Kalça Estetiği

    Kalça Estetiği Ankara

    Orantılı bir vücut yapısı için kalça şekli oldukça önemlidir. Omuzların büyüklüğü ile uyumlu, dolgun ve kalkık kalçalar birçok kişi için güzelliğin sembollerinden biri kabul edilmektedir. Bu nedenle, günümüzde en çok başvurulan estetik operasyonlardan biri de kalça estetiğidir. Kalça estetiği ile sarkmalar giderilebilmekte; deri ve yağ fazlalığı alınabilmektedir. Bu işlemler sırasında kalça da şekillendirilerek “brezilya tipi” dediğimiz görünümü alabilir. Daha yüksek ve çıkık olan bu popo tipi; kadınların fit ve daha çekici görünmesine yardımcı olmaktadır. Peki kalçayı küçültmek mümkün mü? Kalça estetiği kimlere uygundur ve hangi yöntemlerle yapılabilir? Yazımızın devamında bu sorulara yanıt bulabilirsiniz. Kalça estetiği hakkında daha fazla bilgi almak ve uzman bir doktora danışmak için ise Op. Dr. Ayşe Barutçu’nun Ankara’daki kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

    Kalça Estetiği Nedir?

    Kalça estetiği, kalçalardaki kusurları gidermek amacıyla yapılan kalça büyütme, kalça küçültme ve toparlama işlemleridir. Herkesin vücut yapısı farklıdır. Bu nedenle kalça estetiği ile ihtiyacı olan işlem de farklıdır. Bazı hastalarımız için en ideal kalça estetiği silikon protezler iken bazı hastalarımızda liposuction ile yağ alma ya da kalça germe işlemleri en iyi sonuçları vermektedir. Bu nedenle kalça estetiğinden önce mutlaka doktor ve hasta istenilen kalça görünümünü detaylı olarak konuşmalı ve hasta için en estetik görünüme birlikte karar verilmelidir.

    Kalça Estetiği Kimlere Yapılır?

    Kalça estetiği, kalça şeklinden memnun olmayan neredeyse tüm kadınlara yapılabilir. Hem iri kalçalı kadınlar hem de zayıf ve küçük popolara sahip kadınlar kalça estetiğini tercih edebilirler. Bu noktada önemli olan kişinin vücudu ile orantılı ve günümüzde beğenilen, kalkık popo yapısına sahip olmasıdır. Kalça estetiği;

    • Aşırı zayıf olduğu için düz kalça yapısına sahip kadınlara yapılabilir. Özellikle pantolonların içerisinde kendilerini daha hoş ve albenili hissetmek isteyen kadınlar daha dolgun belirgin kalçalara sahip olmak isteyebilirler.
    • Diyet ve egzersizle aşırı kilo veren kişilerde karın, popo ve göğüs bölgelerinde sarkma görülebilir. Sarkık derinin yeniden toparlanması, popoya gergin bir görünüm verilmesi amacıyla kalça estetiği yapılabilir.
    • Genetik yapısı nedeniyle sahip olduğu kalça görünümünü sevmeyen, kalçasındaki aşırı yağlanmadan şikâyetçi olan kadınlar da kalça estetiği yaptırabilir. Daha küçük ve yuvarlak hatlı kalçalara sahip olmak isteyenler küçültme ameliyatı yaptırabilirler.

    Kalça Estetiği ile Kalça Büyütme

    Kalça estetiği ile kalça büyütülebilmektedir. Günümüzde, kalça büyütme işleminde en çok tercih edilen yöntemlerden biri yağ enjeksiyonudur. Vücudun başka bir bölgesinden liposuction ile alınan yağlar kalça bölgesine yerleştirilerek, büyüme sağlanır. Bu işlemin yetersiz kalacağı kişilerde ise silikon protezler uygulanır. Tıpkı göğüslerde olduğu gibi kalçalarda da silikon protez kullanılabilir. Uygulama tamamen zararsızdır. Ameliyattan sonra protezler hasta tarafından hissedilmez. Açık cerrahi işlemle yapılan bir işlemdir. Bu nedenle bir miktar iz kalır. Ameliyat izleri genellikle kalça arası gibi iç çamaşırı içerisinde kalan bölgelerde olduğu için estetik sorunlara yol açmaz. İzler zamanla silikleşir ve daha az belirgin hâle gelir.

    Kalça Estetiği ile Kalça Küçültme

    Kalça estetiği ile kalçanın küçültülmesi de mümkündür. Kalçada fazla yağ birikmesi söz konusu olduğunda kalçadaki yağ fazlalığı liposuction ile alınabilir. Eğer kalçanın belli bölgelerinde yağ fazlalığı olmasına rağmen kalçanın bazı bölgeleri sarkık yapıda ise bu durumda liposuction ile alınan fazla yağ çökme olan bölgelere yeniden enjekte edilebilir. Böylece kişi hem daha yuvarlak hatlara hem de daha ufak ve sıkı bir kalça görünümüne sahip olmuş olur.

    Kalça Estetiği ile Kalça Germe

    Kalça germe de kalça estetiği ile yapılabilen bir işlemdir. Eğer popo büyüklüğü ile ilgili bir sorun yoksa fakat kişi kalçasının duruşundan memnun değilse kalça germe işlemi yapılabilir. Ameliyat sırasında sarkan deri çıkarılır ve kalça derisi popoya sıkı bir görünüm verecek şekilde gerdirilir. Kalça daha dik hâle gelir. Ameliyat kesileri, kalçanın tam altındaki bölgeden yapıldığı için dikkat çekmez. Zamanla daha da silikleşerek görünmez hâle gelir.

    Ankara Kalça Estetiği Fiyatları

    Kalça estetiği fiyatları, estetik ile elde edilmek istenen sonuçlara göre değişmektedir. Kalça ameliyatında seçilecek ameliyat yöntemi ve hastanın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak kalça estetiği fiyatları belirlenir. Her hastanın ihtiyacı farklıdır. Bu nedenle ameliyat kişilere özel olarak planlanmalıdır. Ankara’da kalça estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için 0532 227 38 78 numaralı telefondan bize ulaşabilir ve randevu alabilirsiniz.

    Şimdi Ara!
    Yol Tarifi