Dövme Silme

  Dövme Silme Ankara

  Dövme, yüzyıllar boyunca insanlar için bazı özel anlamları simgelemiştir. Günümüzde de dövme yaptırmak giderek yaygınlaşmakta ve dövmeler vücuda estetik katan detaylar olarak görülmektedir. Ancak kişi yaptırdığı dövmeden pişman olabilir ya da dövme, sosyal yaşamda bazı sorunlara yol açabilir. Bu gibi durumlarda dövmenin silinmesi gerekebilir. Lazerle dövme sildirme, günümüzde dövme silme amacıyla en sık başvurulan yöntemdir. Dövmenin tamamen silinmesi için işlendiği dokudan temizlenmesi ve vücudun dövme boyasını tamamen atması gerekir. Lazer, doğrudan boyalı dokulara etki ederek dövmenin ciltten uzaklaşmasını sağlar. Dövme silme işleminin başarısı ise dövmenin rengine, büyüklüğüne ve yapılış şekline bağlıdır. Dövmesini sildirmek isteyenler, lazerle dövme sildirme hakkında genel bilgileri yazımızda bulabilirler. Eğer dövme silme hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Ankara’daki kliniğimizle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Ayşe Barutçu’dan tüm detayları öğrenebilirsiniz.

  Lazerle Dövme Silme

  Günümüzde, lazer teknolojisinin giderek gelişmesi, dövme silme işleminden elde ettiğimiz başarıyı da artırmıştır. Dövme silme işlemi, Q – Switched lazerlerle kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Özellikle siyah ve mavi dövmelerde oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Lazer, boyalı dokuyu tamamen parçalayarak yenileyici hücrelerin bu dokuyu dışarı atmasını sağlamaktadır. Seanslar hâlinde uygulanması nedeniyle dövmenin tamamen silinmesi zaman alsa da her seansta yapılan işlemin sonuçları daha belirgin görülmektedir.

  Lazerle Hangi Dövmeler Silinebilir?

  Q – Switched lazer teknolojisi sayesinde birçok dövmenin silinmesi mümkündür. Ancak dövmenin rengi ve boyutu elde edilen sonuçların başarısı üzerinde etkilidir. Siyah ve koyu mavi renkteki dövmeler, lazer tarafından kolayca algılanır. Aynı zamanda lazer ışınlarını daha iyi emer. Bu nedenle oldukça başarılı sonuçlar elde edilir. Fakat pembe, sarı, yeşil gibi açık renkli dövmelerde seans sayısı uzayabilir ya da işlem sonunda iz kalabilir. Bunun nedeni lazer ışınlarının açık renkleri tam olarak parçalayamaması ve ışınların bu renkler tarafından daha az emilmesidir. Dövmenin boyutu büyüdükçe ihtiyaç duyulan seans sayısı da çoğalmakta ve işlem daha zahmetli hâle gelmektedir.

  Lazerle Dövme Silme Nasıl Yapılır?

  Lazerle dövme silme sırasında lazer ışınları boya olan bölgeye nüfuz eder. Q – Switched lazerin bir özelliği de yalnızca renkli dokulara etki etmesidir. Yani dövme dışında kalan cilt dokusu işlemden zarar görmez. İşlem sırasında derinin üst tabakalarına zarar verilmez. Bu nedenle iyileşme süresi de daha hızlıdır ve cilt aşırı zarar görmemiş olur. Vücudun tüm bölgelerine uygulanabilen bir işlemdir. Lazer sayesinde parçalanan boyalı dokuların vücuttan uzaklaştırılması için yaklaşık 3 hafta zaman geçmesi gerekir. Bu nedenle dövme silme işleminde seanslar arasına, kişinin cilt hassasiyetine göre, 3 – 4 hafta konur.

  • Dövme silme uygulaması öncesinde cilde anestezi kremi uygulanır ve bölge tamamen hissiz hâle getirilir.
  • İşlem sonrasında oluşabilecek yanma hissini ortadan kaldırmak için soğuk kompres yapılabilir.
  • İşlemden sonra bölgeye antibiyotikli krem sürülür.
  • İşlemden bir sonraki gün duş alınabilir. Dövmenin olduğu bölgede 3 – 4 gün boyunca kızarıklık ve kabuklanma görülebilir.
  • Lazerle dövme silme işlemi tamamlanana kadar güneş kremi kullanımına özen göstermek gerekir. Bölgedeki doku hassas hâle geleceği için güneş ışınlarından daha kolay etkilenebilir.

  Dövme Tamamen Silinir mi?

  Dövme silme işlemi ile ilgili en sık sorulan sorulardan biri de budur. Lazerle dövme silme ne kadar etkili bir işlem olursa olsun dövmenin tamamen çıkması bazı koşullara bağlıdır. Bunların ilki dövme sanatçısının uygulamasıdır. Bazı durumlarda, dövme cildin alt katmanlarına kadar işlenmiştir. Lazer ışınları bu bölgelere ulaşmakta zorlanabilir ve işlem sonunda bazı bölgelerde izler kalabilir. Aynı zamanda bazı boya türleri de lazer ışınlarına karşı daha dirençlidir. Bu da dövmenin silinmesini zorlaştırabilir. Dövme silmenin başarısını etkileyen bir diğer faktör ise -yukarıda da belirttiğimiz gibi- dövmenin rengidir. Eğer dövmeniz beyaz, sarı, yeşil gibi açık renkleri barındırıyorsa dövme silme işlemi zorlaşabilir. Siyah ve mavi dövmelerde işlemden sonra iz kalma olasılığı oldukça düşüktür. Bu faktörler lazerle dövme silmeyi zorlaştırsa da işlem sonunda dövme büyük oranda soluklaşır ve kolay kolay fark edilmeyecek hâle gelir.

  Ankara Dövme Silme Fiyatları

  Dövme silme işlemi, birkaç seansta tamamlanan bir uygulamadır. İşlemin kaç seansta tamamlanacağı dövmenin büyüklüğüne ve yapısına bağlıdır. Aynı zamanda kişinin cilt özellikleri de seans sayısını etkiler. Uygulamalar genellikle 3 – 6 hafta ara ile 5 – 7 seansta tamamlanır. Seans sayısı ise dövme silme fiyatlarını etkiler. Bu nedenle dövme silme işlemi için net bir fiyat bilgisi vermek doğru olmaz. Ankara’da dövme silme fiyatları hakkında bilgi almak için kliniğimizi arayabilir ve sorularınız için Op. Dr. Ayşe Barutçu ile iletişime geçebilirsiniz. Bilgi ve randevu için: 0532 227 38 78.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi