Dermapen

  Dermapen Ankara

  Zamanla cilt yıpranır. Güneşin zararlı ışınları, akne izleri ve derin kırışıklıklar cildimizin yorgun görünmesine neden olur. Daha aydınlık ve canlı bir cilt görünümü için yapılan estetik işlemlerden biri de dermapen ve dermaroller uygulamalarıdır. Dermapen ve dermaroller, cildin alt katmanlarının uyarılmasını ve cildin kendi kendini yenilemesini sağlar. Özellikle sivilce izi tedavisinde sıkça tercih ettiğimiz dermapen uygulamasından sonra, cilt gençleşir. Kolajen üretimi artar ve cilt kusurları azalır. Milimetrik boyutlardaki, onlarca çelik iğne ile yapılan bu işlem, oldukça etkilidir ve birçok hastamızın hayalindeki cilt görünümüne kavuşmasını sağlamaktadır. Dermapen ve dermaroller uygulaması, Op. Dr. Ayşe Barutçu’nun Ankara’daki muayenehanesinde de yapılmaktadır. Daha detaylı bilgi için 0532 227 38 78 numaralı telefondan kliniğimize ulaşabilir ve randevu alabilirsiniz.

  Dermapen – Dermaroller Nedir?

  Dermaroller, silindirik bir tambur üzerine yerleştirilen, özel olarak hazırlanmış onlarca çelik iğneden oluşur. Dermapen ise kalem gibi çalışır ve ucunda mikro iğneler bulunan, estetik işleme özel bir cihazdır. Hem dermapen hem de dermaroller bu mikro iğneler aracılığıyla cildin uyarılmasını sağlar. Kırışıklıkların ve birçok cilt lekesinin giderilmesinde kullanılan dermapen ve dermaroller vücudun doğal protein kaynağı olan kolajen üretimini artırır. Böylece cildin onarım sürecini hızlandırmasını; cildin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlar.

  Dermapen İğneleri Ne İşe Yarar?

  Dermapen cildin doğrudan alt katmanlarına etki eder. İşlem sırasında cildin en üst ve koruyucu katmanı olan epidermis dokusu zarar görmez. Dermapen iğneleri sayesinde cildin alt katmanlarına mikro kanallar açılır. Bu kanallar, zaten mikro boyutlarda olduğu için, 30 dakika içerisinde kapanmaya ve iyileşmeye başlar. Bu süreçte cildin iyileştirici mekanizması da tetiklenmiş olur. Böylece deride kolajen üretimi artar ve kan dolaşımı hızlanır. Yaşlı ve kuru cilt yenilenir; ölü tabaka deriden uzaklaştırılır. Cilt altındaki dokular, sağlıklı hücrelerle yenilenir. Bu süreç sonunda cilt gençleşir ve daha canlı bir görünüme sahip olur.

  Dermapen Uygulaması Ne Kadar Sürer?

  Dermapen ve dermaroller işlemi yapılırken, ucunda iğne olan bu cihazlar cilt üzerinde gezdirilir. Dermapen ve dermaroller cihazlarının özelliği; iğnelerin cilde doğru açı ile ve doğru miktarda temas etmesini sağlamasıdır. Dermapen ve dermaroller uygulamasından etkin sonuç alabilmek için işlemin birkaç seans tekrarlanması gerekir. Seans sayısı ise hastanın ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Hafif lekelenme ve kırışıklık olan hastalarımız için 3 seans yeterli iken, ciddi cilt problemleri olan hastalarımızda 6 seansa kadar çıkabilmekteyiz. Seanslar genellikle 1 ay ara ile yapılır ve 2. seanstan itibaren işlemin olumlu sonuçları görülebilir.

  Dermapen ile Tedavi Edilebilen Sorunlar

  Dermapen ve dermaroller ile;

  • Anti-aging amaçlı cildin yeniden yapılandırılır.
  • Kırışıklık ve ince çizgiler giderilebilir.
  • Bazı güneş lekeleri giderilebilir.
  • Yara ve yanık izlerinin tedavisi yapılabilir.
  • Akne ve sivilce izleri giderilebilir.

  Ayrıca derideki kanlanmayı artırdığı için saç dökülmesi tedavisinde de dermapen uygulaması yapılabilir. Dermapenin, kıl köklerinin güçlenmesini sağlayarak saç dökülmesini azaltmaktadır.

  Dermapen Nasıl Yapılır?

  Dermapen uygulamasında cildin yenilenme sürecini hızlandırmak için özel kremler kullanılır. Önce dermapen cihazı, cilt üzerinde hafif hafif gezdirilir. Uygulama sırasında dayanılmaz bir acı hissedilmez. Fakat iğneler nedeniyle endişe duyan ya da acı eşiği düşük, cildi hassas hastalarımızda anestezik krem uygulanabilir ya da lokal anestezi yapılabilir. İşlem tamamlandıktan sonra yaşlanmayı geciktirici ve cildi besleyici özel serumlar cilde hafif masaj ile yedirilir. Böylece bakım ürünlerinin normalde ulaşamayacağı hücrelere nüfuz etmesi sağlanır. Eğer dermapen ile saç dökülmesi tedavisi yapılmışsa, özel saç besleyici serumlarla saç derisine masaj yapılır.

  Ankara Dermapen Fiyatları

  Dermapen uygulaması, muayenehane şartlarında ve steril bir ortamda yapılması gereken bir işlemdir. İstenen sonuçların alınması için muhakkak uzman bir doktor tarafından uygulanmalıdır. Dermapen işleminden sonra sadece ciltte kızarıklık ve ödem görülebilir. Bu yan etkiler çok rahatsız edici olursa soğuk kompres yapılabilir. Hasta aynı gün içerisinde günlük hayatına devam edebilir ve tek başına tüm işlerini tamamlayabilir. İlk uygulamadan itibaren yenileyici etkiler görülmeye başlar. 2. seanstan sonra ciltteki iyileşme giderek artar ve cilt parlak, canlı bir görünüm kazanmaya başlar. Ankara’daki muayenehanemizde steril ve güvenilir bir ortamda yapılan dermapen uygulaması için kliniğimizi arayabilir ve tüm merak ettiklerinize yanıt bulabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi