Gençlik Aşısı

  Gençlik Aşısı Ankara

  Gençlik aşısı, günümüzde gençleşme amacıyla kullanılan en etkili uygulamalardan biridir. Cilt zamanla elastik yapısını, esnekliğini ve su tutma gücünü kaybeder. Bunun sonucunda kırışıklık, lekelenme ve ince mimik çizgileri oluşur. Ciltte meydana gelen bu deformasyon, kişinin özgüveni üzerinde olumsuz etki yaptığı gibi daha yaşlı ve yorgun bir görünüme neden olur. Günümüzde uygulanan farklı estetik işlemler sayesinde cilt daha genç, canlı ve dinlenmiş bir görünüme kavuşabilmektedir. Bu yazıda, cildin gençleşmesi ve yenilenmesi amacıyla yapılan “gençlik aşısı” hakkında bilgiler vereceğiz. Bununla birlikte PRP tedavisi, kimyasal peeling, dermapen ve diğer dolgu uygulamaları hakkındaki bilgiyi estetik uygulamalar sayfalarımızda bulabilirsiniz.

  Op. Dr. Ayşe Barutçu’nun Ankara’daki kliniğinden daha detaylı bilgi ve randevu almak için 0532 227 38 78’i arayarak bize ulaşabilirsiniz.

  Gençlik Aşısı Nedir?

  Gençlik aşısı, cilde kaybettiği hyaluronik asit ve diğer besleyici vitaminleri kazandırmak amacıyla yapılan bir uygulamadır. Yaşlanma, güneş, alkol, sigara, stres, kirli hava vb. etkenlerle zarar gören cilt zamanla yıpranır. Kendisine nem ve esneklik sağlayan önemli amino asitleri kaybeder. Gençlik aşısı, hyaluronik asit ve diğer amino asitlerle güçlendirilmiş içeriği sayesinde cildin alt dokularında onarım ve güçlenme sürecini başlatır. Deride daha fazla su tutulmasını sağlayan ve cildi daha gergin hâle getiren hyaluronik asit takviyesi sayesinde yaşlı görünüme neden olan kırışıklıkları azaltır. Böylece daha canlı, dinlenmiş ve genç bir görünüm sağlar.

  Gençlik Aşısının Farkı Nedir?

  Gençlik aşısı da diğer dolgularda olduğu gibi hyaluronik asit içerir. Bu durum birçok kişinin gençlik aşısı ve diğer dolgular arasındaki farkı merak etmesine yol açmaktadır. Gençlik aşısının en büyük farkı; içeriğindeki hyaluronik asitin, amino asit, antioksidan ve vitamin – mineraller ile güçlendirilmiş olmasıdır. Hyaluronik asit, bu diğer bileşenlerle bir araya gelerek cildin daha güçlü, genç ve parlak görünmesine yardımcı olur.

  Gençlik Aşısı Neden Yapılır?

  Hyaluronik asit, yüksek nem tutma özelliğine sahip olan ve cildin esnek yapısını korumasına yardımcı olan bir maddedir. Hyaluronik asitin azalmasıyla birlikte cilt kurumaya ve kırışmaya başlar. Gençlik aşısının amacı hyaluronik asitin yapılandırıcı etkisi sayesinde ciltteki kolajen üretimini artırmak; kırışıklıkların engellenmesini sağlamaktır. Yaşlanmayla birlikte yüzde oluşan kırışıklıklar, çukurlu görünüm, deforme olarak incelmiş ve sarkmış cilt gençlik aşısı ile onarılabilir.

  Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

  Gençlik aşısı enjeksiyon ile yapılır. Yapılandırma kompleksi ile zenginleştirilmiş hyaluronik asit, cilde kısa sürede enjekte edilir. 15 – 20 dakika içerisinde tamamlanan, oldukça kolay bir işlemdir. Uygulama fazla acı ve ağrıya neden olmaz. Ancak hastalarımız istediği takdirde anestezi kremi ile cilt uyuşturulur acı hissi tamamen ortadan kalkar. Gençlik aşısından sonra hastalarımız aynı gün içerisinde normal hayatlarına dönebilir. Kişinin cildindeki hassasiyete bağlı olarak hafif morluk ve ödem görülebilir. Bu yan etkiler de yok olduktan sonra hyaluronik asit her geçen gün artan etkisiyle cildinize ışıltı katmaya başlayacaktır.

  Gençlik Aşısı Kaç Seans Yapılır?

  Gençlik aşısının etkili olabilmesi için birkaç seans uygulanması gerekebilir. İlk seanstan sonra gençlik aşısının etkisini görmeye başlarsınız. Her seansta ciltteki canlılık artmaya ve kırışıklık görünümü azalmaya başlar. Gençlik aşısının tam olarak etkili olabilmesi için en az 2-3 seans yapılmalıdır. Fakat kişinin cilt özelliklerine, yaşına ve sigara kullanımına göre bu sayı artabilir. Özellikle sigara kullanan kişilerde cildin kendini yenilemesi daha yavaştır. Bu nedenle birkaç seans fazla yapılması tavsiye edilmektedir.

  Gençlik Aşısı Kalıcı mıdır?

  Gençlik aşısı kalıcı bir işlem değildir. Kalıcılığı kişiden kişiye değişmektedir. Bazı hastalarımızda etkileri 18 aya kadar devam edebilmektedir. Genele baktığımızda etkilerin 12 – 18 ay kadar kalıcı olduğunu söyleyebiliriz. Gençlik aşısının düzenli olarak yapılması her uygulamada kalıcılığı artıracak ve daha etkin sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

  Ankara Gençlik Aşısı Fiyatları

  Gençlik aşısı ile ilgili en çok merak edilenlerden biri de gençlik aşısının fiyatlarıdır. Gençlik aşısı, Ankara’daki birçok klinikte uygulanmaya başlamıştır ve gençlik aşısına olan talep gün geçtikçe artmaktadır. Op. Dr. Ayşe Barutçu’nun kliniğinde de yapılan gençlik aşısı fiyatları hakkında bilgi almak için dilediğiniz zaman kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi