Dolgu Uygulamaları

  Dolgu Uygulamaları Ankara

  Yaşlanma ile birlikte vücudun birçok bölgesinde sarkmalar başlar. Deri elastik yapısını kaybetmeye başlar ve incelerek deformasyona daha açık hâle gelir. Bu süreç birçok kadın için dış görünüşü beğenmeme, özgüvensizlik ve bunun gibi sorunları beraberinde getirir. Sosyal hayatta daha pozitif, genç ve canlı görünmek için birçok kadın estetik dolgu uygulamalarını tercih etmektedir. Oldukça pratik olan dolgu uygulamaları, doğru uygulandığında güzelliğinize güzellik katar. Dolgu uygulamaları, hyaluronik asit ve kişinin kendi vücudundan alınan yağ ile yapılabilmektedir. Yazımızın devamında dolgu uygulamalarında kullanılan bu yöntemler hakkında bilgiyi bulabilirsiniz. Merak ettiklerinizi sormak ve kliniğimizle iletişime geçmek için ise 0532 227 38 78 numaralı telefonu arayabilir; Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan randevu alabilirsiniz.

  Dolgu Uygulamaları Ankara Nereye Yapılır?

  Estetik dolgu uygulamalarının en çok yapıldığı bölge yüzdür. Yüz bölgesindeki kırışıklık ve çökmeler, dolgu sayesinde giderilebilmekte ve daha genç bir görünüm elde edilmektedir. Özellikle orta yüz bölgesi olarak adlandırılan gözler, ağız, burun ve burun altı bölgeye yapılan dolgu uygulamaları kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkilidir. Bunun dışında ağız köşesi sarkması, elmacık kemiği, yanak ve dudakların dolgunlaştırılmasında da dolgu uygulamalarına sıkça başvurulmaktadır. Bunun dışında vücut bölgesine de dolgu yapılabilir. Ancak vücuda yapılan dolgu uygulamasında hastanın kendi vücudundan alınan yağ dokusu tercih edilmektedir.

  Dolgu Uygulamalarında Hangi Madde Kullanılır?

  Estetik dolgu uygulamalarının cilt ile uyumlu malzemeler ile yapılması oldukça önemlidir. Günümüzde kullanılan estetik dolgu maddeleri, anti – alerjiktir. Sentetik dolgular, laboratuvar ortamında üretilir ve enjektörde hazır hâle getirilir. Günümüzde, estetik dolgu uygulamalarında en sık kullanılan dolgu maddesi hyaluronik asittir. Hyaluronik asit, doğal olarak insan vücudunda bulunan bir maddedir. Hücrelerimizin arasında bulunur; berrak, jel yapıdadır. Cildin sıkılaşmasını sağlarken aynı zamanda da yüksek miktarda nem desteği sağlar. Bu nedenle günümüzde yapılan dolgu uygulamaları, cildin kendi doğal yapısını korur ve yapay bir görünüme neden olmaz. Hyaluronik asit, uygulandığı bölgedeki derinin gerilmesini sağlayarak bölgede su tutma oranını artırır. Dolayısıyla ciltteki kızarıklık ve çukur görünümü de azalır. Hyaluronik asit etkisi kalıcı olan bir madde değildir. Uygulandığı bölgeye ve kişinin cilt yapısına göre 6 ay ile 1 yıl arası etkisi eder. Zararlı bir madde olmadığı için kişi istediği sürece estetik dolgu uygulaması tekrarlanabilir.

  Dolgu Uygulamaları Nasıl Yapılır?

  Estetik dolgu uygulamaları kısa sürede tamamlanan ve etkisi hemen görülmeye başlanan işlemlerdir. Bu nedenle dış görünüşünden memnun olmayan pek çok kişi, dolgu uygulamaları ile bu soruna basit ve etkili bir çözüm getirir. Dolgu maddelerinin enjeksiyonu yaklaşık 15 – 30 dakika arası sürer. Bu süre, dolgu maddesinin nereye enjekte edileceği ve hangi dozda uygulama yapılacağına bağlıdır. İşlemden önce, acı ve ağrı hissini azaltmak için anestezi kremi sürülebilir. İşlemden sonra bir miktar şişlik olması normaldir. Cildin hassasiyetine göre kızarıklık ve yanma olabilir. Soğuk kompres ile bu yan etkiler kısa sürede, kendiliğinden geçecektir. Hastalarımız aynı gün içerisinde günlük hayatlarına geri dönebilirler.

  Ankara Dolgu Uygulamaları Fiyatları 2024

  Dolgu uygulamalarında yapılan her bir işlemin fiyatı farklıdır. Dolgu uygulamalarının fiyatlarında uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğü, birden fazla işlem yapılıp yapılmayacağı ve kullanılacak dolgu dozu belirleyicidir. Dolgu uygulamaları, hastane ya da muayenehane ortamında yapılan işlemlerdir. Ortamın mutlaka steril olması ve işlemin uzman bir doktor tarafından yapılması gerekir. Her klinikte dolgu uygulamalarının fiyatı değişebilmektedir. Bu nedenle net bir yorum yapamıyoruz. Ancak 2024 dolgu uygulamalarımızın fiyatları hakkında bilgi almak için kliniğimizi arayabilir ve detayları öğrenebilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi