Göz Kapağı Estetiği

  Göz Kapağı Estetiği Ankara

  Yüzümüzde, yaşlanma belirtilerinin en erken görüldüğü bölgelerden biri göz çevresidir. Göz çevresindeki derin kırışıklıklar, göz kapaklarının sarkması ve göz altı torbalarının oluşması yaşlı ve yorgun bir görünüme neden olur. Göz kapaklarındaki düşme ve sarkmalar arttıkça görüş açısı daralabilir. Böylece hem estetik açıdan hem de görme kalitesi açısından rahatsız edici bir durum oluşur. Yaşlı ve yorgun göründüğünü düşünmek kişinin gündelik ilişkilerini olumsuz etkileyebilir, mutsuzluğa ve özgüvensizliğe neden olabilir. Göz kapağı estetiği ile kişi hayat kalitesini olumsuz etkileyen bu durumlardan kurtularak daha genç ve dinç bir görünüme kavuşabilir. Böylece sosyal ilişkilerde kendini daha rahat hisseder ve özgüveni yükselir. Eğer siz de göz kapağı estetiği ile istediğiniz genç görünüme sahip olmak istiyorsanız Ankara’daki kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan randevu alabilirsiniz.

  Göz Kapağı Estetiği Nedir?

  Bleforaplasti yani göz kapağı estetiği, alt ve üst göz kapaklarına uygulanan ve bu bölgedeki doku fazlalığının çıkarılmasını sağlayan cerrahi işlemdir. İşlem sırasında göz kapaklarındaki fazla deri alınır. Fıtıklaşmış ve öne doğru sarkmış deri toparlanır. Böylece kişi daha aydınlık, dinlenmiş, genç ve dinç bir görünüme kavuşur. Göz çevresindeki kusurların orta yaşlarda daha belirgin hâle gelmesi nedeniyle daha çok orta yaş grubu hastalarımız tarafından tercih edilen bir işlemdir.

  Üst ve Alt Göz Kapağındaki Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

  Göz çevresi, yaşlanmanın etkilerinin en çok hissedildiği bölgelerden biridir. 30’lu yaşlardan itibaren göz çevresinde “kazayağı” dediğimiz çizgiler oluşmaya başlar. Üst göz kapağındaki yağ yastıkları belirginleşir. Bunun sonucunda üst göz kapağı aşağı doğru sarkabilir. Bu süreç bazı kişilerde daha hızlı ilerler ve yaşlanmanın belirtileri erkenden ortaya çıkabilir.

  Alt göz kapağındaki estetik kusurlar ise daha çok yanaklar ile ilgilidir. Zamanla, yanaklardaki yağ dokusu azalır ve yanaklar aşağı doğru çökmeye başlar. Bu süreçte alt göz kapaklarında da çökme görülebilir. Bununla birlikte alt göz kapağında da ince çizgiler meydana gelir. Göz altlarında torbalı ve çökük görünüm oluşabilir.

  Göz Kapağı Estetiği Kimlere Yapılır?

  Göz kapağı ameliyatını tercih eden hastalarımızın birçoğu orta yaşlarında olan hastalardır. Çünkü yüzde yaşlanma nedeniyle oluşan çöküntülerin belirgin hâle gelmesi 30’lu yaşlarla birlikte başlar. Bu yaştan sonra yaşlanmanın etkisi giderek belirginleşir ve kırışıklıklar tüm yüzü sarmaya başlar. Bazı hastalarımızın göz kapağı yapısı normalde de düşük olduğu için göz kapağı sarkmalarına daha meyillidir. Sarkmanın etkileri bu kişilerde daha belirgin görülebilir. Erkenden önlem almak amacıyla bu kişilerde göz kapağı estetiği daha erken yaşlarda yapılabilir. Özellikle ilerleyen yaşla birlikte kadın – erkek fark etmeksizin herkesin ihtiyaç duyabileceği bir operasyondur.

  Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

  Göz kapağı estetiği ameliyat ile yapılan bir işlemdir. Ameliyatın amacı, alt ve üst göz kapağındaki fazla derinin alınması ve yağ torbalarının yeniden yerleştirilmesidir. Ameliyat sırasında işlem yapılacak göz kapağına ince kesiler yapılır. Göz kapağı estetiği, tam teşekküllü hastane koşullarında, uzman plastik cerrahlar tarafından yapılan bir işlemdir. Operasyon sırasında hastanın acı ya da ağrı hissetmemesi için lokal anestezi yapılır. Eğer hastamız operasyondan çok korkuyorsa intravenöz sedasyon yani derin uyku hâli ile ameliyat yapılabilir. İhtiyaç olduğu takdirde alt ve üst göz kapaklarına aynı anda müdahale etmek mümkündür.

  Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Göz kapağı estetiği yaklaşık 1 – 1,5 saat sürer. Ameliyattan sonra aynı gün eve dönmek mümkündür. İyileşme süreci ise kişiden kişiye değişir. Çünkü her bireyde dokuların iyileşme süresi farklıdır. Fakat birçok hastamız, iyileşme sürecini düşündüklerinden de rahat tamamladığını ifade etmektedir.

  Göz Kapağı Estetiğinden Sonra;

  • Göz etrafında şişlik ve morarma olur. Bu, her hastamızda gözlemlediğimiz, beklenen bir yan etkidir.
  • Bir süre gözlerde kuruluk ve ışığa karşı hassasiyet olabilir. Bunun için doğal gözyaşı damlası kullanmanız gerekebilir.
  • Ameliyattan 3 – 4 gün sonra kişi işine dönebilir.
  • 1 hafta sonra lens takılabilir.
  • Ameliyatın sonuçları birkaç hafta içinde görülebilir. Fakat dokuların yenilenmesi ve şişliklerin tamamen ortadan kaybolması 3 ayı bulabilir.

  Göz Kapağı Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

  Göz kapağı ameliyatı sırasında üst ve alt göz kapaklarına uygun şekilde ince kesiler yapılır. Bu kesiler nedeniyle göz kapağı ameliyatından sonra iz kalır. Üst göz kapağında göz kapağı boyunca, kıvrım bölgelerinde iz kalır. Alt göz kapağında ise kirpiklerin hemen altında iz kalır. Fakat göz kapağı insan vücudunda, en az iz kalan bölgedir. Bu nedenle göz kapağındaki izler zamanla tamamen belirsiz hâle gelecek ve kişinin kendi normal deri çizgisi gibi görünecektir.

  Ankara Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

  Göz kapağı estetiği, uzun süre kalıcı bir uygulamadır. Kişinin cilt yapısına göre kalıcılık süresi 5 – 10 yıl arasında değişebilir. Bazı kişilerde göz kapağı estetiğinin etkisi ömür boyu bile sürebilmektedir. Bu nedenle operasyonun mutlaka uzman bir plastik cerrah tarafından, uygun yöntemle yapılması gerekir. Kişinin ihtiyaçlarına, deformasyonun ne boyutta olduğuna ve ameliyatta kullanılan tekniklere göre göz kapağı estetiğinin fiyatları değişir. Eğer hem alt hem de üst göz kapağında estetik işleme ihtiyaç duyuluyorsa de fiyatlar değişecektir. Bu nedenle göz kapağı estetiği fiyatları hakkında en net bilgiyi almak için kliniğimizle iletişime geçmenizi öneririz. Op. Dr. Ayşe Barutçu’nun gözlem ve değerlendirmeleri sonucunda her hastamıza özel olarak göz kapağı estetiği planlanmaktadır. 2024 göz kapağı estetiği fiyatlarımız hakkında bilgi almak için hemen 0532 227 38 78 numaralı telefondan Ankara’daki kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi