Cilt Gözenekleri Sıkılaştırma

  Cilt Gözenekleri Sıkılaştırma Ankara

  Güzelliğin sırlarından biri de pürüzsüz ve canlı bir cilttir. Kusursuz cilt görünümü, dış görünüş ve ilk izlenim üzerinde en az yüz yapısı ve bakışlar kadar önemlidir. Bu nedenle cilt bakım ürünleri ve doğru uygulanmış bir cilt bakım rutini kadınların vazgeçilmezleri arasındadır. Cildin fazla yağını almak, gözenekleri sıkılaştırmak ve yumuşacık bir cilt için doğru şekilde nemlendirmek günlük cilt bakım rutinimizi oluşturur. Fakat cilt gözeneklerinin aşırı açıldığı, yağ katmanının ve siyah noktaların cildi sardığı durumlarda günlük cilt bakım rutinleri yetersiz olabilir. Bu durumda cilt gözeneklerini sıkılaştırmak için estetik uygulamalardan destek alınabilir. Yazımızın devamında karbon peeling, fraksiyonel lazer ve cilt gözeneklerini sıkılaştırmakta kullanılan diğer yöntemlerden bahsedeceğiz. Lazer uygulamaları hakkında daha fazla bilgi almak için Ankara’daki kliniğimizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

  Cilt Gözenekleri Sıkılaştırma İşlemleri Nelerdir?

  Gözenek sıkılaştırıcı kremler, gözenek sıkılaştırıcı ilaçlar ve tonikler büyük gözeneklerden yakınan her kadının en az bir kere denediği çözümler arasındadır. Cilt bakımı rutini, sağlıklı bir cilt için ne kadar önemli olursa olsun bazı sorunların çözümünde yetersiz kalır. Özellikle derin ve büyük gözeneklere sahip kadınlarda çözüm estetik uygulamalar olabilir. Gözeneklerin büyük olması; yüzün çukurlu yapıda, mat ve soluk görünmesine neden olmaktadır. Bazı kadınlar kozmetik ürünler ve fondotenlerle bu soruna çözüm aramaktadır. Fakat cildin onarılması ve gözenekli dokunun sıkılaştırılmasında en etkili yöntem lazer uygulamalarıdır diyebiliriz.

  Lazer ile Cilt Gözenekleri Sıkılaştırma

  Fraksiyonel lazer ile cilt gözeneklerini sıkılaştırmak mümkündür. Fraksiyonel lazer uygulaması, Karbondioksit lazer ve Erbiyum-Yag lazerler ile yapılır. Uygulama cildin üst tabakasının soyulmasını, yenilenmesini ve onarılmasını sağlayarak gözenekli dokunun iyileşmesini sağlar. Ciltte tam kat yenilenme sağladığı için cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Böylece tıkalı gözenekler açılır ve daralır. Seanslardan sonra ciltte kuruma ve hafif bir kızarıklık olur. Soğuk kompres ile bu yan etkiler giderilebilir. Kızarıklık etkisi, cildin hassaslığına göre 2 – 3 gün sürebilir.

  Fraksiyonel lazer ile birlikte Q – Switched Nd Yağ lazer de gözenek sıkılaştırılmasında kullanılabilir.

  Karbon Peeling ile Cilt Gözenekleri Sıkılaştırma

  Lazer ile cilt gözeneklerini sıkılaştırmada kullanılan yöntemlerden biri de karbon peeling yöntemidir. Karbon peeling, ciltteki kusurların ortaya çıkmasını böylece Q-Switch lazer cihazının gözenekleri daha iyi görmesini sağlayan özel bir yöntemdir. Uygulama öncesinde cilde özel bir karbon losyonu sürülür. Bu losyon ciltte bir süre bekletilir ve cilde tamamen nüfuz etmesi beklenir. Sonrasında karbon sayesinde daha belirgin hâle gelen cilt dokularına Q-Switch lazer uygulaması yapılır. Lazer ışınları renkli maddeleri daha kolay algıladığı ve cilt bu şekilde lazer ışınlarını daha fazla emdiği için oldukça etkili bir işlemdir. Gözenekler karbon sayesinde renklendirildiği için lazer gözenekleri daha rahat görebilir ve işlemden daha verimli sonuçlar alınabilir.

  Kimler Cilt Gözenekleri Sıkılaştırma Yaptırabilir?

  Ciddi bir sağlık problemi olmayan ve cildinde herhangi bir enfeksiyon olmayan herkese cilt gözeneklerini sıkılaştırma yapılmaktadır. Cilt bakımı ve estetik işlemlere daha fazla ilgili oldukları için genellikle kadın hastalarımız tarafından tercih edilen bir işlemdir. Hastalarımızın cildinde enfeksiyon ya da yaralar olması durumunda önce bu cilt sorunlarının tedavi edilmesi, sonra lazer uygulamasına geçilmesi gerekebilir.

  Ankara Cilt Gözenekleri Sıkılaştırma

  Cilt gözeneklerini sıkılaştırmak için lazer kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Bu nedenle Ankara’daki birçok klinikte lazer ile cilt gözeneklerini sıkılaştırma işlemleri yapılmaktadır. İşlemin kaç seansta tamamlanacağı ve uygulama dozu kişiden kişiye değişir. Her hastamızın cilt yapısı farklıdır. Bu nedenle uygulanacak yöntem ve miktarı da değişkenlik gösterir. Bu durum da cilt gözenekleri sıkılaştırma fiyatlarını etkileyecektir. Cilt gözeneklerini sıkılaştırma yöntemleri ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Op. Dr. Ayşe Barutçu’nun Ankara’daki kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi