Vajina Beyazlatma

  Vajina Beyazlatma Ankara

  Estetik problemler vücudun birçok noktasında ortaya çıkabilir. Kadınlarda genital bölgedeki estetik problemlerden biri de genital bölgenin esmerleşmesi ve koyu renk almasıdır. Sağlıklı bir cinsel yaşam için kadının kendini beğenmesi, vücudundan memnun olması oldukça önemlidir. Vajinadaki renk koyulaşması kadının kendini beğenmemesine, cinsellik sırasında utanmasına ve dolayısıyla cinsel problemlere yol açabilir. Farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilen renk koyulaşması, lazer ile tedavi edilebilir. Vajinanın ideal olan pembe – beyaz görünüme kavuşmasını sağlayan vajina beyazlatma işlemi oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Yazımızın devamında vajina beyazlatma hakkında merak ettiklerinizi bulabilir ve Ankara vajina beyazlatma fiyatları hakkında bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Vajinanın Rengi Neden Değişir?

  Bu soruya net bir yanıt vermek mümkün değildir. Birçok faktör, genital bölgedeki renk değişimine sebep olabilmektedir. Bunların ilki ve en sık görüleni; estrojen hormonunun etkisidir. Estrojen hormonu, melanin üretimini artırarak genital bölgenin daha koyu bir renge sahip olmasına neden olmaktadır. Ayrıca doğum kontrol haplarının kullanımı, ağda ile epilasyon yapmak, polikistik over sendromu ve böbrek üstü bezlerinin fazla çalışması sonucunda da vajinada renk koyulaşması görülebilmektedir. “Pudenda Bleaching” olarak da bilinen vajina beyazlatma işlemi sayesinde bu duruma çözüm bulunabilmektedir. Genital bölgedeki rengin koyulaşması, sağlık açısından herhangi bir problem yaratmasa da kadının özgüveni üzerinde etkilidir. İşlem sonucunda çiftler cinsellikten daha çok zevk alabilir ve vajinanın doğal pembemsi görünümü korunmuş olur.

  Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  Vajina beyazlatmada kullanılan en etkili yöntem lazer ile tedavidir. Lazer, bölgedeki koyu renkli derinin soyulmasını sağlar ve kolajen üretimini artırır. Bölgedeki dokuların yoğun onarım sürecine girmesi ile birlikte kararmaya sebep olan melanin maddesi dağılmaya başlar. Parçalanan melanin, vücuttaki yenileyici hücreler tarafından yok edilir. İşlem sırasında fraksiyonel lazer ve Nd Yag lazer türleri kullanılabilir. Bu noktada karar doktor muayenesinden sonra verilir. Bölgedeki kararmanın derecesine göre uygun lazer türü seçilir ve uygulamadan maksimum verim elde edilmiş olur.

  Vajinal Beyazlatma Zararlı mıdır?

  Vajina beyazlatma işleminin cinsellik, yumurtalıklar, adet düzeni üzerinde hiçbir olumsuz etkisi yoktur. Uygulanan lazer ışığı cildin deforme olmuş hücrelerine etki eder. Sağlıklı cilt dokusu lazer ışınlarının ısısından etkilenmez. Bu nedenle vajina beyazlatma güvenilir bir uygulamadır diyebiliriz.

  Vajina Beyazlatmanın Etkisi Ne Zaman Görülür?

  Lazer, uygulandığı bölgede yoğun onarım sürecini başlatır. Bu sürecin tamamlanması ve vajinadaki koyu rengin açılması elbette biraz zaman alacaktır. İşlemden yaklaşık 1 ay sonra lazer uygulamasının en iyi etkileri görülmeye başlar. Bu süreçte iyileşme artarak devam eder.

  Lazerle Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  İşlem genellikle 15 – 20 dakika sürer. Oldukça kolay uygulanan bir işlemdir. Hasta lazer uygulamasından sonra hemen günlük hayatına dönebilir. Lazer uygulaması sırasında ışınların etkisiyle yanma hissi oluşabilir. Bu genellikle dayanılmaz bir his değildir ancak hastamız istediği takdirde, kişinin kendini rahat hissetmesi için, anestezi kremleri ile bölge uyuşturulabilir. Böylece acı hissi tamamen ortadan kalkar.

  Vajina Beyazlatmadan Sonra Cinsel İlişki

  Vajina beyazlatma işleminden sonra cinsel perhize gerek yoktur. Yalnızca lazerden sonra hassaslaşan cildi korumak için birkaç gün cinsellikten kaçınılması tavsiye edilir. İşlemden sonra, nadiren su toplaması görülebilmektedir. Böyle bir durum söz konusu değilse vajinadaki hassasiyet geçtiği andan itibaren cinsel hayata devam edilebilir.

  Ankara Vajina Beyazlatma Fiyatları 2024

  Hastalarımızın lazerle vajina beyazlatma ile ilgili en çok merak ettiği konulardan biri de fiyatlardır. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi vajina beyazlatma işleminde farklı lazer türleri kullanılabilir. Ayrıca hastadaki kararma oranına bakılarak nadir de olsa birkaç seans uygulama gerekebilir. Bunların hepsi değerlendirilerek vajina beyazlatma fiyatları belirlenir. Ankara vajina beyazlatma fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan randevu alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi