Bio Lifting Aşısı

  Bio Lifting Aşısı Ankara

  Bio lifting aşısı Ankara, cildin yaşlanma süreçlerini yavaşlatmak, cildin toparlanmasına ve genç bir görünüm edinmesine yardımcı olmak amacıyla yapılan uygulamadır. Bu uygulama herhangi bir cerrahi işlem içermemektedir, dolayısıyla da son derece hızlı ve konforlu bir uygulamadır. Yazımızın devamında ‘’Bio lifting aşısı nasıl yapılır?’’, ‘’Bio lifting aşısı ne kadar sürer?’’, ‘’Bio lifting aşısı sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Bio lifting aşısının etkileri ne zaman başlar?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara bio lifting aşısı hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz. 

  Bio Lifting Aşısı Nedir?

  Bio lifting aşısı, cildin yenilenme ve gençleşme mekanizmalarını doğal olarak aktifleştirmek için yapılan, ameliyatsız bir estetik uygulamasıdır. Bu uygulama basit enjeksiyon işlemleri ile, ağrısız bir şekilde yapılmaktadır. Bio lifting aşısı içerisinde hyalüronik asit ve trehaloz gibi özel maddeler bulunan temelde bir mezoterapi işlemidir. Bu maddeler cildin yaşlanma sürecini yavaşlatır ve cildi desteklerler.

  Bio Lifting Aşısı Neden Yapılır?

  Bio lifting aşısı şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Cildin elastin ve kolajen sentezleme hızını arttırmak.
  • Cildin kendini yenilemesine yardımcı olmak.
  • Cilt sarkmalarını ve cilt yüzeyindeki benzer estetik sorunları gidermek.
  • Cilt kırışıklıklarının ve çizgilerinin giderilmesine yardımcı olmak.
  • Cildin yaşlanmasını yavaşlatmak.
  • Cildin nem dengesinin kurulmasına yardımcı olmak.

  Biolifting bu gibi amaçlarla yapılabilmektedir.

  Bio Lifting Aşısı Kimlere Yapılır?

  Biolifting aşısı için alt yaş sınırı 18’dir. Yine de bu uygulama genellikle 30’lu yaşlardan sonra tercih edilmektedir. Genç yaşlarda tercih edildiğinde cildin yaşlanma süreçlerini yavaşlatabilir ve anti-aging görevi görebilir.

  Bio Lifting Aşısının Avantajları Nelerdir?

  Bio lifting aşısının avantajları arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Cildin doğal iyileşme mekanizmalarını aktifleştirir.
  • Ağrısız bir uygulamadır ve hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır.
  • Komplikasyonları son derece minimaldir.
  • Herhangi bir cerrahi işlem içermez, dolayısıyla dikiş izlerine yol açmaz.
  • İyileşme süreci oldukça hızlıdır.
  • Uygulamadan hemen sonra günlük yaşama dönülebilir.
  • Talep üzerine tekrarlanabilir.

  Biolifting aşısı yararları ve avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Bio Lifting Aşısı Riskli Mi?

  Bio lifting aşısı tehlikeli bir uygulama değildir ancak bu uygulamaya bağlı olarak hafif ölçekli komplikasyonlar ortaya çıkabilmektedir. Bu komplikasyonların başında hedef bölgede kızarıklık ve şişlik meydana gelmesi yer almaktadır. Bu şikayetler birkaç gün içerisinde tamamen geçmektedir. Yazımızın devamında uygulamanın iyileşme sürecinden detaylı olarak bahsedeceğiz.

  Bio Lifting Aşısı Kalıcı Mı?

  Bio lifting aşısı cildin toparlanmasına ve canlanmasına yardımcı olur. Bu yüzden kazanımları, cilt yeniden yıpranana kadar kalıcıdır. Bununla birlikte 1 veya 2 yıl aralıklarla bio lifting aşısı tekrarlanabilir. Böylece uygulamanın çok daha başarılı sonuçlar vermesi sağlanabilir. Uygulamanın tekrarlanma sıklığı sizin taleplerinize, uygulama bölgesindeki yıpranmanın boyutuna ve doktorunuzun uzman görüşüne göre değişiklik gösterebilir.

  Bio Lifting Aşısı Ne Kadar Sürer?

  Bio lifting aşısı genellikle 15 ila 20 dakika içerisinde tamamlanır. Uygulama, diğer ameliyatsız estetik uygulamaları gibi hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Bahsi geçen süre, işlemin kaç farklı bölgeye uygulanacağına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Doktorunuz konu hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Bio Lifting Aşısı Nasıl Yapılır?

  Bio lifting aşısının yapılma aşamaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Uygulama öncesinde yüz bölgesine topikal anestezi kremi sürülür. Bu uygulama sırasında hastaların ağrı hissetmesini engeller.
  • Daha sonra ise enjeksiyon bölgesi özel solüsyonlar yardımı ile temizlenir. Böylece olası enfeksiyon riski önlenmiş olur.
  • Bio lifting aşısının yapılacağı enjeksiyon bölgeleri belirlenir. Bu uygulama yüz bölgesine yapıldığında, yüzün her iki yanında da 6’şar adet enjeksiyon noktası belirlenir.
  • Uygulamanın son aşamasında doktor, ince uçlu özel bir iğne yardımı ile daha önce belirlenen hedef noktalara enjeksiyon işlemi uygular. Böylece bio lifting aşısı başarı ile tamamlanmış olur.

  Biolifting aşısı bu şekilde yapılmaktadır. Uygulama bölgesine bahsi geçen aşamalarda bazı küçük kapsamlı değişiklikler gözlenebilir.

  Bio Lifting Aşısı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Bio lifting aşısı yaptıran bireyler uygulamadan hemen sonra ayağa kalkabilir ve evlerine dönebilirler. Aynı şekilde günlük yaşamlarına devam etmeleri de mümkündür. Biolifting aşısı sonrasında cilt yüzeyinde hafif kızarıklıklar ve şişlikler meydana gelmesi mümkündür. Bu şikayetlerin geçici olduğunu unutmamak gerekir. Genellikle bio lifting yaptırdıktan birkaç gün sonra bu şikayetler tamamen ortadan kaybolur. Bio lifting aşısı sonrasında, uygulamanın etkileri genellikle 1 ila 2 gün içerisinde ortaya çıkmaya başlar. Bio lifting aşısı sonrası bölgeye mümkünse birkaç gün boyunca masaj yapılmamalıdır. Böylece bölge, uygulama ile hedeflenen görünümüne kısa bir sürede ulaşacaktır.

  Ankara Bio Lifting Aşısı Fiyatları 2024

  Ankara bio lifting aşısı fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi