Vajina Daraltma

  Vajina Daraltma Ankara

  Doğum ve ilerleyen yaşa bağlı olarak vajinada meydana gelen deformasyonlar birçok kadında karşılaştığımız bir durumdur. Özellikle normal doğum nedeniyle vajinanın genişlemesi hem cinsel açıdan hem de sağlık açısından bazı problemleri de beraberinde getirmektedir. Cinsellik sırasında penisin tam olarak kavranamaması ve buna bağlı gelişen cinsel sorunlar nedeniyle kadında özgüven azalabilir. Cinsellikten keyif almak her iki taraf için de imkânsız olabilir. Bu sorunları engellemek için yapılan vajina daraltma işlemleri, lazer uygulamaları sayesinde çok daha kolay hâle gelmiştir. Yazımızın devamında lazer ile vajina daraltma hakkında bilgi vereceğiz. Lazer ile vajina estetiği hakkında daha fazla bilgi almak için “vajina beyazlatma” yazımıza da göz atabilir ve Ankara’daki kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan randevu almak için 0532 227 38 78 numaralı telefondan kliniğimize ulaşabilirsiniz.

  Lazerle Vajina Daraltma Nedir?

  Lazerle vajina daraltma, lazer yardımı ile vajinadaki bağ dokularının güçlendirilmesi ve kolajen liflerin kısaltılması amacıyla yapılan bir işlemdir. Özellikle normal doğum, birden fazla gebelik ve ilerleyen yaşa bağlı olarak vajinada deformasyon meydana gelir. Tüm dokular gibi vajinadaki bağ dokuları da esnekliğini kaybeder. Bu durum, ilk evrelerde sağlık açısında sorun yaratmasa da cinsellikte büyük problemlere yol açabilir. Vajinanın penisi tam olarak sarmaması sonucu erkek ve kadın cinsellikten daha az zevk almaya başlar. Birçok çiftin çocuk sahibi olduktan sonra yaşadığı cinsel sorunların nedeni vajinanın genişlemesi olabilir. Vajinanın genişlemesi ile birlikte cinsellik sırasında istenmeyen seslerin çıkması da söz konusu olabilir. Bu durum çiftler için dikkat dağıtıcı, oldukça rahatsız edici bir duruma dönüşebilir. Lazerle vajina daraltma, ameliyata gerek kalmadan çiftlerin yaşadığı bu sorunların çözülmesine yardımcı olmaktadır.

  Lazerle Vajina Daraltmanın Avantajları Nelerdir?

  Lazerle vajina daraltmanın en büyük avantajı ağrısız, acısız ve ameliyatsız bir uygulama olmasıdır. Vajina daraltma, vajinoplasti denilen cerrahi yöntemle de yapılabilir. Ancak operasyondan sonra cinsel perhiz süresinin olması ve iyileşme sürecinin daha uzun olması nedeniyle lazerle vajina daraltma daha pratik bir uygulamadır denilebilir. Vajinoplasti, genellikle ilerlemiş vajina genişlemesi vakalarında tercih edilmektedir. Vajinadaki genişleme henüz erken evrelerinde ise lazerle vajina daraltma oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

  Lazerle Vajina Daraltmanın Yan Etkileri Nelerdir?

  Lazerle vajina daraltma, güvenilir bir uygulamadır. İşlem sırasında yumurtalık, rahim ve iç genital organlara hiçbir zarar gelmez. Lazer ışınları, sadece vajina iç derisine yani vajina mukozasına etki eder. Bu nedenle vajina daraltmanın adet düzeni ve gebe kalmaya olumlu ya da olumsuz hiçbir etkisi yoktur. İşlemden sonra vajina daraldığı ve penisi tam olarak sarabilecek duruma geldiği için cinsellikten daha fazla haz almak mümkündür.

  Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

  Lazerle vajina daraltma işlemi 20 dakika kadar kısa sürede tamamlanan bir işlemdir. Uygulama sonrasında hemen günlük hayata dönülebilir. Hastalarımız istediği takdirde lokal anestezi ya da anestezi kremleri ile yapılabilen bir işlemdir. Bu nedenle ağrısız ve acısız bir uygulamadır diyebiliriz. En etkili sonuçları alabilmek için birkaç seans tekrar edilmesi gerekebilir. Ortalama 1 ay ara ile 2 – 3 seans genellikle yeterli olmaktadır.

  Ankara Vajina Daraltma Fiyatları 2024

  Lazerle vajina daraltma işlemi birçok klinikte farklı fiyatlarla yapılabilmektedir. Ancak vajina daraltma fiyatlarında esas belirleyici olan hastanın ihtiyaçlarıdır. Genital bölgedeki deformasyonun derecesi ve uygulama yapılacak seans sayısı vajina daraltma fiyatlarını değiştirebilir. Ankara vajina daraltma fiyatları 2024 için kliniğimizle iletişime geçebilir; vajina daraltma ve diğer lazer uygulamaları hakkında merak ettiklerinize cevap bulabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi