El Estetiği

  El Estetiği Ankara

  Eller, dışarıdan bakıldığında en çok dikkat çeken yerlerimizden biridir. Yaşlanma izleri, aşırı damarlı görünüm ve el üzerindeki kırışıklıklar biz istemesek de yaşlı görünmemize neden olabilir. Zamana meydan okuyarak, genç ve güzel ellerini korumak isteyenler el estetiği sayesinde isteklerini gerçekleştirebilmektedir. Fraksiyonel lazer, kimyasal peeling, Q – Switched lazer gibi farklı yöntemlerle yapılan el estetiği hakkında daha fazla bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan bilgi ve randevu almak için ise 0532 227 38 78 numaralı kliniğimizi arayabilirsiniz.

  El Estetiği Nedir?

  Zararlı dış etkenlerin ve yaşlanmanın etkisiyle ellerimiz de zamanla yıpranır. Ellerde lekelenme, mor – yeşil damarların belirginleşmesi, kırışıklık ve deri incelmesi gibi sorunlar görülmeye başlar. Kimi insan için üzerine düşülecek bir durum olmasa da bazı insanlar için eller, güzelliğin ve gençliğin sembollerinden biridir. Bu nedenle toplum içerisinde ellerini göstermekten çekinme, ellerine baktıkça yaşlı ve mutsuz hissetme gibi durumlar yaşayabilirler. El estetiği, ellerine önem veren ve yaşlı görünmesini istemeyen kişilerin tercih ettiği, “el gençleştirme” olarak da bilinen işlemlerdir.

  El Estetiği Nasıl Yapılır?

  El estetiği, farklı yöntemlerle yapılabilen bir işlemdir. Ellerdeki deformasyonun durumuna ve hastanın tercihlerine göre farklı yöntemler belirlenebilir. Kimyasal peeling ve fraksiyonel lazer günümüzde en çok kullanılan el estetiği yöntemleridir.

  *Kimyasal Peeling ile El Estetiği: Kimyasal peeling tıpkı yüzde olduğu gibi ellerde de ölü derinin temizlenmesini sağlar. Cildin yıpranmış ve parlaklığını yitirmiş üst tabakası soyulur. Böylece genç ve canlı olan doku ortaya çıkmış olur. Yaklaşık yarım saatte tamamlanan, ağrısız ve acısız bir işlemdir. Peeling temizlendikten sırasında özel solüsyonlarla cilt soyulur. Bu solüsyonlar bir süre yüzde bekletikdikten sonra yüz yıkanır ve nemlendirme aşamasına geçilir. Sonrasında cildin dinlenmesi için nemlendirici ve güneş kremi uygulanır va hasta evine gönderilir. İşlemin etkin sonuç vermesi için 3 – 6 seans tekrarlanması gerekir. Özellikle eldeki güneş ve yaşlılık lekelerinin tedavisi için mutlaka birden fazla seans gerekir.

  *Fraksiyonel Lazer ile El Gençleştirme: El estetiğinde kullanılan bir diğer modern estetik yöntemi de fraksiyonel lazerdir. Uygulama anestezi kremi uygulandıktan sonra yapılır. Fraksiyonel lazer, cildin alt ve üst katmanlarına yolladığı dalgalarla bölgede sıkılaşma, iyileşme ve yenilenme sürecini başlatır. İşlemin etkili olabilmesi için 4 – 6 seans tekrar edilmesi gerekir. Hastanın cilt özelliklerine ve tedavi edilecek kusura göre Q – Switched lazer de yapılabilmektedir.

  İğne ile El Estetiği: İğne ile el estetiği, damarları belirgin ellerde kullandığımız estetik yöntemlerden biridir. Bacaklardaki varislerin tedavisinde de kullanılan bu yöntem sayesinde damarların daraltılması mümkündür. Fakat yaşlanma devam ettikçe yeniden damarlı görünüm oluşabilir.

  Kimler El Estetiği Yaptırabilir?

  El estetiği, genellikle yaşlanmanın eller üzerindeki etkisini yok etmek isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Ellerdeki kırışma ve lekeler 30 – 40’lı yaş ve üzeri hastalarımızda görülmektedir. Bu nedenle genellikle orta yaş ve üzeri hastalarımızın tercih ettiği bir işlemdir. Estetik işlemlere olan ilgileri nedeniyle daha çok kadın hastaların talep gösterdiği ve oldukça da olumlu sonuç aldığı bir uygulamadır diyebiliriz.

  Ankara El Estetiği Fiyatları

  Yukarıda bahsettiğimiz estetik yöntemlerin fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Hatta her bir işlemde hastanın ihtiyacı olan uygulama dozu ve seans sayısına göre farklı fiyatlar belirlenmektedir. Bu nedenle el estetiğinde sabit bir fiyattan söz edilemez. Fakat şikâyetinize göre, Ankara’daki el estetiği fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan randevu alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi