Elmacık Kemiği Estetiği

  Elmacık Kemiği Estetiği Ankara

  Belirgin elmacık kemikleri, yüzün V şeklinde incelmesini ve daha çekici görünmesini sağlar. Elmacık kemiklerindeki çöküklük ve deformasyonlar ise yüzün daha yorgun ve yaşlı görünmesine neden olur. Bu nedenle yüz hatlarını belirginleştirmek; daha çekici ve genç bir görünüm elde etmek için estetik uyguladığımız bölgelerden biri de elmacık kemikleridir. Elmacık kemikleri bazı kişilerde genetik faktörler nedeniyle belirgin değildir. Bazı kişilerde ise yaşlanan dokular nedeniyle, zamanla deforme olur. Bu durum sadece yüzün estetik görünümünü değil, kişinin ifadesini de etkileyebilir. Çünkü elmacık kemiklerindeki çökmeler yorgunluk ve mutsuzluk çağrıştıran bir ifadeye neden olur. Bu durumdan rahatsız olan, sosyal ilişkilerinde güzel ve bakımlı görünmeyi önemseyen herkes elmacık kemiği estetiği yaptırabilir. Eğer siz de Ankara’da elmacık kemiği ameliyatı olmayı düşünüyorsanız Op. Dr. Ayşe Barutçu’nun kliniği ile iletişime geçebilirsiniz. Randevu ve bilgi için: 0532 227 38 78

  Elmacık Kemiği Estetiği Nedir?

  Elmacık kemiği estetiği, belirgin olmayan elmacık kemiğini belirginleştirmek için yapılan estetik işlemlerdir. Elmacık kemiği estetiği çeşitli dolgu malzemeleri ile yapılabildiği gibi cerrahi operasyonla da yapılabilir. Elmacık kemiğine dolgu uygulamaları; iyileşme süresi daha kısa olan, pratik uygulamalar olmasına rağmen kalıcı sonuçlar vermemektedir. Dolgu uygulamaları sayfamızı inceleyerek bu konuda daha fazla bilgi alabilirsiniz.  Uygulamanın kalıcı etki göstermesi için sürekli tekrarlanması gerekir. Kalıcı sonuç isteyen hastalarımız ise cerrahi işlemi tercih etmektedir. Elmacık kemiği estetiği ameliyatında, bu bölgeye özel olarak üretilen protezler kullanılır. İşlemden sonra elmacık kemikleri daha çıkık ve belirgin hâle geleceği için yüz ifadesinde de canlılık oluşacaktır. Bu nedenle kişinin özgüveni artacak ve sosyal ortamlarda kendini daha rahat hissedecektir.

  Elmacık Kemiği Estetiği Kimlere Yapılabilir?

  Genel anlamda söylemek gerekirse; 18 yaşını tamamlamış, sağlıklı herkese elmacık kemiği estetiği yapılabilir. Elmacık kemiklerindeki çıkıklık, kadın yüzündeki estetik kriterlerden biri olduğu için daha çok kadın hastalarımız tarafından tercih edilmektedir. Hem genç hem de orta yaş ve üzeri kadınlara yaptığımız bir işlemdir. Çünkü elmacık kemikleri, bazı genç kadınlarda da genetik faktörlerin etkisi ile çökük olabilmektedir. Bu durumda kişinin genç olsa bile daha yaşlı ve yorgun hissetmesine neden olur.

  Elmacık Kemiği Protezleri

  Elmacık kemiği estetiğinde, bu bölgeye özel implantlar kullanılmaktadır. Bu protezlerin elmacık kemiklerinin üzerine yerleştirilmesiyle yüz daha orantılı bir hâl alır. Protezlerin cilt sağlığı açısından herhangi bir zararı bulunmamaktadır. İmplantlar dolgu ve botoks gibi eriyip kaybolmaz. Bu nedenle elmacık kemiği estetiğinde kalıcı sonuçlar isteyenlere protez ile elmacık kemiği estetiğini önermekteyiz.

  Elmacık Kemiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Protezler, ağız ve yanak bölgesinden yapılan bir kesi ile elmacık kemiklerine yerleştirilir. Gerekli durumlarda alt göz kapağından da kesi yapılabilir. Elmacık kemiği ameliyatı, yüzdeki diğer bölgelere yapılan estetik işlemlerle aynı anda da yapılabilir. Doktorunuzun yapacağı değerlendirme sonucunda elmacık kemiği ameliyatının hangi yöntemle yapılacağına karar verilir. İşlem yaklaşık 1 – 1,5 saat arası sürer. İşlemin sonunda her ameliyatta olduğu gibi hafif sızlama ve kızarmalar görülebilir. Bunlar genellikle birkaç hafta içerisinde, kendiliğinden geçen yan etkilerdir. Cildin iyileşme süresi kişiden kişiye değişebilir. Genellikle 1 ay sonra yüzdeki ödem ve kızarıklıklar tamamen yok olur. 3 ay içerisinde de dokular tam anlamıyla iyileşmiş ve yeni hâlini almış olacaktır. Bu nedenle ameliyatın en iyi sonuçları bu süreden itibaren görülmeye başlar.

  Ankara Elmacık Kemiği Ameliyatı Fiyatları

  Elmacık kemiği ameliyatı ile hastalarımız sağlıklı, genç bir yüz profiline kavuşmaktadırlar. Elmacık kemiği ameliyatının, birçok hastamız için özgüven yükseltici ve psikolojik açıdan iyileştirici sonuçları olduğunu biliyoruz. Bu noktada ameliyatın oldukça dikkatli yapılması da önemlidir. Hatalı uygulamalar, beklenen sonucun alınamamasına hatta hastaların kendini daha depresif hissetmesine yol açabilir. Bu nedenle elmacık kemiği ameliyatında uzman seçimi de çok önemlidir. Uzman bir plastik cerrah sizi dikkatlice dinler, beklentilerinizi anlar ve size uygun yöntemi bilir. Plastik cerrahın değerlendirmesinden alınan sonuçlarda, her hastanın farklı ihtiyaçları olduğu görülecektir. Çünkü elmacık kemiği ameliyatını hangi yöntemle yapılacağı ve hastanın yapısı ameliyatın dinamiklerini etkiler. Bu durum, elmacık kemiği ameliyatı fiyatlarının da değişkenlik göstermesine neden olmaktadır. Ankara elmacık kemiği estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan randevu alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi