Cilt Yenileme

  Cilt Yenileme Ankara

  Yaşlanmayla birlikte cilt eski sıkı yapısını kaybeder. Cildin genç kalmasını sağlayan hücreler zamanla aktifliğini yitirir. Kolajen üretimi azalır ve elastik liflerin kaybolmasıyla ciltte sarkmalar meydana gelmeye başlar. Bu durum, özellikle kadınlar için oldukça rahatsız edici olabilir. Cilt bakımı ile önlenmesi mümkün olmayan deformasyonlar, lazer ile tedavi edilebilmektedir. Lazer tedavisinden sonra cilt daha canlı, gergin ve genç bir görünüm kazanmaktadır. Günümüzde giderek daha da popülerleşen cilt yenileme işlemleri sayesinde kişi olduğundan genç görünmekte ve güzelliğini koruyabilmektedir. Yazımızın devamında lazer ile cilt gençleştirmenin faydaları ve cilt yenileme süreci hakkında bilgi vereceğiz. Cilt yenileme hakkında merak ettiklerinizi danışmak ve Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan randevu almak için ise Ankara’daki kliniğimizi arayabilirsiniz.

  Lazer ile Cilt Yenileme Nedir?

  Cilt yenileme işlemleri, günümüzde gelişen estetik uygulamalar sayesinde kişinin gençliğini ve güzelliğini korumasına yardımcı olan uygulamalardır. Cilt bakım ürünleri, kozmetik kremler ve bitkisel yöntemler cildin sağlıklı ve temiz kalmasına yardımcı olsa da cilt yaşlanmaya ve kolajen üretimi azalmaya devam eder. Bu noktada kolajen üretimini tetikleyecek işlemlere ihtiyaç duyulabilir. Lazer ile cilt yenileme, cildin alt ve üst katmanlarındaki iyileştirici hücrelerin aktifleşmesini sağlar. Kolajen üretimini destekler ve tüm yüzde yenilenme sürecinin başlamasına yardımcı olur. Fraksiyonel lazer ile yapılan cilt yenileme işlemlerinde, yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi, bazı cilt lekelerinin tedavisi ve cildin elastik yapısının korunması mümkündür.

  Cilt Yenileme Ne İçin Yapılır?

  Cilt yenileme işleminde, cildin üst katmanının soyulması ve ciltteki onarıcı hücrelerin harekete geçmesi sağlanır. Bu işlem sırasında birçok cilt kusuru giderilebilmektedir. Bunların başında yaşlı ve yorgun bir görünüme neden olan çukurlukların, gözeneklerin giderilmesi gelir. Ayrıca yaşa bağlı ortaya çıkan ince çizgiler, mimik kırışıklıkları ve lekelenmeler de cilt yenileme işlemi ile tedavi edilebilmektedir. Cildin pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlayan bu uygulama sayesinde kişi olduğundan daha genç görünebilir; daha parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olabilir.

  Kimler Cilt Yenileme Yaptırabilir?

  Ciltteki deformasyonlar 30 yaşından itibaren belirginleşmeye başlar. Cildin yıpranmasında başta güneş, sigara, stres, uykusuzluk gibi faktörler etkilidir. Ayrıca genetik kodlarımız da cilt yapısını ve dayanıklılığını etkiler. Bu nedenle bazı hastalarımızda kırışıklık oluşumu ve cildin yıpranması 50 – 60’lı yaşları bulabilmektedir. Ciltte deformasyonların başlamasıyla birlikte cilt yenileme işlemine de ihtiyaç duyulabilir.

  Ayrıca ciltte yaşlanma belirtileri başlamasa bile akne ve sivilce izlerinden kalan çukurları ve gözenekleri yok etmek için cilt yenileme işlemi yapılabilir. Bu nedenle cilt yenileme işleminin hem genç hem de orta yaş ve üzeri hastalarımız tarafından tercih edilen bir işlem olduğunu söyleyebiliriz.

  Lazer ile Cilt Yenileme Nasıl Yapılır?

  Lazer ile cilt yenileme işlemi fraksiyonel lazer cihazı ile yapılır. Öncelikle cilt iyice temizlenir ve kirlerinden arındırılır. İşlem sırasında hissedilen acı çok hafiftir. Bu nedenle katlanılmaz değildir. Ancak bazı hastalarımız anestezi kremi ile uygulama yapılmasını tercih etmektedir. Bu durumda anestezi kremi uygulandıktan sonra işleme başlanır. Lazer uygulaması sırasında cilde mikro büyüklükte kanallar açılır. Bu mikro kanalların kapanması için cilt yoğun bir onarım sürecine girer. Bu sırada kolajen üretimi artar ve yenileyici hücreler aktifleştirilir. Mikro kanallar nedeniyle oluşan kızarıklıklar 1 – 2 gün içerisinde kendiliğinden geçer ve uygulamadan sonraki 4. – 5. günlerde cilt soyulmaya başlar. Ortaya çıkan sağlıklı deri sayesinde cilt daha dinlenmiş, pürüzsüz ve yumuşak olur. Cildin onarım süreci bir süre daha devam eder. Bu nedenle en iyi sonuçlar 2 – 3 ay sonra görülür. Kişiden kişiye değişmekle birlikte fraksiyonel lazer uygulamasının etkisi 1 yıla kadar devam edebilir. Bu süreçte sigara kullanılmaması ve cilt bakımına dikkat edilmesi kalıcılık süresini uzatabilir.

  Lazer ile Cilt Yenileme Kaç Seansta Yapılır?

  Fraksiyonel ile cilt yenileme, seanslar hâlinde yapılır. Fakat seans sayısı kişinin cilt özelliklerine göre değişmektedir. Ortalama 1 ay ara ile seanslar tekrarlanır. Ciltte ciddi deformasyon varsa 6 seansa kadar uygulama yapılabilmektedir. Fraksiyonel lazer seanslarından sonra güneş kremine dikkat etmek de tedavinin etkisini yükseltecektir. Fraksiyonel lazer uygulamasından sonra cilt oldukça hassas olacağı için güneş ışınlarından olumsuz etkilenebilmektedir.

  Ankara Cilt Yenileme Fiyatları

  Cilt yenileme yaptıranlar, işlemden oldukça memnun kalmakta ve kendilerini daha özgüvenli hissetmektedir. Cilt vücudumuzun en kıymetli hazinelerinden biridir. Bu nedenle ona özenle bakmak gerekir. Fraksiyonel lazer uygulamasında da doğru seans sayısını ve doğru dozu belirlemek oldukça önemlidir. Bu nedenle cilt yenileme işleminin mutlaka uzman doktorlar tarafından, steril bir ortamda yapılması gerekir. Ankara’da cilt yenileme işlemi yapılan kliniğimizden bu konuda daha fazla bilgi almak için 0532 227 38 78 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi