Meme Dikleştirme

  Meme Dikleştirme Ankara

  Memelerde en sık karşılaştığımız estetik sorunlardan biri de sarkmadır. Meme dokusunu yerinde tutan bağlar zamanla gevşer ve göğüslerde sarkma meydana gelir. Yaşa, meme yapısına ve yerçekiminin etkisine bağlı olarak gerçekleşebilen bu durum, kadınlar için oldukça rahatsız edici olabilir. Bedenin orantısız görünmesine ve kıyafet seçiminin zorlaşmasına neden olan meme sarkmasının çözümü meme dikleştirmedir. Meme dikleştirme, meme küçültme veya meme büyütme ameliyatı ile birlikte de yapılabilir. “Meme küçültme” sayfamızda bu konudan detaylı olarak bahsetmiştik. Bu yazıda ise meme dikleştirme estetiğini açıklayacağız. Meme estetiği hakkında tüm merak ettiklerinizi kliniğimize danışmak için bizimle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan randevu alabilirsiniz.

  /

  Meme Sarkması Neden Olur?

  Hem genç hem de orta ve ileri yaştaki hastalarımız meme dikleştirme ameliyatına ihtiyaç duyabilir. Meme dikleştirme ameliyatı, meme sarkması görülen tüm kadınlara yapılabilmektedir. Yaş, memelerin sarkmasında büyük bir etken olsa da memeler farklı nedenlerle de sarkabilir. Bunun sebeplerin başında genetik yapı gelir diyebiliriz. Yapı olarak iri memelere sahip olan kadınlarda sarkma daha erken yaşlarda görülebilir. Bazı kadınlarda emzirme döneminden sonra veya aşırı kilo verme sonrasında belirgin sarkma oluşabilir. Bu sorunlar, meme dikleştirme ameliyatı ile giderilebilmektedir.

  Meme Dikleştirme Yöntemleri Nelerdir?

  Meme dikleştirmede en etkin sonuçlar cerrahi işlem ile alınmaktadır. Operasyon sırasında kullanılan farklı ameliyat yöntemleri olabilir. Amaç tüm cerrahi yöntemlerde meme bölgesindeki fazla derinin çıkarılması ve sarkan meme dokusunun asılmasıdır. Meme dikleştirme, genellikle meme küçültmeye benzer şekilde planlanan bir işlemdir. Amaç; bu bölgedeki sarkık dokunun şekillendirilmesi ve memenin dik hâle getirilmesidir. Meme küçültme ameliyatından farkı ise meme dikleştirme sırasında meme dokusunun çıkarılmamasıdır. Meme dokusunun çıkarılması; sadece işlem meme küçültme ameliyatı ile birlikte yapıldığında söz konusudur.

  Meme Dikleştirme ve Meme Büyütme

  Özellikle emzirme dönemlerinden sonra sarkma ile birlikte meme dokusunda küçülme de görülebilir. Memeleri dikleştirirken dolgunluğunu da korumak için silikon meme protezi kullanılması gerekebilir. Meme dokusu azalmış veya incelmiş hastalarımızda mevcut meme dokusu, dikleştirme işlemi için yetersiz kalabilir. Bu durumda ufak bir silikon protez ile meme büyütme yapmak gerekebilir. Yani meme dikleştirme, gerekirse meme büyütme ameliyatı ile birlikte de yapılabilir. Hastalarımızın ihtiyacına göre meme dikleştirme, büyütme veya küçültme işlemlerinin birlikte yapılması daha çekici ve estetik görünüm elde edilmesini sağlayabilir.

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Meme dikleştirme ameliyatı, hastane koşullarında ve genel anestezi ile yapılan bir işlemdir. Genellikle 1,5 – 2 saat sürer. Ameliyat sonrasında göğüslerin yeni şeklinin korunması önemlidir. Bu nedenle yaklaşık 6 hafta süreyle sütyene benzer özel bir korse giyilmesi gerekmektedir. Ameliyat meme başının etrafında, bazen de aşağıya doğru uzanan kesilerden yapılır. İşlem sırasında göğüste sarkmaya neden olan fazla deri çıkarılır ve sarkmış dokuların yeniden toparlanması sağlanır.

  Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

  Meme dikleştirme ameliyatı hangi ameliyat yöntemiyle yapılırsa yapılsın iz kalır. Belirgin olarak meme başında görülen bu iz, meme başından aşağı doğru uzanan bir çizgi hâlinde görülür. Fakat ameliyattan sonra kişinin kendini çok daha iyi ve özgüvenli hissedeceği düşünülürse bu izler önemini kaybetmektedir. Ameliyat izleri ilk aylarda oldukça belirgin olsa da zamanla rengini kaybeder ve belli belirsiz bir çizgiye dönüşür. Bu nedenle meme dikleştirme ameliyatı olmayı düşünen hastalarımızın bu konuda endişe etmemesini tavsiye ederiz.

  Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra;

  Her ameliyatta olduğu gibi meme dikleştirme ameliyatında da bakım ve toparlanma süreci çok önemlidir. Enfeksiyon riskini en aza indirmek için doktor tarafından reçete edilen antibiyotik ve ilaçların eksiksiz kullanılması gerekir. Göğüslerin tam olarak yeni şeklini alabilmesi için korse kullanımına mutlaka dikkat edilmelidir. İlk günlerde yoğun olarak morluk ve şişlik olabilir. Bu normal bir yan etkidir. Yaklaşık 1 – 2 hafta içerisinde kendiliğinden geçer. Bu süre hastadan hastaya değişebilir. Ameliyattan sonra yaklaşık 3 ay koşma ve zıplama içeren, ağır sporlardan uzak durmak gerekir.

  Ankara Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları

  Meme dikleştirme ameliyatı genellikle memnuniyet oranı yüksek bir işlemdir. Kadınların estetik duruşu ve kendine güveni üzerinde etkili olan meme estetiği mutlaka uzman bir doktor tarafından, steril ortamlarda yapılmalıdır. Aynı zamanda her bir ameliyat kişiye özel planlanmalıdır. Bu nedenle her hastamıza söyleyeceğimiz meme dikleştirme fiyatı farklı olacaktır. Kişinin meme yapısına göre ameliyatın komplikasyon oranı, ek bir estetik işlem yapılıp yapılmayacağı meme dikleştirme fiyatları üzerinde etkilidir. Ankara’daki kliniğimizi arayarak hem bu konuda daha detaylı bilgi hem de Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan randevu alabilirsiniz. 2024 meme dikleştirme fiyatlarımız için 0532 227 38 78 numaralı telefonu arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi