun dışında yağ enjeksiyonu vücudun neredeyse her bölgesine uygulanabilir. Kalça dikleştirme, meme büyütme, ince bacakların dolgunlaştırılması, çarpık bacak sorununun giderilmesi ve bazı doğumsal vücut şekli sorunlarının giderilmesi yağ dolgusunun vücutta en sık kullanıldığı işlemlerdir.

  Yağ Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Yağ dolgusu, hastane ortamında yapılan bir işlemdir. Liposuction ile yapılır. Öncelikle hastamız lokal anestezi ya da genel anestezi ile uyutulur. Bu nedenle işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Liposuction ile yağ almak için bölgeye özel bir sıvı enjekte edilir. Yağ alınacak bölgeye küçük bir kesi yapıldıktan sonra bölgedeki fazla yağ kanül adını verdiğimiz, ince iğnelerle çekilir. Sonrasında hastadan çıkarılan yağ santrifüj ya da süzme yöntemi ile ayrıştırılır. Yeniden enjekte edilebilir hâle gelen yağ dokusu, dolgunlaşma istenen bölgeye enjekte edilir ve dolgu işlemi sonlanır.

  Yağ Alma Ameliyatında İz Kalır mı?

  Yağ dolgusu için yapılan ilk işlem yukarıda da bahsettiğimiz gibi yağ almadır. İşlem sırasında katlanma bölgelerine, küçücük bir kesi yapıldığı için ameliyat izi göze çarpmaz ve estetik sorunlara neden olmaz. Operasyondan sonra hasta aynı gün içerisinde taburcu edilir ve birkaç gün sonra günlük hayatına geri dönebilir.

  Yağ Dolgusu Kalıcı mıdır?

  Birçok hastamızın sentetik dolgu yerine yağ dolgusunu tercih etme sebeplerinden biri de kalıcılıktır. Yağ dolgusu ile enjekte edilen doku, ilk 6 ay içerisinde %40 – 60 oranında erir. Bu nedenle yağ dolgusu mutlaka tekrar edilmesi gereken bir işlemdir. Yoksa beklenen sonuçları almamanız ve hayal kırıklığına uğramanız olasıdır. Fakat tekrar edildiğinde uygulamanın etkileri kalıcıdır. Yağ dolgusunun kaç seansta tamamlanacağı ise uygulama yapılan bölgeye ve kişinin yapısına bağlıdır.

  Ankara Yağ Dolgusu Fiyatları

  Yağ dolgusu, Ankara’da birçok klinikte yapılan bir işlemdir. Yağ dolgusu yaptıracağınız kliniği seçerken doktorunuzun uzmanlığını, işlemin hangi koşullarda yapılacağını ve yağ dolgusu fiyatlarını detaylı olarak araştırmanız gerekir. Farklı klinikler, bu noktada size farklı seçenekler sunabilirler. Yağ dolgusu fiyatlarında ise çoğunlukla hastalarımızın ihtiyaçları, uygulamanın hangi bölgeye kaç seansta yapılacağı belirleyicidir. Bu nedenle sabit bir fiyattan söz etmek mümkün değildir. Eğer yağ dolgusu fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak isterseniz hemen Ankara’daki kliniğimizi arayın: 0532 227 38 78

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi