Botoks

  Botoks Ankara

  Birçok kadın yaşlanırken güzelliğini korumak ister. Olabildiğince genç, dinamik ve mutlu bir görünüm için ellerinden geleni yaparlar. Buna estetik uygulamalar da dahildir. Günümüzde en çok bilinen ve en çok uygulanan estetik işlemlerden biri olan botoks, yüzdeki ince çizgilerin giderilmesini ve sağlıklı bir cilt görünümünün elde edilmesini sağlar. Doğru uygulandığında oldukça doğal sonuçlar veren bir uygulamadır. Yüzün birçok bölgesine uygulanabilir. Botoks Ankara ile merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Ankara botoks uygulaması ile hayalinizdeki sıkı cilde kavuşmak için ise Op. Dr. Ayşe Barutçu’nun Ankara’daki muayenehanesini arayabilirsiniz.

  Botoks Nedir?

  Günümüzün en popüler estetik işlemlerinden biri de botoks uygulamasıdır. “Clostridium botulinum” adı verilen özel bir maddeden elde edilen botoks, uzun zamandır hem tedavi hem de estetik amacıyla kullanılmaktadır. Uygulandığı bölgedeki kas ve sinir dokusuna etki ederek cildin daha genç ve gergin durmasını sağlayan botoks, migren ve aşırı terleme gibi günlük hayatı olumsuz etkileyen hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Gerekli durumlarda yüz ile birlikte boyun bölgesine de uygulanabilen botoks; alın, göz çevresi ve dudak kenarları başta olmak üzere yüzün birçok bölgesine uygulanabilmektedir.

  Botoks Ankara Nasıl Uygulanır?

  Botoks uygulaması ince iğnelerle yapılmaktadır. Bu nedenle birçok kadını korkutan bir işlem olmasına rağmen gayet acısızdır. Eğer gerekli görülürse enjeksiyon sırasında anestezik kremler kullanılabilir. Uygulama yaklaşık 15 – 20 dakika sürer. Bu süre sonunda hasta tamamen günlük hayatına dönebilir. Hatta işe bile gidebilir. Doğru dozda ve doğru şekilde uygulandığında yan etkileri yok denecek kadar az bir işlemdir. Uygulama yapılan bölgede hafif bir kızarma ve şişlik olabilir. Bu yan etkiler en fazla 1 gün içerisinde kaybolur. Uygulamanın etkileri 2 – 3 gün içerisinde kendini belli eder. Fakat işlemin en iyi etkileri 10 – 15 gün sonra görülecektir.

  Botoks Ankara Kalıcı mıdır?

  Botoks, yüzdeki ince kırışıklıkların giderilmesini sağlayan, oldukça etkili bir uygulama olmasına rağmen kalıcı değildir. Cilt altına uygulanan botulinum toksinin etkisi bir süre sonra ortadan kaybolur. Bu nedenle uygulamanın kalıcı olması için düzenli olarak tekrarlanması gerekmektedir. Kişinin cilt yapısına göre değişmekle birlikte botoksun kalıcılığı yaklaşık 6 aydır. Cilt yapısı ile birlikte botoksun uygulandığı bölge de kalıcılık üzerinde etkilidir. Daha fazla mimik yapılan, hareketli bölgelerde botoksun kalıcılığı bir miktar az olacaktır. Uygulama düzenli olarak yinelendiğinde, bölgedeki dokularda tembellik yaratabilir ve kalıcılığı zamanla artabilir.

  Kimler Botoks Yaptırabilir?

  Botoks, genellikle 30 – 35 yaşlarındaki hastalarımız tarafından sıkça tercih edilen bir işlemdir. Çünkü bu yaşlarda derin kırışıklıklar yavaş yavaş etkisini göstermeye başlar. Kişi aynaya baktığında daha yorgun bir yüz görmeye başlar. Özellikle göz kenarı ve ağız yanındaki ince çizgiler mutsuz bir görünüme neden olur. Alkol ve sigara kullanımı, görme bozukluğu ve cilt sağlığını etkileyen bazı hastalıklar kırışıklıkların daha erken çıkmasına neden olabilir. Kırışıklıklardan rahatsız olan, 18 yaş ve üzeri herkes botoks yaptırabilir. Genellikle kırışıklıkların oluşmasıyla birlikte başvurulan bir estetik işlem olmasına rağmen bazı hastalarımız hem önlem hem de güzelleşmek amacıyla botoks yaptırmaktadır.

  Botoks Mimik Yapmayı Engeller mi?

  Botoks ile ilgili yanlış inanışlardan bir tanesi de botoksun yüzdeki doğallığı bozduğudur. Botoks, doğru dozda ve doğru şekilde uygulandığında herhangi bir yan etkiye neden olmaz. Botulinum toksin, cilde uyumlu bir maddedir. Botoks uygulamasında önemli olan; işlemin muhakkak steril bir ortamda ve uzman plastik cerrahlar tarafından yapılmasıdır. Uygun doz belirlenmezse ve yanlış uygulama yapılırsa yüzde istenmeyen şekil bozuklukları ortaya çıkabilir. Botoks için Ankara’daki kliniğimize danışabilir ve Op. Dr. Ayşe Barutçu’nun deneyimi ile siz de sorunsuz bir şekilde botoks uygulaması yaptırabilirsiniz.

  Ankara Botoks Fiyatları 2024

  Botoks, her yıl en çok yaptırılan estetik işlemlerden biridir. Bu nedenle birçok kişin botoks fiyatlarını merak etmektedir. 2024 yılı için botoks fiyatları, klinikten kliniğe değişebilir. Aynı zamanda hangi bölgeye botoks yaptırmak istediğiniz de önemlidir. Her bölgede, uygulanacak doza göre botoks fiyatları ayrı ayrı belirlenir. Bu nedenle düşündüğünüz botoks uygulamasının fiyatlarını öğrenmek için Ankara’daki kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. Bilgi ve randevu için: 0532 227 38 78

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi