Dudak Estetiği

  Dudak Estetiği Ankara

  Dudaklar, kadınsılığı ortaya çıkarır. Çekiciliğin ve güzelliğin en önemli sembollerinden biridir. Bu nedenle estetik standartlardaki rolü de büyüktür. Yaşlandıkça dudaklarımız da deforme olur. Hem dudak kenarları aşağı doğru düşerek mutsuz bir görünüme neden olur hem de dudak eski dolgunluğunu kaybeder. Dudakların yapısal olarak ince olması da söz konusu olabilir. Çocukluk döneminden itibaren ince dudaklara sahip olmuş kişiler, zamanla bu dudak yapısından memnun olmayabilirler. Daha çekici görünmek için dudaklara dolgu yaptırmayı tercih edebilir ve hayallerindeki görünüme kavuşabilirler. Dudak estetiği, farklı dolgu yöntemleri ile kısa sürede tamamlanabilen bir işlemdir. Op. Dr. Ayşe Barutçu’nun Ankara’daki muayenehanesinde dudak estetiği aşağıda bahsedeceğimiz tüm yöntemlerle yapılmaktadır.

  İdeal Dudak Şekli Nedir?

  Aslında ideal dudak şekli; kişinin yüzündeki diğer kısımlar ile uyum içinde ve orantılı büyüklükte olan dudak şeklidir diyebiliriz. Fakat günümüzde kabul edilen bazı temel kabullere bakacak olursak; alt dudağın, üst dudaktan kalın olduğu ve gülerken diş etlerinin görünmediği dudak yapısı ideal kabul edilmektedir. Burundan dudaklara doğru çizilen hayali çizgide dudakların dışarı taşmaması yani aşırı büyüklük nedeniyle anormal görünüme neden olmaması gerekmektedir. Bu nedenle dudak estetiği yapılırken dudakların orantısını korumaya mutlaka özen gösterilmeli, istenmeyen sonuçlardan kaçınmak için işlem mutlaka uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır.

  Dudak Estetiği ile Hangi Kusurlar Giderilir?

  En sık uygulanan dudak estetiği işlemlerinden biri dudak dolgusudur. Dolgun dudakların yarattığı çekici görünüm nedeniyle genç kadınlar da sıklıkla dudak dolgusunu tercih etmektedir. Genç hastalarımızdan da talep yoğun olsa da dudak estetiği, orta yaş ve üzeri hastalarımız tarafından da sıkça tercih edilmektedir. Çünkü yaşlılıkla birlikte ortaya çıkan estetik kusurlar da dudak estetiği ile giderilebilmektedir. Yaşlılıkla birlikte dudaklarda en çok görülen kusurlar;

  • Dudağın uzayıp sarkması
  • Dudağın incelmesi
  • Ağız köşelerinin düşmesi
  • Dudak kenarındaki kırışıklıklardır. Bu kusurlar dudak estetiği ile giderilebilir ve ağız çevresindeki kırışıklıklar dolgu uygulamaları ile desteklenebilir. Dolgu Uygulamaları ile ilgili daha fazla bilgi almak için konu hakkında hazırladığımız sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  Dudak Estetiğinde Kullanılan Dolgular Nelerdir?

  Geçmişte, dudak estetiğinde kullanılan silikon vb. dolgu maddeleri, günümüzde kullanılmamaktadır. Bu maddeler olumsuz yan etkileri ve dokulara hasar veren yapısı nedeniyle doktorlar tarafından tercih edilmemektedir. Günümüzde kullanılan sentetik dolgular, “hyaluronik asit” denilen ve insanın kendi vücudunda da bulunan bir madde içermektedir. Berrak ve jel yapıda olan bu madde, bulunduğu bölgedeki derinin gerginleşmesini ve pürüzsüzleşmesini sağlar. Aynı zamanda da yüksek nem tutucu özelliği ile bilinmektedir. Bu nedenle, sanılanın aksine dolgu işlemi gayet doğal sonuçlar vermektedir. Özellikle deneyimli bir doktor tarafından, steril koşullarda uygulandığında mimik kullanımını engellemez ve yüzünüzde estetik olduğu bile anlaşılmaz.

  Dudak estetiğinde sentetik dolgular yerine kişinin kendisinden alınan yağ dokusu da kullanılabilir. Karın ya da diğer bölgelerden alınan yağ, dudak kenarlarına açılan küçük deliklerden enjekte edilir. Bu işlemin hastanın cilt yapısına göre 2 – 3 kez yenilenmesi gerekebilir. Çünkü ilk uygulamada yağ dokusunun büyük kısmı eriyecektir.

  Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

  Dudak estetiği, enjeksiyon yöntemiyle yapılır. Birçok hastamız, enjeksiyondan korktuğu için dudak estetiği yaptırmak konusunda kararsız kalmaktadır. Oysaki işlem öncesinde uygulanan anestezi kremleri ya da lokal anestezi sayesinde hasta enjeksiyon sırasında hiçbir şey hissetmez. Bu nedenle acısız bir işlemdir diyebiliriz. Enjeksiyondan sonra 1 – 2 saat kadar şişlik ve morluk görülebilir. Bu yan etkiler kendiliğinden geçer. Soğuk kompres ile şişme ve kızarıklık hiç görülmeyebilir bile. İşlemin en iyi etkileri genellikle 10 – 14 gün içinde belli olacaktır.

  Ankara Dudak Estetiği Fiyatları

  Peki dudak estetiği fiyatları nedir? Hastalarımızın en çok merak ettiği konulardan biri de tabii ki ücretler. Dudak estetiği ameliyatı ile;

  • Dudaklar dolgunlaştırılabilir.
  • Sarkıklık toparlanabilir.
  • Silikleşen dudak çizgileri belirginleştirilebilir.
  • Kırışıklıklar giderilebilir. Tüm bu işlemler için yapılacak dolgu yöntemi ve dolgu malzemesinin dozu farklıdır. Bu nedenle dudak estetiği de diğer estetik işlemler gibi kişiye özel olarak planlanır. Eğer 2024 dudak estetiği fiyatlarımız hakkında bilgi almak isterseniz, hemen Ankara’daki kliniğimizi arayabilirsiniz. Randevu ve detaylı bilgi için 0532 227 38 78
  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi