Karbon Peeling

  Karbon Peeling Ankara

  Karbon peeling, cilt kusurlarının giderilmesi ve cildin daha dingin, parlak ve genç bir görünüme kavuşması için yapılan bir estetik bir işlemdir. İsmi, klasik peeling uygulamalarını çağrıştırsa da karbon peeling esasında bir lazer uygulamasıdır. Q – Switched Nd Yag lazer ile yapılan karbon peeling işlemi sayesinde cilt lazer ışınlarından en üst seviyede yararlanır. Ciltteki kırışıklık, aşırı yağlanma, ince çizgiler ve akne gibi sorunların giderilmesi sağlanır. Özellikle çil ve leke tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar veren karbon peeling, ciltteki ayva tüylerini de beyazlatarak yüzün daha aydınlık ve çekici görünmesine yardımcı olur. Karbon peeling tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Ankara’daki kliğinimiz ile iletişime geçerek Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan randevu alabilirsiniz.

  Karbon Peeling Nedir?

  Karbon peeling, karbon atomları ve lazer ışınlarının birlikte kullanılması sayesinde ciltte aktif yenilenme ve onarım sürecini başlatmak için yapılan bir işlemdir. Diğer lazer uygulamalarından farklı olarak lazer uygulamasından önce özel bir karbon solüsyonu kullanılır. Bu losyon, ciltteki renk değişimlerini ortaya çıkararak ve gözenekli dokuları boyayarak cildin lazer ışınlarından daha iyi faydalanmasını sağlar. Çünkü renkli dokular lazer ışınlarını daha güçlü emer ve ışınlar cildin alt katmanlarına kadar nüfuz eder. Uygulama sırasında sadece deforme olmuş dokular etki gördüğü için cildi az yoran bir uygulamadır.

  Karbon Peeling Ne İçin Yapılır?

  Karbon peeling uygulamasının yenileyici ve onarıcı etkisi sayesinde ciltteki birçok soruna çözüm bulunabilmektedir. Karbon peeling;

  • Genişlemiş cilt gözeneklerinin sıkılaştırılması
  • Cilt lekelerinin tedavisi
  • Aşırı yağlanmanın engellenmesi
  • Sivilce ve akne tedavisi
  • Ciltteki renk tonunun eşitlenmesi için yapılabilir.

  Kimyasal Peeling Nasıl Yapılır?

  Kimyasal peeling uygulamasında öncelikle cildin iyice temizlenmesi gerekir. Sonrasında kimyasal peeling işlemine özel karbon losyonu cilde hafif masaj ile yedirilir. Losyon ciltte bir süre bekletilip cilt yapay olarak renklendirildikten sonra lazer uygulamasına geçilir. Ciltteki renklendirilmiş bölge lazer ile taranır ve lazer ışınlarının deriye iyice nüfuz etmesi sağlanır. Uygulamadan sonra cilde nemlendirici sürülür ve işlem tamamlanır. Karbon peeling uygulamasının tek seansı yaklaşık 20 dakika sürer. İşlemden en etkili sonuçları alabilmek için seanslar hâlinde uygulanması gerekir.

  Karbon Peeling Kaç Seansta Yapılır?

  Karbon peeling uygulamasında seans sayısını hastanın cilt tipi ve cilt kusurunun yoğunluğu belirler. Bazı hastalarda tek seans bile yeterli olabilmektedir. Ancak sorunlu ciltlerde 4 -7 seans arası uygulama yapılması tercih edilmektedir. Lazer uygulamasından sonra cilt hassaslaştığı için seanslar arasında beklemek gerekir. Bu süre kişinin cilt tipine göre 1 ya da 3 hafta olabilmektedir.

  Karbon Peeling Etkisi Kalıcı Mıdır?

  Karbon peeling birçok cilt sorununun çözümünde oldukça etkili bir uygulamadır. Ancak kalıcı etki gösterebilmesi için işlemin düzenli olarak yapılması gerekir. Son seanstan sonraki 3 – 6 ay içerisinde en etkin sonuçlar görülebilir. Karbon peeling uygulamasının etkisi ise yaklaşık 1 – 1,5 yıl devam eder.

  Ankara Karbon Peeling Fiyatları

  Karbon peeling, mutlaka bir uzman tarafından steril koşullarda yapılması gereken bir işlemdir. İşlemden sonra ciltte hafif kızarıklık görülebilir. Bu genelde her hastamızda karşılaştığımız, kendiliğinden geçen bir yan etkidir. İşlemden sonra cilt bakımına dikkat etmek ve kış aylarında bile güneş kremi kullanmak önemlidir. Karbon peeling  uygulaması boyunca cildi zarar veren dış etkenlerden korumak ve nem kaybetmesini engellemek gerekir. Karbon peeling yapılan her hastada uygulama sıklığı ve seans sayısı farklıdır. Bu nedenle karbon peeling fiyatlarında sabit rakamlardan söz edemeyiz. Ankara’da karbon peeling fiyatları hakkında bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir ve tüm lazer uygulamaları hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi