Gözaltı Morluğu Tedavisi

  Göz Altı Morluğu Tedavisi Ankara

  Göz çevresi ve bakışlar kişinin ifadesini ve bıraktığı ilk izlenimi doğrudan etkiler. Çünkü iletişim kurarken dikkatimizi ilk çeken bölge gözlerdir. Göz çevresinin aydınlık ve gergin olması kişiyi mutlu ve dinamik gösterirken; morluk ve kırışıklıklar yaşlı ve yorgun görünüme neden olur. Özellikle, göz altı morlukları kişinin olduğundan yaşlı görünmesine ve her şeyden önce ümitsiz, mutsuz bir ilk izlenim bırakmasına neden olur. Bu durum, kişinin sosyal yaşamını olumsuz etkileyebilir ve ilişkilerine özgüvensizlik olarak yansıyabilir. Göz altı morluğu tedavisi sayesinde, kişinin yaşam kalitesini düşüren renk eşitsizliği ortadan kaldırılır ve göz çevresinde aydınlanma sağlanır. Göz altı morlukları ile ilgili merak ettikleriniz için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak ve Op. Dr. Ayşe Barutçu ile doğrudan iletişime geçmek için ise dilediğiniz zaman Ankara’daki kliniğimizi arayabilirsiniz.

  Göz Altı Morlukları Neden Olur?

  Göz altı morlukları, farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Uykusuzluk, düzensiz beslenme ve düzensiz yaşam biçimi göz altı morluklarının oluşmasına neden olur. Bu nedenlerden ortaya çıkan göz altı morlukları geçicidir. Ancak göz altı morluğu genetik faktörlerden kaynaklanıyorsa genellikle kalıcıdır. Dolayısıyla kişiye verdiği rahatsızlığın giderilmesi için tedavi edilmesi gerekir.

  Göz Altı Morlukları Nasıl Tedavi Edilir?

  Göz altı morluklarının tedavisinde farklı yöntemler kullanılabilir. Ancak temel uygulama yöntemi lazerdir. Göz altı morluğunun derecesine ve koyuluğuna göre diğer yöntemler de lazer tedavisi ile birlikte uygulanabilir ve cildi besleyen vitaminlerle zenginleştirilmiş özel kremler kullanılabilir.

  Q – Switched Lazer: Eğer morluk göz altı derisinin koyu renk olmasından kaynaklanıyorsa genellikle Q – Switch  lazer ile cilt renginin açılması sağlanabilir.

  Fraksiyonel Lazer: Fraksiyonel lazer, genellikle göz altındaki derinin ince olmasından ve ciltteki aşırı damarlı yapıdan kaynaklanıyorsa tercih edilebilir. Fraksiyonel lazer ile bu bölgedeki dokuların yenilenmesi ve onarılması amaçlanır.

  Karbon Peeling:  Karbon peeling de yine Q – Switched Nd Yag lazer ile birlikte yapılan bir uygulamadır. Ancak lazerin bölgedeki koyu renkli dokuyu daha iyi algılaması ve daha etkin sonuç vermesi için karbon peeling tercih edilebilir.

  Bu uygulamalarla birlikte kişinin kendi kanındaki trombosit hücrelerin kullanıldığı tedavi seçenekleri de mümkündür. PRP tedavisi adı verilen bu işlem sayesinde vücuttaki yenileyici hücreler, göz altında aktifleşerek bölgenin yoğun olarak onarım sürecine girmesine yardımcı olur. PRP tedavisi yazımızı okuyarak bu konuda daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Ayrıca göz altlarını aydınlatmak için yapılan göz altı ışık dolgusu uygulamasının da oldukça başarılı sonuçlar verdiği bilinmektedir.

  Göz Altı Morluğu Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Göz altı morluğu tedavisi diğer lazer uygulamaları gibi seanslar hâlinde yapılır. Uygulama genellikle 6 – 8 seansta tamamlanır. Seans süresi ve seansların aralığı kişinin cilt tipine göre belirlenir. Lazer uygulamalarından sonra cilt daha hassas hâle geldiği için bu süreçte mutlaka güneşten korunmaya özen gösterilmelidir. Uygulamadan sonra genellikle göz çevresinde hafif kızarıklık ve yanma görülebilir. Bu yan etkiler kısa süre içerisinde kendiliğinden geçer. Soğuk kompres, kızarıklık ve yanmanın daha hızlı geçmesine yardımcı olacaktır.

  Ankara Göz Altı Morluğu Tedavisi

  Göz altı morluğu tedavisi yaptıranlar, uygulamadan oldukça memnun kalmaktadır. Küçük ve önemsiz bir detay gibi görünse de göz altındaki morluklar kişilerin yüz yüze iletişim kurmasını zorlaştırabilir. Sürekli olarak kozmetik ürün arayışına ve makyaj olmadığı zaman özgüvenin düşmesine neden olabilir. Göz altı morluğu tedavisi bu sorunlara basit ve etkili bir çözüm sunmaktadır. Ankara’da göz altı morluğu tedavisi her klinikte farklı fiyatlarla yapılabilir. Ancak göz altı morluğu tedavisi fiyatlarında asıl etkili olan uygulama yapılacak seans sayısı ve hangi yöntemle tedavinin gerçekleştirileceğidir. Ankara’da göz altı morluğu tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgiyi kliniğimizden alabilirsiniz. Bilgi ve randevu için: 0532 227 38 78.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi