Vaser Liposuction

  Vaser Liposuction Ankara

  Vaser liposuction Ankara, spor ve diyete rağmen erimeye karşı direnç gösteren bölgesel yağların alınması amacıyla yapılan uygulamadır. Bu uygulama sayesinde vücudu çekici kılan kıvrımlar ve hatlar ortaya çıkarılabilir. Hem erkeklerde hem de kadınlarda, farklı vücut bölgelerinin şekillendirilmesi amacıyla gerçekleştirilebilir. Vaser liposuction uygulaması sırasında bölgesel yağların eritilmesi için yoğunlaştırılmış ses dalgaları kullanılır. Yazımızın devamında ‘’Vaser liposuction nasıl yapılır?’’, ‘’Vaser liposuction ne kadar sürer?’’, ‘’Vaser liposuction sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Vaser liposuctionın avantajları nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara vaser liposuction uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Vaser Liposuction Nedir?

  Vaser liposuction, dirençli bölgesel yağların alınması, vücudu estetik kılan hatların belirginleştirilmesi için yapılan modern bir liposuction uygulamasıdır. Vaser liposuction uygulaması klasik liposuctiona kıyasla çok daha avantajlıdır.

  Vaser Liposuction Neden Yapılır?

  Vaser liposuction, spor ve diyet gibi uygulamalar ile erimeyen yağ dokularını almak, hedef bölgede estetik bir görünüm oluşturmak için yapılır. Vaser liposuction uygulaması sayesinde bacaklardaki, uyluk bölgesindeki, göğüs bölgesindeki, karın bölgesindeki ve kollardaki inatçı yağ gruplarına müdahale edilebilir. Böylece bu bölgelerde çok daha estetik bir görünüm meydana getirilebilir. Vaser liposuction bir kilo verme uygulaması değildir, bununla birlikte uygulama sırasında alınan yağ dokuları sayesinde birey bir miktar kilo verebilir.

  Vaser Liposuction Kaç Yaşında Yapılır?

  Vaser liposuction 18 yaşını doldurmuş olan tüm bireylere yapılabilir. Bu uygulamanın reşit olmayan bireylere yapılması önerilmez. Vaser liposuction kilo vermek amacıyla yapılan bir uygulama değildir. Bölgesel yağların alınması ve kalan dokuların, bölgede estetik bir görünüm oluşması için düzenlenmesi amacıyla yapılmaktadır. Bununla birlikte vaser liposuctiona bağlı bir miktar kilo verilebilir, yine de kilo vermek isteyen bireylere vaser liposuction yapılmamaktadır.

  Vaser Liposuction Hangi Bölgelere Yapılır?

  Vaser liposuction şu gibi bölgelere yapılabilir:

  • İç ve dış bacak bölgelerine.
  • Diz içlerine.
  • Sırt ve bel bölgesine.
  • Karın ve göbek bölgesine.
  • Göğüs bölgesine.
  • Kalçalara ve uyluk bölgesine.

  Vaser liposuction bu gibi bölgelerdeki inatçı yağ gruplarını almak ve bölgedeki yağ dokularının düzenlenmesini sağlamak amacıyla kullanılabilir.

  Vaser Liposuction Avantajları Nelerdir?

  Vaser liposuctionın avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Çok daha hassas ve detaylı çalışma imkanı sunar.
  • Hedef bölgedeki yağ dokularının alınmasını kolaylaştırır.
  • Uygulama sonrasında ciltte dalgalı görünüm oluşma riski düşüktür.
  • Komplikasyonları daha azdır.
  • İyileşme süreci daha hızlı ve konforludur.
  • Cilt sarkması daha az olur.
  • Uygulama sonrası ağrı ve şişlik gibi şikayetler daha düşük şiddetlidir.

  Vaser liposuctionın avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Vaser Liposuction Ne Kadar Sürer?

  Vaser liposuction işlemi genellikle 1 ila 2 saat kadar sürer. Ancak uygulama yapılan bölge sayısına ve bölgedeki yağ dokusu yoğunluğuna göre işlemin süresi bir miktar uzayabilir. Doktorunuz talepleriniz doğrultusunda tamamen size özel bir vaser liposuction planlaması yapacaktır. Sonra ise sizi vaser liposuction süresi gibi konular hakkında detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

  Vaser liposuction, klasik liposuctiondan daha konforlu bir uygulama sürecine sahiptir. Bu süreçte ilk olarak uygulama bölgesi temizlenir. Daha sonra ise hastaya anestezi işlemi yapılır. Bu gibi hazırlık aşamaları tamamlandıktan sonra hedef bölgeye cerrahi kesi uygulanır. Ardından da ultrasonik ses dalgaları yayan özel bir prob yardımı ile hedef bölge şekillendirilir, bölgedeki yağ dokusunun ilgili bölgeden ayrılması sağlanır. Ayrılan yağ dokuları kanül adı verilen ince bir boru yardımı ile bölgeden alınır. Açılan kesinin estetik dikiş uygulamaları ile kapatılmasının ardından vaser liposuction işlemi son bulur.

  Vaser Liposuction Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Vaser liposuction klasik liposuction işlemine kıyasla çok daha hızlı ve konforlu bir iyileşme süreci vaat etmektedir. Ayrıca vaser liposuction sonrasında ortaya çıkan ağrı gibi komplikasyonlar daha minimaldir. Hastalar operasyondan sonra uygulama alanı küçükse aynı gün evlerine dönebilirler. Kapsamlı, genel anestezi ile yapılan uygulamalar sonrasında bir günlük hastane yatışı da gerekli olabilir. Vaser liposuction sonrasında genellikle 4 ila 7 günlük bir  iyileşme sürecinin ardından günlük yaşama dönülebilir. Bununla birlikte 4 ila 6 haftalık tam iyileşme süreci tamamlanana kadar bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Vaser liposuction sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar bulunur:

  • Yoğun fiziksel aktivitelerden kaçınılmalıdır.
  • Vaser liposuction yapılan bölgeye birkaç gün boyunca su temas ettirilmemelidir.
  • Doktorun reçete ettiği ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır.
  • Liposuction bölgesinin bakımına özen gösterilmelidir.

  Vaser liposuction sonrasında dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir.

  Ankara Vaser Liposuction Fiyatları 2024

  Ankara vaser liposuction fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi