Bacak Estetiği

  Bacak Estetiği Ankara

  Hem genetik faktörlerle hem de kiloya bağlı olarak bacaklarda bir takım kusurlar görülebilir. Parantez bacak ya da “X” bacak dediğimiz şekil bozuklukları, bacağın aşırı kalın ya da aşırı ince olması bu sorunların başında gelmektedir. Sağlık açısından sorun yaratmasa da kişinin günlük hayatını olumsuz etkileyen estetik sorunlar özgüven eksikliğine neden olabilir. Bacak şekli ya da kalınlığı nedeniyle dilediği etek ve pantolonu giyememek, yazın denize girmekten çekinmek kadınlardan sıkça duyduğumuz şikâyetlerdir. Bu kusurları düzeltmek her zaman diyet ve egzersizle mümkün olmaz. Bacak estetiği, uygun yöntemle, kişinin yaşadığı bu sorunları geride bırakmasına ve bedeni ile barışık olmasına yardımcı olur. Bacak estetiğinde kullanılan yöntemler, sizin bacağınıza uygun bacak estetiği yöntemi ve bacak estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Ankara’daki kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Kalın Bacaklar için Bacak Estetiği

  Kadınların en çok şikâyet ettiği bacak kusurlarının başında kalın bacaklar gelmektedir. Bacakların kalın olması hem fazla kilodan hem de kişinin genetik olarak kalın bacak yapısına sahip olmasından kaynaklanabilir. Bacak estetiği ile bacaklardaki fazla yağ ve doku çıkarılabilir. Böylece daha orantılı ve şekilli bir bacak görünümü ortaya çıkar. Bacak estetiğinde en çok tercih ettiğimiz yöntem liposuction ile yağ almadır. Kişinin vücudu ile uyum sağlayacak bacak yapısı için ne kadar yağ alınması gerektiği, plastik cerrahlar tarafından belirlenir.

  İnce Bacaklar için Bacak Estetiği

  Sadece bacakların kalın olması değil aşırı ince olması da estetik sorunlara neden olabilir. Bacak aşırı kalın ya da ince olduğunda pantolon seçiminde zorlanma, etek giymekten utanma ve dar kıyafetlerin içinde iyi hissetmeme gibi özgüven düşüren durumlar ortaya çıkabilir. Bu durumda uygun dolgu işlemleriyle bacağın ideal şekilde kalınlaştırılması sağlanır. Bacağın kalınlaştırılması silikon protezlerle ya da yağ enjeksiyonu ile yapılabilir. Bu noktada hastanın yapısına ve vücudundaki yağ miktarına bakılarak karar verilir.

  Eğer kişinin vücudunda yeterli miktarda yağ varsa, vücudun farklı bölgelerinden alınan yağ dokusu bacakların ince bölgelerine enjekte edilebilir. Hastanın cilt kalitesine ve özelliklerine göre bu işlemin 3 – 4 kez tekrarlanması gerekebilir. Enjekte edilen yağ dokusunun %50 – 70’i ilk birkaç hafta içinde eridiği için işlem tekrar edilmezse enjeksiyon yetersiz olabilir.

  İnce bacakları kalınlaştırmada kullanılan bir diğer yöntem de silikon protez (calf implant) yerleştirilmesidir. Genellikle vücudunda yeterli yağ dokusu bulunmayan hastalarımızda tercih ettiğimiz bir işlemdir. Operasyonda kullanılan silikon protezler, tıpkı meme protezi gibi içi jel yapıda olan medikal aparatlardır. Sağlık açısından hiçbir zararı yoktur ve kalıcı etki sağlarlar. Silikon protezler yerleştirilirken diz arkasından 3 – 4 cm’lik bir kesi yapılır. Genel anestezi ya da lokal anestezi altında yapılabilen bir işlemdir. Ameliyat sonrası bir süre hastanede istirahat tercih edilebilir. Ameliyattan sonraki ilk 1 hafta – 10 gün günlük hayata dönüş zor olabilir. Yürüme kısıtlamaları olabilir. Fakat bu süreden sonra hasta kendi işlerini kendisi yapacak hâle gelir. 6 – 8 hafta sonra ise spor gibi yoğun fiziksel aktivitelere başlayabilir.

  Çarpık Bacak için Bacak Estetiği

  Çarpık bacak, genellikle çocukluktan itibaren kendini belli eden bir estetik şekil bozukluğudur. Küçük çocukların dalga konusu olmasına neden olabilen ve büyüme çağını olumsuz etkileyen bu durum, estetik operasyon ile çözülebilir. Ayakta dururken topuklarınız birbirine değmesine rağmen dizleriniz açık kalıyorsa bu durumda “parantez bacak” olarak isimlendirilen dışa çarpık bacak yapısına sahip olabilirsiniz. Eğer bu durum kıyafet seçiminizi ve sosyal ilişkilerinizi etkiliyorsa çarpık bacak estetiği ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

  Bacağın kalınlığı ile ilgili estetik sorunlar genelde yağ ve doku fazlalığından kaynaklanırken, bacak şekli ile ilgili sorunların kaynağı kemik yapısıdır. Bu nedenle tedavisi zor olan estetik problemlerdir. Ancak günümüzde, gelişen estetik uygulamalar ve farklı protez çeşitleri sayesinde çarpık bacak sorunu ortadan kaldırılabilmektedir. Parantez bacak tedavisinde, genellikle bacağın iç kısmına yerleştirilen silikonlar kullanılır.

  Bacağın “X” şeklinde, içe doğru çarpık olduğu durumlarda ise liposuction ile yağ takviyesi tercih edilebilir. Bacaktaki yağ dokusu uygun şekilde dağıtılır ve şekil bozukluğu kamufle edilmeye çalışılır.

  Diz Çevresi Estetiği Nedir?

  Diz bölgesi; özellikle etek ve şortlarda ilk dikkat çeken, bacağın güzelliğini ön plana çıkaran bölgedir. Bu bölgede de yağ birikimi sonucunda bazı deformasyonlar görülebilir. Dizin iç tarafında bulunan cilt altı yağlanmasının ya da genetik faktörlerin etkisi ile diz kapaklarında ve diz çevresinde görülen sorunlar liposuction ile giderilebilir.

  Ankara Bacak Estetiği Fiyatları

  Bacak estetiği ile ilgili en çok merak edilenlerden biri de bacak estetiği fiyatlarıdır. Bacak estetiği fiyatları, uygulama yapılan bölgeye, estetik işlemin hangi yöntemle yapıldığına göre değişmektedir. Bu nedenle doktorunuzun yapacağı muayene sonunda planlanan estetik operasyon, bacak estetiği fiyatlarında belirleyicidir. Eğer Ankara’da 2024 bacak estetiği fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız kliniğimizi arayabilir; Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan randevu alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi