PRP Tedavisi

  PRP Tedavisi Ankara

  PRP yani “Platelet Rich Plasma” kişinin kendi kanından alınan sağlıklı hücrelerle cildin yenilenmesini ve güzelleşmesini sağlayan bir işlemdir. Son yıllarda giderek popülerleşen ve tıp dünyasında heyecan verici gelişmelere neden olan PRP sayesinde birçok kişi doğal yollarla istediği canlı cilt görünümüne sahip olabilmektedir. Tedavi, trombosit olarak bilinen platelet hücrelerinin laboratuvar ortamında, çeşitli yöntemlerle ayrıştırılması ve yoğunlaştırılması ile yapılır. Ortaya çıkan yeni ve yenileyici plazma yeniden kişinin vücuduna verilir ve dokular, ciltteki kusurlarla savaşmaya başlar. “PRP nedir?”, “PRP nasıl yapılır?” ve Ankara PRP fiyatları hakkında yazımızın devamında genel bilgileri bulabilirsiniz. Doğrudan kliniğimizle iletişime geçerek daha detaylı bilgi almak için ise Op. Dr. Ayşe Barutçu’nun kliniğini arayabilirsiniz.

  PRP Tedavisi Nedir?

  Günümüzün yeni ve modern tedavi yöntemlerinden biri de PRP tedavisidir. PRP, cildin gençleşmesi amacıyla giderek daha çok kişinin başvurduğu, özellikle yüz bölgesinde oldukça etkin sonuçlar veren bir işlemdir. Tedavi sırasında kişinin kendi kanından alınan yenileyici hücreleri yoğunlaştırılarak yeniden cilt dokularına verilir. Kişinin kendi hücreleri ile yapıldığı için sağlık açısından herhangi bir riski olmayan bu işlem cilt dokusunun güçlenmesini sağlar. Uzun süreçte, hyaluronik asit üretimini artırarak cildin daha sıkı görünmesine yardımcı olur. Kırışıklık ve akne izlerinin giderilmesi, güneş lekelerinin tedavisi ve saç köklerinin onarılması gibi amaçlarla uygulanabilir.

  PRP Tedavisi Nerede Yapılır?

  PRP tedavisi, uzman doktorlar tarafından steril ortamda yapılması gereken bir işlemdir. Hastadan özel tüplere alınan kan örneği ise santrifüj cihazı ile ayrıştırılır ve cildi yenileyecek, yoğun bir plazma hâline getirilir.

  PRP Tedavisi Nasıl Yapılır?

  PRP tedavisi için öncelikle hastadan uygulama bölgesine göre  2 ya da 3 tüp kan alınır. Bu kan örneği, santrifüj cihazında ayrıştırılır ve trombosit bakımından yoğunlaştırılır. Bu hücreler, zaten insan vücudunda bulunan hücreler olduğu için doz aşımı gibi bir durum söz konusu değildir. PRP cilde genellikle enjeksiyon yöntemiyle verilir. Fakat bazı durumlarda dermapen uygulaması ile birlikte cilde uygulanması da mümkündür.

  PRP Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  PRP tedavisi, enjeksiyonla yapıldığında 30 dakika içerisinde tamamlanan bir işlemdir. Enjeksiyondan korkan hastalarımız için anestezi kremleri ile işlem yapılacak bölge hissizleştirilir ve sonra enjeksiyona başlanır. İşlem sırasında aşırı bir acı hissedilmez. Uygulama genel olarak cildin 1,5 mm altına yapılır.

  PRP Tedavisi Kalıcı mıdır?

  PRP uygulaması yapıldıktan sonra ciltte hafif bir parlama ve aydınlık görünür. Bu olumlu etki artarak devam eder ve 2 – 3 hafta sonra maksimuma ulaşır. Fakat PRP uygulaması kalıcı bir uygulama değildir. Kalıcılık süresi kişinin cilt özelliklerine göre değişmekle beraber 3 – 6 aydır diyebiliriz. PRP, zararsız bir uygulama olduğu için hasta arzu ettiği sürece yenilenebilir. Genellikle 3 – 7 seans uygulama yeterli olmakta; işlem tekrarlandıkça kalıcılığı da artmaktadır.

  PRP Tedavisi Ne İşe Yarar?

  PRP tedavisi; ameliyat sonrası iyileşme süreçlerinin hızlandırılması, tendon yaralanmalarında doku onarımının hızlandırılması, saç dökülmesi gibi farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. PRP tedavisinin en çok kullanıldığı alanlardan biri de tabii ki yüz gençleştirmedir. Yüz ile birlikte boyun bölgesine, ellere ve dekolte bölgesine de yapılabilir. Genellikle orta yaş ve üzeri kişiler tarafından cildin yenilenmesi ve dokuların güçlendirilmesi amacıyla tercih edilse de genç bireyler de daha sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için PRP tedavisi yaptırabilirler. Ayrıca yoğun olarak saç dökülmesi yaşayan kişilerde de PRP’nin oldukça olumlu sonuçlar veren bir uygulama olduğu bilinmektedir. Platelet ile zenginleştirilmiş plazma, saç köklerini besleyip güçlendirerek saç dökülmesini engellemektedir.

  Ankara PRP Tedavisi Fiyatları

  PRP tedavisi Ankara, günümüzde giderek yaygınlaşan bir gençleştirme yöntemidir. Bu nedenle Ankara’daki birçok klinik PRP tedavisini farklı fiyatlarla yapmaya başlamıştır. Op. Dr. Ayşe Barutçu’nun Ankara’daki kliniği de PRP tedavisi için başvurabileceğiniz adreslerden biridir. PRP tedavisinin fiyatlarında ise etkili olan hastanın ihtiyaçları, cilt yapısı, yaşı ve yaşam biçimi gibi faktörlerdir. Çünkü tüm bu değişkenler birlikte değerlendirildiğinde hastaya uygun doz ve seans sayısı ortaya çıkar. Bu da PRP tedavisi fiyatlarının değişken olmasına neden olmaktadır. Ankara’daki kliniğimizden 2024 PRP fiyatları hakkında bilgi almak için 0532 227 38 78 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi