Uyluk Germe

  Uyluk Germe Ameliyatı Ankara

  Uyluk bölgesi, bacağın üst kısmında bulunan ve vücudumuzda yağ birikimi olan bölgelerden biridir. Aşırı kilo alıp verme sonucunda oluşan sarkmanın yoğun olarak görüldüğü bölgelerden biri de budur. Bununla birlikte yaşın ilerlemesiyle birlikte cilt dokusu da incelerek elastik yapısını kaybeder. Dolayısıyla uyluk bölgesinde sarkma artar; hem kilolu görünüme neden olur hem de fiziksel açıdan rahatsız edici bir durum olabilir. Uyluk germe ameliyatı ile uyluk bölgesinde ciddi oranda incelme sağlanabilir. Fazla yağ dokusu çıkarılabilir ve sarkmış deri daha gergin hâle getirilebilir. Uyluk germe ameliyatı hakkında merak ettiklerinizi danışmak ve Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan randevu almak için kliniğimizi arayabilirsiniz.

  Uyluk Germe Ameliyatı Nedir?

  Uyluk germe ameliyatı vücudun orantılı ve  fit görünmesi, fazla yağlardan kurtulması için yapılan bir estetik operasyondur. Bacağın üst kısmında bulunan uyluk bölgesi, vücudumuzda fazla yağın biriktiği, dolayısıyla sarkmanın da fazla olduğu bir bölgedir. Yaşlanmayla birlikte buradaki deri de incelir ve elastik yapısını kaybeder. Ayrıca aşırı kilo alıp – verme sonucunda da uylukta aşırı yağlanma görülebilir. Uyluk germe ameliyatı ile bölgedeki aşırı yağ dokusu ve sarkan deri çıkarılır. Daha ince, zarif ve orantılı bir bacak görünümü ortaya çıkar.

  Uyluk Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

  Uyluk bölgesindeki aşırı yağ ve sarkma, görsel açıdan kişiye rahatsızlık verebilir. Bunun yanında bazı fiziksel sorunlara da yol açabilir. Bölgenin sürekli birbirine sürtünmesi nedeniyle tahriş ve rahatsızlık hissi oluşabilir. Uyluk germe ameliyatı bu sorunlardan kurtulmak isteyen ve daha orantılı bir görünüme kavuşmak isteyen kişilere yapılabilir. Genel olarak kadınlar tarafından, estetik kaygılarla tercih edilen bir işlemdir.

  • Uyluk germe ameliyatı; kilosunu az çok sabitlemiş, ideal kilo aralığında olan kişilere yapılmaktadır.
  • Eğer ameliyattan sonra diyetle, büyük miktarda kilo verme planlanıyorsa, hasta kilo verdikten sonra ameliyat yapılması tavsiye edilir.
  • Eğer sadece fazla yağlanma nedeniyle uyluk germe ameliyatı isteniyorsa öncelikle liposuction denenmesi tavsiye edilir. Uyluk germe ameliyatı, yağlanma ile birlikte sarkmanın da yoğun görüldüğü hastalarımızda daha çok tercih edilmektedir.

  Uyluk Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  • Uyluk germe ameliyatı açık cerrahi yöntemle, hastane ortamında yapılır.
  • Çoğunlukla genel anestezi altında yapılan bir işlemdir.
  • Hastadaki sarkma ve yağ oranına bağlı olarak işlem 2 – 3 saat kadar sürebilir.
  • Operasyon sırasında kasık, uyluk-genital bölge kıvrımından arkaya doğru uzanan geniş bir kesi yapılır. Buradan, fazla yağ ve sarkmış deri dokusu çıkarılır. Direnler yerleştirildikten ve pansuman yapıldıktan sonra ameliyat sonlanır.

  Uyluk Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

  Uyluk germe ameliyatından sonra iz kalır. Hatta diğer estetik operasyonları da düşündüğümüzde en fazla iz kalan estetik işlem uyluk germedir diyebiliriz. Uyluğun dış bölgeleri düzeltilecek ise kasıktan kalça arkasına kadar uzanan bir kesi yapılması gerekebilir. Ameliyattan sonra kalan iz, ameliyat kesisinin uzunluğuna ve germe yapılacak alanın büyüklüğüne göre değişmektedir.

  Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası

  Uyluk germe ameliyatından sonra hastanede yatış gerekir. Normal hayata dönüş, diğer estetik işlemlere göre biraz daha uzun sürebilir. Çünkü operasyondan sonra, ilk 3 – 7 gün bacakları yükselterek istirahat edilmesi gerekmektedir. Her ameliyattan sonra olduğu gibi uyluk germe ameliyatından sonra da ameliyatlı bölgede şişme ve ödem görülebilir. Bu etkilerin geçmesi ve uyluk bölgesindeki estetik işlemin tam anlamıyla sonuç vermesi için 1 ay kadar beklemek gerekebilir. Günlük hayata dönüş ise yaklaşık 1 hafta sonra mümkündür.

  Ankara Uyluk Germe Ameliyatı

  Uyluk germe ameliyatı; plastik cerrahinin alanına giren, kalıcı bir işlemdir. Bu nedenle uzman bir plastik cerrah tarafından yapılması tavsiye edilir. Aynı zamanda hastanın ameliyat sonrası bakımı da işlemin olumlu sonuçlarını etkilemektedir. Çünkü ameliyattan sonraki birkaç hafta boyunca bölgeyi destekleyici kıyafetler giyilmesi ve kişisel bakıma özel gösterilmesi tavsiye edilmektedir. Ankara’da uyluk germe ameliyatı öncesi ve sonrası, uyluk germe ameliyatı fiyatları konusunda Op. Dr. Ayşe Barutçu ile iletişime geçebilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi