Karın Germe

  Karın Germe Ankara

  Karın bölgesinde yağ ve deri fazlalığı birçok kişinin ortak problemidir. Kadınlarda daha sık görülen bir sorun olmakla birlikte erkeklerde de aşırı kilo alıp – verme sonucunda karında sarkmalar görülebilir. Karnın daha dışarıda görünmesine neden olan deri fazlalığı aynı zamanda çatlaklara neden olabilir ve estetik görünümü bozabilir. Karın bölgesindeki sarkmalar, sağlık açısından sorun yaratmasa da kıyafet seçiminde zorlanma gibi günlük hayatı olumsuz etkileyen durumlara neden olabilir. Kişi kendini özgüvensiz hissedebilir, çekici görünmediğini düşünebilir. Özellikle birkaç kez doğum yapmış kadınlarda sarkma daha yoğun görülebilir ve estetik şart hâle gelebilir. Karın germe estetiği, karın kasları zayıflamış ve sarkmış kişilerde oldukça faydalıdır. Karın germe ameliyatı hakkında Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan daha fazla bilgi almak için doğrudan kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. Detaylı bilgi ve randevu için numaramız: 0532 227 38 78

  Karın Germe (Abdominoplasti) Nedir?

  Abdominoplasti yani karın germe estetiği karın bölgesindeki gevşemiş kas ve bağ dokularının esnetilmesi, fazla yağların bölgeden uzaklaştırılması böylece karnın daha çekici bir görünüm alması için yapılan operasyondur. Karın germe ameliyatı, özellikle gebelik sonrasında meydana gelen karın sarkmasından şikâyetçi olan kadınlar için ideal bir işlemdir. Diyetle ciddi miktarda kilo verenlerin de karın germe işlemine ihtiyacı olabilir. Karın bölgesinde sarkma ile birlikte yağ fazlalığı da olabilir. Karın bölgesinde hem yağ hem de deri fazlalığı bulunabilir. Karın germe operasyonu sırasında hem fazla deri çıkarılır hem de yağ fazlası alınır. Aynı zamanda bölgedeki dokular asılarak yeniden şekillendirildiği için aşırı çatlak görünümü de ortadan kalkacaktır. Diyet ve egzersiz ile kilo verme mümkün olsa da bu deformitelerin ortadan kaldırılması pek mümkün olmamaktadır. Karın estetiği, bu noktada daha etkin sonuçların alınmasına yardımcı olur.

  Karın Germe Ameliyatı Kalıcı mıdır?

  Karın germe ameliyatının en önemli özelliği karın bölgesindeki sarkıklığı anında gidermesidir. Ameliyattan sonra karında belirgin bir düzleşme olur. Üstelik atılan deri ve yağ kütlesi bir daha geri gelmez. Bu nedenle operasyonun etkisi kalıcıdır diyebiliriz. Ancak bu kalıcılığı korumak için hastalarımızın da dikkat etmesi gerekir tabii ki. Çünkü kilo alımı ile beraber karın bölgesinde yeniden yağlanma olabilir; karındaki deri yeniden sarkabilir. Bu nedenle operasyondan sonra da kilo kontrolüne dikkat edilmeli ve -hafif de olsa- düzenli egzersiz ihmal edilmemelidir.

  Karın Germe Ameliyatı ile Liposuction Yapılır mı?

  Karın germe işlemi sırasında liposuction da yapılabilir. Ayrıca işlem sırasında göğüs, bel, kalça ve basen bölgesine de estetik işlemler yapılabilmektedir. Bu nedenle karın germe işlemi sırasında, hastanın tercihine göre, birden fazla bölgeye müdahale edilebilir. Böylece kişinin tüm bedeninde yenilenme, sıkılaşma sağlanabilir. Bu durum, özellikle kadınlar için büyük avantajdır.

  Karın Germe Ameliyatı Ne Zaman Yapılmalıdır?

  Karın germe estetiği, anestezi ya da ameliyat engeli olmayan herkese yapılabilir. Fakat bu noktada operasyonun kalıcılığını artırmak için doğru zamanı belirlemek önemlidir. Karın bölgesi, doğum ve kilo alma sonucunda yeniden sarkabileceği için bu ihtimalleri de değerlendirmek gerekmektedir.

  • Doğum sonrası yapılan karın germe estetiği için genellikle doğumdan sonra 1 yıl beklenmesi tavsiye edilir. 1. yılın sonunda hem anne fazla kilolarından kurtulmuş olur hem de sarkmanın derecesi tam olarak ortaya çıkar. Bu nedenle operasyon tam anlamıyla başarılı olur.
  • Eğer kilo alıp – verme sürecinden sonra karın germe operasyonu yapılacaksa, hastanın hedef kilosuna ulaşmış olması tercih edilmektedir. Çünkü ameliyat sonrasında aynı motivasyonla kilo vermeye devam etmek her zaman mümkün olmayabilir. Hasta kilo aldıkça da yeniden karın sarkması oluşabilir. Bu istemediğimiz ve ameliyatın etkisini azaltan bir durumdur.

  Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Karın germe ameliyatı tam abdominoplasti ve kısmi abdominoplasti (mini – abdominoplasti) denilen iki farklı yöntemle yapılmaktadır. Karın germe estetiği, tercih edilen ameliyat yöntemine göre 2,5 – 3 saat sürer.

  Tam Abdominoplasti

  Tam abdominoplasti; karın bölgesinde ciddi deformasyon görülen hastalarda uygulanan, daha kapsamlı bir estetik operasyondur. Tam abdominoplastide karından hem fazla deri hem de fazla yağ alınır. Çatlaklara neden olan fıtıklaşmış dokular çıkarılır. Ayrıca bu işlemlere ek olarak sarkan göbek deliğinin yeri değiştirilir ya da göbek deliği yeniden yapılandırılabilir. Göbek deliğine yapılan müdahale, karın estetiğinden oldukça başarılı ve kalıcı sonuçlar alınmasına yardımcı olmaktadır. Buna ek olarak karın bölgesindeki kaslar gerdirilir ve karında sıkı bir görünüm elde edilir.

  Mini Abdominoplasti

  Mini abdominoplasti ise karın bölgesinde şekil bozukluğu ve gevşeme daha az olan hastalara yapılır. Tam karın germe estetiğine göre işlem sırasında yapılan kesi hattı ve hastanede kalış süresi daha kısadır. Mini karın germe; sadece göbek deliğinin alt kısmında kalan alanın gerdirilmesidir. Göbek deliğine herhangi bir müdahale yapılmaz.

  Karın Germe Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci

  Hem mini hem de tam karın germe operasyonunda genel anestezi yapılır. Dolayısıyla hastanede yatış gerekir. Yapılan ameliyat yöntemine göre 1 – 3 gün yatış istenebilir.

  • Ameliyattan sonra ilk 10 gün hastanın dik durması zor olabilir. Bu nedenle hastanın öne eğik olarak yürütülmesi tavsiye edilir.
  • İlk 6 hafta ameliyata özel korse kullanmak gerekmektedir.
  • Kişiden kişiye değişmekle birlikte hastalar 2 hafta içerisinde tamamen işlerine ve günlük hayatlarına dönebilmektedir.

  Karın Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

  Karın germe ameliyatından sonra ameliyat izi kalmaktadır. Fakat karın germe operasyonu karnın alt kısmındaki kesiden yapıldığı için bu iz dışarıdan belli olmaz. Çamaşırın içinde kalır. Bu nedenle operasyondan sonra rahatça bikini ve mayo giyilebilir. Ameliyat izi, ilk 1 yıl pembe rengini korur ve daha belirgindir. Zamanla canlı rengini kaybederek; silik, beyaz bir görünüme kavuşur.

  İkinci Defa Karın Germe Ameliyatı Olmak Mümkün mü?

  Bu soru kadın hastalarımız tarafından sıkça sorulan bir sorudur. Çünkü yeniden gebe kalma durumunda karın sarkması tekrarlayabilir. Karın germe estetiği, gebe kalma sürecini etkilemeyen bir işlemdir. Karın germe estetiğinden sonra yeniden gebe kalmak mümkündür. Gebelik ya da yeniden kilo alma nedeniyle yeniden ameliyata ihtiyaç duyulursa, karın yeniden gerdirilebilir. Karın germe operasyonundan 1 yıl sonra içiniz rahat bir şekilde yeniden karın germe operasyonu olabilirsiniz. Bu noktada doktorunuz da size gerekli bilgilendirmeyi yapacak ve yeniden ameliyata ihtiyaç olup olmadığını değerlendirecektir.

  Ankara Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

  Yukarıda da bahsettiğimiz gibi karın germe operasyonu, tüm karna ya da karnın bir kısmına yapılabilir. Ameliyat sırasında farklı estetik işlemlerden de destek almak gerekebilir. Her hastanın bu noktada ihtiyaçları farklıdır. Bu nedenle karın germe estetiği her hastamız için özel olarak planlanmalıdır. Bu durum, karın germe fiyatlarının da hastaya özel olmasına neden olmaktadır. Op. Dr. Ayşe Barutçu’nun Ankara’daki muayenehanesini arayarak karın germe fiyatları ve diğer estetik işlemler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi