Genital Estetik

  Genital Estetik Ankara

  Günümüzde genital estetik de diğer estetik operasyonlar kadar popüler hâle gelmiştir. Kadınların ekonomik özgürlüğünü kazanması, toplum içerisindeki konumlarının güçlenmesi ve kendi kararlarını verebilecek duruma gelmeleriyle birlikte genital estetiğe olan talep de artmıştır. Genital bölgedeki estetik sorunlar görsel açıdan rahatsız edici olabildiği gibi cinsel sorunlara da yol açabilir. Vajinanın penisi tam olarak kavrayamaması, cinsellik sırasında ağrı olması ve haz alamama gibi istenmeyen durumlar genital estetik ile çözüme kavuşturulabilmektedir. Günümüzde en çok uyguladığımız genital estetik işlemler; labioplasti, kliteroplasti, vajinoplasti ve G noktası büyütme işlemleridir. Bunların dışında, zamanla genital bölgede oluşan deformasyonlar da liposuction ile alınan yağ dokusu ve diğer cerrahi yöntemlerle düzeltilebilmektedir. Detaylı bilgi ve randevu için Ankara’daki kliniğimizi arayabilirsiniz: 05322273878

  Labioplasti (Küçük Dudak Estetiği) Nedir?

  • Labioplasti, vajinadaki küçük dudaklara yapılan estetik işlemlerdir. Genital estetik operasyonlar arasında en çok yapılan işlem labioplastidir. Vajinada bulunan, minora ve manora dediğimiz, büyük ve küçük dudaklar birbiri ile orantılı olmalı ve büyük dudaklar küçük dudakları kapatacak şekilde konumlanmalıdır. Küçük dudaklar fazla büyük olduğunda aşağı doğru sarkar ve bir çıkıntı gibi görünür. Küçük dudaklar kıyafetlerden bile görünecek kadar sarktığında sosyal yaşamı da olumsuz etkilemeye başlar. Dar kıyafetleri giymek rahatsız edici hâle gelebilir.
  • Bazı hastalarımızda ise küçük dudakların büyük olması cinsel hayatı daha olumsuz etkiler. Yaşanan sorun hem sosyal alanda hem de cinsel yaşamda hissedilebilir. Vajina şeklini beğenmeyen kadın, eşinin yanında soyunmaktan çekinebilir ve cinsellik yaşamak istemeyebilir. Cinsel ilişki sırasında bu dudaklar toplandığı için cinsel ilişki ağrılı ve zor hâle gelebilir.
  • Ayrıca küçük dudaklar, kadın sağlığı açısından da risk oluşturabilir. Küçük dudaklar sarkık ve dışarıda olduğunda vajinada bakteri ve enfeksiyon görülme sıklığı da artmaktadır. Küçük dudakların büyük veya sarkık olması birçok kadında karşılaştığımız bir durumdur. Küçük dudaklar birbiri ile orantısız büyüklükte de olabilir. Bu sorunlar labioplasti ameliyatı ile giderilebilir.

  Labioplasti Nasıl Yapılır?

  Labioplasti ameliyatı bakire olanlara bile yapılabilmektedir. Dış genital bölge ile ilgili bir ameliyat olduğu için kızlık zarı bundan etkilenmez. Operasyon yaklaşık 25 – 30 dakika sürer. Eğer hastalarımız kendini iyi ve rahat hissediyorsa lokal anestezi ile de yapabildiğimiz bir işlemdir. Labioplastiden sonra hasta aynı gün taburcu olabilir. Yatış gerektirmeyen bir işlemdir.

  Kliteroplasti Nedir?

  Kliteroplasti; klitoris bölgesine yapılan estetik işlemlerdir. Kadın cinsel organında orgazmın sağlanmasından sorumlu olan bölge klitoristir. Bu bölgede sarkma ve katlanmalar olması, orgazmın engellenmesine neden olabilir. Orgazmın engellenmesi sonucunda kadın cinsellikten soğuyabilir. Çiftler karşılıklı olarak zevk almıyorsa, sağlıklı bir cinsel yaşamdan söz edilemez. Bu nedenle kliteroplasti ameliyatı, cinsel yaşamı olumlu etkileyen bir operasyondur diyebiliriz.

  Klitoris, kadın cinsel organında “mons pubis” denilen kılla kaplı bölgenin aşağısında bulunur. Gebelikten sonra vajinanın birçok noktasında görülen sarkma ve deformasyonlar klitoriste de görülebilir. Klitoris bölgesindeki sarkma kıyafetlerden de belli olabilir ve kadına görsel açıdan rahatsızlık verebilir. Ayrıca yukarıda da bahsettiğimiz gibi cinsel yaşamı olumsuz etkileyebilir. Bazı kadınlarda ise yaşanan bu sorunun kaynağı doğumsaldır. Nedeni ne olursa olsun klitoris deformasyonları kliteroplasti ile giderilebilir.

  Kliteroplasti Nasıl Yapılır?

  Kliteroplasti, labioplasti gibi lokal ya da genel anestezi altında yapılabilen genital estetik işlemlerden biridir. Operasyon yaklaşık 30 dakika sürer. Kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için ameliyattan sonra dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Eğer iç dudaklarda da sarkma varsa kliteroplasti ve labioplasti birlikte yapılabilir.

  Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Nedir?

  Vajina, esnek kas ve bağ dokularından oluşur. Bu nedenle kolayca esneyebilen bir yapıya sahiptir. Zamanla vücuttaki tüm dokuların gevşemesi ve gücünü kaybetmesiyle vajinada da gevşeme görülebilir. Ayrıca normal doğum, cinsel ilişki ve jinekolojik muayeneler de vajinanın zamanla yıpranmasına ve eski esnekliğini kaybetmesine neden olabilir. Vajinoplasti, bu durumlarda başvurduğumuz genital estetik işlemlerden biridir.

  Birçok kadın doğumdan sonra cinsel hayatının eskisi gibi olmadığından şikâyet etmekte ve bunun nedenini tam olarak çözememektedir. Vajinanın aşırı bollaşması sonucu cinsellik sırasında bazı rahatsız edici sesler de çıkabilir ve bu sesler çiftlerin dikkatini dağıtabilir. Vajina bollaştıkça penisi tam olarak kavrayamaz hâle gelir. Bu sorunların ortaya çıkmasının altındaki sebep budur.

  Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

  Vajinoplasti ameliyatı da lokal ya da genel anestezi ile yapılabilir. Yaklaşık 30 dakika süren bir işlemdir. Kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır ve hastalar aynı gün içerisinde günlük hayatlarına dönebilirler.

  G Noktası Büyütme Nedir?

  G noktası, kadın cinsel organında klitoristen sonraki en hassas bölgedir. Bu nedenle cinsellikten alınan zevk üzerinde doğrudan etkilidir. Vajina ön duvarında, 3 – 4 cm içerde bulunan G noktası cinsellikten alınan zevki artırmak amacıyla dolgu malzemeleri ile büyütülebilir.

  Bazı kadınların elle masturbasyon olmadan orgazm olması mümkün değildir. Buna “koital anorgazmi” denilmektedir. G noktasının dolgu ile belirginleştirilmesi, cinsellikten alınan hazzın artmasına ve bu sorunu yaşayan kadınların daha kolay orgazm olmasına yardımcı olmaktadır.

  Ankara Genital Estetik Fiyatları 2024

  Genital estetik işlemlerde yapılan her tedavinin kişiye özel planlanması tercih edilir. Çünkü her kadında görülen estetik sorunun derecesi ve ne ölçüde sosyal yaşamı etkilediği değişkendir. Genital estetik fiyatlarını belirlerken de bu durumu göz önünde bulundurmak gerekir. Ayrıca labioplasti, kliteroplasti, vajinoplasti ve G noktası büyütme işlemlerinin fiyatları da değişkenlik göstermektedir. 2024 genital estetik fiyatlarımız ile ilgili bilgi almak için Ankara’daki kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan randevu alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi