Kol Germe Ameliyatı

  Kol Germe Ameliyatı Ankara

  Kollardaki sarkma ve yağ fazlalığı genetik özelliklere ve yaşa bağlı olarak herkesin yaşayabileceği bir problemdir. Yaşlanma ile birlikte vücudun tüm bölgelerinde deri kalınlığı ve esnekliği azalır. Bu nedenle deri kalitesi azalır ve sarkmalar meydana gelir. Kol germe ameliyatı, özellikle orta yaşlı kadınlarda koldaki estetik sorunların büyük oranda ortadan kalkmasını sağlar. Kol germe ameliyatı aynı zamanda meme estetiği ile birlikte de yapılabilir. Böylece, üst bedende, yaşa bağlı görülen sarkmaların büyük kısmı giderilmiş olur. Kol germe ameliyatı; hastane koşullarında, genel anestezi ile yapılan bir işlemdir. Bu nedenle ameliyat öncesi ve sonrasında dikkat etmeniz gerekenler olabilir. Yazımızın devamında bu konuda daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Merak ettiklerinizi doğrudan Op. Dr. Ayşe Barutçu’ya danışmak için ise kliniğimiz ile iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.

  Kol Sarkması Egzersiz ile Geçer mi?

  Kollarında sarkma olan birçok hastamızın merak ettiği konulardan biri de budur. Spor yapmak henüz kol sarkmasının oluşmadığı durumlarda kasları güçlü tutarak sarkmayı engelleyebilir. Fakat bu durum sarkmadan sonra pek mümkün olmayabilir. Özellikle aşırı kilo alıp – vermeye bağlı olarak kol sarkması yaşayan kişilerde bu bölgede bir deri fazlalığı oluşmuştur. Dolayısıyla bu sarkma egzersiz ile engellenemez. Kol germe ameliyatı ile fazla derinin çıkarılması ve kol derisinin gerilerek yeniden yapılandırılması gerekir.

  Kol Germe Ameliyatı (Brakioplasti) Nasıl Yapılır?

  Peki kol germe ameliyatı nasıl yapılır? İşlem acılı mıdır? Yeniden kollarda sarkma görülebilir mi? Bu sorular kol germe ameliyatı ile ilgili diğer merak edilenler arasındadır. Kol germe ameliyatı yani brakioplasti, kollardaki deformasyonu gidermek için yapılır. Yani işlem sırasında yağ alınması, fazla derinin çıkarılması ve kolların derisinin gerginleştirilmesi sağlanır.

  • İşlem genel anestezi altında yapılır.
  • Her hastamızda koldaki deformasyonun miktarı farklıdır. Bu nedenle net bir süre belirtemesek de ortalama 1 – 2 saat süren bir işlemdir diyebiliriz.
  • Sarkmaya neden olan fazla deri ve deri altı yağ dokusu kol kaslarının üzerinden tamamen çıkarılır.

  Kol Germe Ameliyatından Sonrası İyileşme Süreci

  • Birkaç gün hastanede istirahat gerekebilir.
  • İlk 5 – 7 gün kolları yukarıda tutarak istirahat edilmesi gerekir. Bu nedenle günlük rutinlere dönüş 1 haftayı bulabilir.
  • Spor faaliyetlerine devam etmek için 1 ay kadar beklemek en doğrusu olacaktır. Ameliyattan sonra tamamen iyileşme görülene kadar kol ve omuzlara aşırı yük bindirecek hareketlerden ve spor faaliyetlerinden kaçınmak gerekir.

  Kol Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

  Kol germe ameliyatında kol altından dirseğe kadar uzanan geniş bir iz kalması kaçınılmazdır.  Ancak ameliyat izleri bir süre sonra silikleşir. İlk aylarda yoğun pembe – kırmızı renkte olan izler zamanla sedef rengine dönüşür. Hatta zamanla tamamen beyaz bir çizgi hâlini alır. Bu nedenle ameliyat izleri görsel açıdan fazla rahatsızlık oluşturmayacaktır.

  Ameliyattan Sonra Kol Yeniden Sarkar mı?

  Liposuction, koldaki fazla yağın giderilmesinde etkili olmakla beraber deri gevşekliğini gidermede yetersizdir. Kol germe ameliyatı ise hem fazla yağın alınmasını hem de kol derisinin gerginleşmesini sağlayan etkin sonuçlar verir. Kol sarkmasının giderilmesinde en etkili işlem olduğu için kolay kolay tekrarlanmaz. Kalıcı bir uygulamadır. Fakat aşırı kilo alımı veya yaşlanma sonucunda etkisi azalabilir. Çünkü cildimiz de bizimle birlikte yaşlanmaya ve yıpranmaya devam eder.

  Ankara Kol Germe Ameliyatı Fiyatları

  Kol germe ameliyatı, hastanın cildindeki sarkma miktarı ve hastanın yaşı değerlendirilerek planlanan bir cerrahi işlemdir. Bu süreçte her hastanın ihtiyaçları farklıdır. İşlem bazı hastalarda lokal anestezi ile yapılabilir. Kol germe estetiği sırasında meme ve kol altı bölgesinde başka estetik işlem yapılıp yapılmadığı da ameliyat fiyatlarını belirler. Bu nedenle kol germe ameliyatı fiyatları her hastamız için farklı olabilir. Op. Dr. Ayşe Barutçu’nun Ankara’daki kliniğini arayarak 2024 kol germe ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi