Liposuction

  Liposuction Ankara

  Liposuction Ankara günümüzde, estetik operasyonlar hem yüz hem de beden bölgesinde gençleşme ve güzelleşme sağlamaktadır. Vücuttaki istenmeyen yağlardan kurtulmak için yapılan işlemlerden biri de liposuction uygulamasıdır. “Yağ aldırma” olarak da bilinen liposuction, özellikle bölgesel yağlanmanın giderilmesinde oldukça etkili ve uzun yıllardır kullanılan bir yöntemdir. Liposuction, bilinenin aksine kilo vermek amacıyla değil, vücudun daha şekilli ve sıkı bir görünüm kazanması amacıyla yapılan bir işlemdir. Yazımızın devamında liposuction ağrılı mıdır, ne kadar sürer, liposuction ile ne kadar yağ alınabilir sorularına ve liposuction sonrası iyileşme sürecine değineceğiz. Eğer siz de bölgesel yağlardan kurtularak hem daha sağlıklı hem daha estetik bir vücuda sahip olmak istiyorsanız Ankara’daki kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan randevu alabilirsiniz.

  Liposuction Nedir?

  Liposuction Ankara, vücut şeklini bozan ve orantısız görünüme neden olan fazla yağların alınması amacıyla yapılan bir estetik operasyondur. Kilo kontrolü sağlansa da genetik faktörlere ya da hayat tarzına bağlı olarak bazı vücudun bazı bölgelerinde istenmeyen yağlanmalar olabilir. Bir anda aşırı kilo veren kişilerde de yağ fazlalığı sık karşılaştığımız durumlardan biridir. Liposuction, kişinin dış görünüşünden rahatsız olmasına neden olan fazla yağların azalmasını ve vücudun şekillenmesini sağlar. Kolay ve risksiz cerrahi işlemler arasında kabul ettiğimiz bir uygulamadır. Gerekli durumlarda alınan yağ vücudun farklı bölgelerine enjekte edilebilir. Bu nedenle farklı estetik operasyonlarla birlikte de yapılabilir.

  Ankara Liposuction Kimlere Yapılır?

  Günümüzde, hayat temposunun giderek hızlanması ve ofiste çalışma oranının artmasıyla günlük hareketler de azalmaktadır. Bu da zayıf kişilerde bile bölgesel yağlanma görülmesine neden olmaktadır. Ayrıca bazı kişiler yapısal olarak bölgesel yağlanmaya yatkındır. Spor ve sağlıklı beslenmeye rağmen basen ve karın bölgesindeki yağları yakmak zor olabilir. Liposuction, bu gibi durumlarda en iyi çözümdür.

  • Ciddi sağlık problemleri olmayan.
  • İdeal vücut ağırlığındaki
  • Kilosunu sabit olarak koruyan
  • Esnek ve kendini hızlı toparlayabilen cilt yapısına sahip olan bireylerde liposuction yapılabilir.

  Aynı zamanda hastanın uygulamaya ya da anesteziye engel olacak ciddi bir rahatsızlığının bulunmaması da önemlidir. Bu nedenle anesteziden önce hastanın sağlık durumu detaylıca incelenir. Eğer ciddi bir sorun söz konusu değilse liposuction yapılabilir.

  Liposuction Ağrılı Bir İşlem midir?

  Liposuction ameliyatında 2 – 3 mm’lik ince kanül iğneler kullanılır. İşlemin iğne ile yapılması birçok hastamızın endişe duymasına neden olmaktadır. Liposuction işlemi sırasında hiçbir ağrı ya da acı hissedilmez. Çünkü işlem anestezi altında gerçekleştirilir. Genellikle lokal anestezi yeterli olmaktadır. Fakat hastanın ameliyattan korkması hâlinde sedasyon yani derin uyku hâlinde de ameliyat yapılabilmektedir.

  Liposuction Ne Kadar Sürer?

  Liposuction, kısa sürede tamamladığımız estetik işlemlerden biridir. İşlem yaklaşık 30 dakika ile 1 saat arasında tamamlanmaktadır. Fakat bu süre, çıkarılacak yağın miktarına bağlıdır. Eğer birden fazla bölgeden yağ alımı yapılacaksa ve alınacak yağın miktarı fazlaysa işlemin süresi uzayabilir.

  Liposuction Çeşitleri Nelerdir?

  Günümüzde, gelişen tıbbi uygulamalar sayesinde liposuction çok daha kolay ve avantajlı yöntemlerle yapılabilmektedir.

  Lipomatik

  Ucunda ince, titreşimli borular olan özel bir cihaz yardımıyla yağların alınması sağlanır. FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı olan lipomatik sayesinde hastalarımız fazla yağlarından kurtulmakta ve aynı gün içerisinde evlerine geri dönebilmektedirler.

  Lazer Lipoliz

  Günümüzde en çok tercih edilen liposuction uygulamalarından biri de lazer lipolizdir. Lazer lipoliz uygulamasında 1 mm çapındaki özel uç kısmında lazer ışını veren iğnelerle yağı eritme yöntemidir. Lazer ile lipoliz uygulaması hem yağların erimesini sağlar, hem de deriyi alt tabakadan ısıtarak gevşek ciltlerde sıkılaşmaya sebep olur

  Vaser Lipoliz

  Vaser lipolizin klasik liposuction uygulamalarından en büyük farkı ultrason cihazları ile birlikte uygulanması ve vücuttan alınan yağı sıvı hâle getirerek yağın dışarı çok daha kolay çıkarılmasını sağlamasıdır. Uygulama ile alınan yağ kolayca vücudun farklı bölgelerine enjekte edilebilmektedir. Özellikle yağ alımı ve alınan yağın farklı bölgelere enjekte edilmesini kapsayan ameliyatlarda sıkça kullanılan bir liposuction yöntemidir. Klasik liposuction yöntemine göre iyileşme süresi daha kısadır ve morarma daha az olmaktadır.  

  Liposuction Ameliyatı İçin En Doğru Zaman Nedir?

  Liposuction, kilo kontrolü sağlayan bir işlem değildir. Bu nedenle liposuction uygulamasından sonra kilonuzu kontrol altında tutmak önemlidir. Dolayısıyla liposuction uygulaması için en doğru zaman ideal kilonuza ulaştığınız zamandır diyebiliriz.

  Gebelikten kalan yağların alınması için ise en doğru zaman doğumdan yaklaşık 1 yıl sonrasıdır diyebiliriz. Bu süreçte gebelik nedeniyle alınan kilolar tamamen verilir ve sarkmaya neden olan yağ kütlesi tam olarak ortaya çıkar. Eğer liposuction uygulamasından kısa bir süre sonra hamilelik planlanıyorsa operasyonun ertelenmesi daha doğru bir seçimdir. Çünkü hamilelik sürecinde cilt yeniden deforme olacaktır. Bunun sonucunda da liposuction işleminden beklenen verim alınamayabilir.

  Liposuction Zararlı mıdır?

  Estetik işlemlerin zararlı olduğu yönündeki yanlış inanış liposuction için de geçerlidir. Liposuction işleminde, ince kanüller yardımı ile yağ fazlalığı alınır. İşlem sırasında dokulara zarar veren herhangi bir işlem söz konusu değildir. Bu nedenle liposuction işleminin zararlı olduğu yönündeki inanç yanlıştır.

  Liposuction Sonrası İyileşme

  Liposuction sonrasında iyileşme süreci, hastanın cilt yapısına ve alınan yağ miktarına bağlı olmakla birlikte genellikle 1 haftadır diyebiliriz. Liposuction ile tek bir bölgeden ya da birkaç bölgeden yağ alınabilir. Eğer birkaç bölgeye işlem yapıldıysa iyileşme süreci uzayabilir. Hastanın iş ya da okula devam etmeden önce genellikle 1 hafta kadar istirahat etmesi, ağır bedensel aktivitelerden kaçınması tavsiye edilir. Operasyondan 2 – 3 gün sonra günlük hayata dönülebilir. Ameliyattan 1 ay sonra ise hasta spor aktivitelerine başlayabilir. Bu dönemlerde, liposuction işleminin etkileri tam olarak anlaşılır ve vücut daha ince, sıkı bir görünüm elde eder. Elde edilen sonuçların kalıcı olması için ameliyat sonrası diyet de çok önemlidir. Çünkü liposuction etkisini korumak için yeniden kilo almaktan kaçınmak gerekir.

  Liposuction ile Ne Kadar Yağ Alınabilir?

  Liposuction, erkeklerde karın bölgesi; kadınlarda ise karın, bel, kalça, basenler ve bacak olmak üzere birçok bölgeye uygulanabilir. Liposuction uygulanan her bölgeden farklı miktarlarda yağ alınır. Karın bölgesi ve belden yaklaşık 2 – 3 litre; kalçalardan ise 4 litreye kadar yağ alınabilmektedir.

  Ankara Liposuction Fiyatları 2024

  Liposuction, doğru uygulandığında hastanın orantılı ve estetik bir vücuda sahip olmasını sağlar. Bu noktada doktorun deneyimi de oldukça önemlidir. Doktorun deneyimi; hasta öyküsünün doğru değerlendirilmesi, hangi bölgeden ne kadar yağ alınacağına doğru karar verilmesi noktasında oldukça önemlidir. Ayrıca doktorunuz liposuction sonrasında dikkat etmeniz gerekenler konusunda da sizi yönlendirerek işlemin etkisinin daha uzun süre kalıcı olmasına yardımcı olacaktır. Liposuction, vücudun farklı bölgelerine uygulanabilen bir işlemdir. Tek seferde birden fazla bölgeye liposuction uygulaması yapmak da mümkündür. Bu noktada doktorunuz sizi yönlendirecek ve tedavi planlandıktan sonra liposuction fiyatları netleşecektir. Çünkü liposuction fiyatları uygulama yapılan bölgeye ve alınan yağ miktarına göre değişebilmektedir. Ankara liposuction fiyatları hakkında fikir sahibi olmak için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan randevu alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi